Eurobasket 2011

υποθέτω λόγω χρημάτων.

Δεν είναι υπόθεση. Είναι αλήθεια. Θα έπρεπε να στείλουν παραπάνω προσωπικό, λινκς, κέρατα σε παραπάνω από μία πόλεις και τελικά ανέλαβαν μόνο τον υπερόμιλο της Ελλαδάρας…

άσχετο με το τόπικ αλλά για τον ίδιο λόγο δε θα μεταδοθεί το ισραήλ-ελλαδα σήμερα.
νο μάνι,νο χάνι.

Δεν εννοω οτι χωρις Ουκιτς και Πλανινιτς θα “πετουσαν”.

Απλα, η αληθεια ειναι οτι τα τελευταια χρονια οι Κροατες κρεμονταν απο τις ορεξεις των τριων γκαρντ που ανεφερα.

Και, δυστυχως, απο κανεναν τους δε θα 'πρεπε καποιος να περιμενει πολλα.

Ο Ποποβιτς αψυχολογητος οσο κανεις, του υψους ή του βαθους, ο Πλανινιτς μια αλλη περιπτωση Ζηση, οπου ενας εγκεφαλικος και χαρισματικος γκαρντ γινεται μικρη λουλου κι ο Ουκιτς παροτι εξακολουθω να τον θεωρω παιχταρα δε νομιζω να ωριμασει ποτε.

Δεν εννοω, βεβαια, οτι ειναι καλυτεροι χωρις αυτους, αλλα οτι ποτε δεν ηταν σοβαροι κι ουτε ξερω αν θα γινουν.

Nτερμπάρα το Ισραήλ-Σερβία. Όλο το ματς οι ισραηλινοί μπροστά, αλλά έχω την αίσθηση ότι στο τέλος θα γελάσουν τα αδέρφια μας…

Kεσελ τρομερο ματς διαβαζω και παλι,με 5/7 τριποντα εκ των οποιων τα 3 στο τελευταιο δεκαλεπτο.αλλος παικτης πραγματικα με την εθνικη του.

Ας ελπίσουμε να παίξει το ίδιο καλά και εκτός εθνικής φέτος. Φοβερός και ο Savanovic, σταθερή αξία και πάντα αξιόπιστος.
Κατά τα άλλα, τα αδέλφια Gasol ήταν η μισή Ισπανία σε πόντους και ριμπάουντ και ο Deng είναι μάλλον κουρασμένος (πολύ άχαρο να παίζεις μόνος σου).

Ναι, το τι πετροβάγγελα έριξα κι εγώ στο Μάρκο, δεν περιγράφεται…

Μπαρνιάνι show με την Λετονία, 36 πόντους έβαλε. Μάλλον νευρίασε από χθες που είχε 3/14 εναντίον του Dirk.

Μπράβο στο παιδί, αλλά ας μας δείξει κιεδώ τα προσόντα του:):!:

Εκτυλίσσεται τιτανομαχία Parker-Nowitzki. Οι Batum, Gelabale και Kaman έπονται.

Τρομερο ματς, ο Parker συγκλονιστικος. Ε ρε παιχνιδια που θα χαναμε αμα δεν ειχαμε ιντερνετ… Δεν πειραζει, θα εχει Καλαθη και Μπουρουση αυριο η τηλεοραση

Μέχρι στιγμής ο Parker είναι ο καλύτερος παίχτης του τουρνουά, πρώτος σε μ.ο. πόντων και ασίστ (26π., 7,5ασ) και ακολουθεί στο σκοράρισμα ο Pau Gasol (23,3π. με 73,5%). Νομίζω ότι βλέπουμε το καλύτερο eurobasket των τελευταίων ετών. Το μόνο που με ανησυχεί είναι οι πολλοί αγώνες, λόγω των 24 ομάδων που συμμετέχουν, πολλές από τις οποίες είναι φανερά χαμηλού επιπέδου. Στη νοκ-άουτ φάση θα δούμε μεγάλα ματς, αρκεί να μη νικήσει η κούραση.

Τρομερό σόου Parker αλλά το παιχνίδι το έχασε ο Μπαουερμαν. Δεν μπορώ να καταλάβω τι έπαθε στο 3οδεκάπλετο και άφησε Ντιρκ και Κειμαν έξω ενώ το ματς ήταν στους 7-8 πόντους υπέρ των Γάλλων. Ξαναέβαλε τον Ντιρκ στα μέσα του 4ου όταν η διαφορά πήγε στους 18 και οι Γάλλοι είχαν τον απόλυτο έλεγχο του ματς. Απλά θα κρατήσω τις επιφυλάξεις μου επειδή είχα πρόβλημα με το streaming και δεν ξέρω αν έχασα κάτι που να δικαιολογεί αυτήν την κίνηση.

Κατά τα άλλα πρέπει να έγιναν τρομερά παιχνίδια σήμερα το βράδυ αφού και στο άλλο ματς η Λιθουανία έκανε μεγάλο come back. Παρακολουθούσα μέσα από το site το σκορ. Αλλά σήμερα τα streaming γαμήθηκαν σε μένα. :frowning:

Eγώ το είδα μια χαρά το ματς. Έχεις δίκιο μαν, στο 3ο δεκάλεπτο ο Μπάουερμαν έριξε λευκή πετσέτα. Νομίζω πάντως ότι ο Ντιρκ ζήτησε αλλαγή. Φάνηκε κουρασμένος, αν και στο τέλος τα έλεγε “έντονα” (έχει ποιότητα ο άνθρωπος, γι’ αυτό τα εισαγωγικά) στους διαιτητές. Είχε και κάποια συνεχόμενα άστοχα σουτ πριν βγει αλλαγή (τελείωσε το ματς με 5/13). Ο Kaman κόλλησε στα στατιστικά του ημιχρόνου κι εξαφανίστηκε στο β’.
Η Λιθουανία πάντα έχει καλή ομάδα και παίζει καλό και πλουραλιστικό μπάσκετ, αλλά αν και παίζει στην έδρα της, δε νομίζω να ξεπεράσει τα αναμενόμενα.

Βλεποντας το Μπουρουση να παιζει 3-4 φορες με πλατη στα τελευταια λεπτα του 2ου δεκαλεπτου, δεν ηξερα αν πρεπει να γελασω μ’ αυτο που βλεπω ή να κλαψω που αυτο το πραμα θεωρειται ψηλος παγκοσμιου κλασης.

Πω πω πόνεσαν τα μάτια μου στο πρώτο ημίχρονο. Τι αστοχία είναι αυτή.

+1.

Τα μισα απο τα αστοχα να ειχαμε βαλει, θα ειχε χτιστει μια αξιοπρεπης διαφορα. Για να δουμε τι θα γινει τελικα…

Mάνα μουυυυυυυυυ

Τι γινεται ρε;:?