Eurobasket

αντε ρε ομαδαρα!και εις αλλα!:smiley:

όχι πως οι άλλοι έπαιξαν μπάλα…αλλά μακάρι να τα πάμε τόσο καλά!και είμαι και εγώ της άποψης πως και τίτλο ή μετάλιο να μην πάρουμε σημασία έχει να δέσει σαν ομάδα και αυτά θα έρθουν με τον καιρό…


Now playing: Amorphis - Summer’s End
via FoxyTunes

Εύκολα, πολύ εύκολα και ο αντίπαλος δεν μπορεί να μας οδηγήσει, δυστυχώς, σε ασφαλή συμπεράσματα για τη συνέχεια… Ας κρατήσουμε μόνο τη διάθεση που έδειξαν στο παιχνίδι και τίποτυα άλλο.

μια χαρα τα πηγαμε,ανετα και ωραια.μην επαναπαυθουμε ομως γιατι η συνεχεια θα ειναι δυσκολοτερη.μεγαλη εντυπωση μου εκανε ο καλαθης,ο οποιος ηταν εξαιρετικος

μεγαλη νικη αλλα με ανυπαρκτο αντιπαλο

ρε…παει να πάθει μεγάλη πλάκα η ισπανία που την έχουνε σίγουρη απο τα σερβάκια!!!πλακα θα έχει!!!
θα το παρουμε το μεταλιάκι στο τέλος!

την πλακα θα τη παθουμε εμεις που επειδη θα βγουμε πρωτοι θα διασταυρωθουμε με τους δευτερους ισπανους αν κερδισουν οι σερβοι χαχα

Με βάση τα τελευταία 5-8 λεπτά που παρακουλουθώ, δεν έχω δεί χειρότερη Ισπανία ποτέ μου… :-k[-X

Και όμως εγώ έχω δει…
Στα 2 πρώτα δεκάλεπτα…:stuck_out_tongue:

Είδα απο το 3ό δεκάλεπτο και μετά Ισπανία-Σερβία. Προσωπικώς ξενέρωσα για 2 λόγους:

-Παίζει να ήταν η χειρότερη Ισπανία που έχω δεί ποτέ. Πραγματικό αίσχος σε όλα τα επίπεδα. Τουλάχιστον η λογική λέει ότι δεν πρόκειται να ξαναπαίξουν τόσο άσχημα.

-Χάσαν απο την αντιπαθέστερη εθνική ομάδα, τους Σέρβους. Πόσο χειρότερα δηλαδή?

Ελπίζω τουλάχιστον ο Gasol να ξυπνήσει, σήμερα ξεφτέλυσε μόνος του τον εαυτό του. Για να δούμε…

Αύριο θα φανεί τι μπορεί να κάνει η εθνική.
Σήμερα το ματς ήταν προπόνηση.

Η Ισπανία χωρίς Καλντερόν και Ρoύντι είναι μισή ομάδα, δεν μου προξενεί εντύπωση η ήττα και ειδικά από μια Σερβία του Ίβκοβιτς.

Εμενα παλι μια τοσο νεανικη και ταυτοχρονα μπασκετικη ομαδα μου ειναι ιδιαιτερα συμπαθης.

Αν και γενικοτερα θα ηθελα να μην ειναι τοσο σκατοφαρα οι Σερβοι και να κατεβαινουν ολοι καθε φορα.

Γι’ αυτο, ναι, ειναι αντιπαθητικοι.

Aπόλυτα σωστό για την εθνική. Το συγκεκριμένο ματς δεν μπορεί να μας οδηγήσει σε συμπεράσματα. Έψω πάντως εμπιστοσύνη στον Λιθουανό. Μ’ αρέσει σαν προπονητής. Και πάνω απ’ όλα κύριος.
Τώρα για την Ισπανία ChrisP, σίγουρα Καλντερόν και Ρούντι είναι πολύ σημαντικοί, όμως εγώ πιστεύω ότι η Ισπανία έκανε χθες, αυτό που λέμε την ανώδυνη ήττα.
Το θεωρώ πάρα πολύ δύσκολο να ξαναπαίξει έτσι και να έχει τέτοια ποσοστά. Στο 25’ είχε 0 στα 11 τρίποντα!!
Δεν νομίζω να ξανασυμβεί. Και ο Pau ήταν τραγικός (1/8 βολές!!! και γενικά πολύ κακή απόδοση). Πότε θα ξανασυμβεί αυτό; Το θεωρώ πολύ δύσκολο, άρα πιστεύω ότι παρά τη χθεσινή ήττα η Ισπανία θα το σηκώσει.
Περισσότερο εντύπωση μου έκαναν οι Σέρβοι. Δουλεμένη και σκληρή ομάδα και με αυτήν τη γάτα στον πάγκο, παίζει να δώσουν στους Ισπανούς την ευκαιρία για ρεβάνς στον τελικό.
Όσο για την Εθνική, νομιζω ταβάνι είναι η 4άδα. Ο Λιθουανός όμως θα φτιάξει καλή ομάδα, θα γυρίσει και ο Διαμαντίδης και στις επόμενες διοργανώσεις θα πάει καλύτερα.

ελα πυραμιδα εδω σε πιανω φαουλ…

οι σερβοι ειναι οι μεγαλυτεροι μπασκετανθρωποι της ευρωπης τουλαχιστον(μην πω γενικοτερα του κοσμου)…

Αυτο ελεγα χθες. :wink: :yes:

-Δεν είπα ότι δεν αξίζουν, είπα ότι τους αντιπαθώ ως ομάδα απο τη πρώτη στιγμή που τους είδα (Αθήνα 1998). Πρέπει να ήμουν απο τους λίγους που πανυγηρίζαν όταν μείναν εκτός απο το πρώτο γύρο τη προηγούμενη φορά. Άλλη μία φορά να τους βρούν τους Ισπανούς και ελπίζω θα σταματήσουν όλοι να τους υπερεκτιμούν :slight_smile:

Όσο για τη παρέθενση, όχι μη το πείς, ξέρεις την απάντηση :stuck_out_tongue:

εγω θα το πω κι ας πληγωθεις…

οι αμερικανοι ειναι περισσοτερο αθληταραδες παρα μπασκετμπολιστες.-

πολυ μεγαλη εμφανιση στο πρωτο ημιχρονο η εθνικη!!!

Κάνε ανασκόπηση τον τελευταίο αιώνα και δές τους καλύτερους των μεν και των δε. Το ίδιο και για τη σημερινή εποχή. Το ότι έχουν καλύτερα σωματικά προσόντα δε σημαίνει ότι δεν γνωρίζουν το άθλημα ή ότι δεν παίζουν με το μυαλό τους. Δές το κι έτσι, και η Γαλλία έχει αθληταράδες, αλλά πέρα απο τον Parker και τον Diaw σήμερα κανείς δεν έκανε ούτε τα ελάχιστα. Χωρίς ικανότητα δε θα φτάναν πουθενά.

Τέλος το οφ τόπικ απο εμένα :stuck_out_tongue:

υ.γ. Γαλλία υποστηρίζω. Ψιλοαίσχος σήμερα αλλά κερδίσαν.

]υ.γ.2. Το Ισπανία-Αγγλία ή Βουλγαρία-Τουρκία? Τι προτείνεται?

Για ποδοσφαιρο ωραια ζευγαρια παντως… για μπασκετ μονο θεαμα θα προσφερουν και 0 αγωνια