Eurovision 2010 (με POS και Keep Of Kalessin?)

Εντάξει δεν παίζει ούτε kvlt we-don’t-have-photoshots black metul, ούτε πολιτικοποιημένο τίμιο γκρηντκορ. Δε βλέπω κανένα λόγο να μη θέλει κάποιος να παιχτεί ένα κομμάτι του μπροστά σε ένα κοινό που υπό καμία άλλη συνθήκη δε θα ήταν τόσο τεράστιο. Το αντίθετο θα ήταν δήθεν, αν με ρωτήσεις εμένα.

Αφου ειμαστε στο θεμα eurovion k metal, oi black metallers Keep of Kalessin περασαν χθες στα τελικα της Νορβηγιας http://www.youtube.com/watch?v=bW3wU2fDc2o

Πλακα πλακα δεν ειναι κακο το κομματακι…:stuck_out_tongue:

Να δω τους Rotting Christ στην Eurovision και τα κοριτσακια να φωνάζουν απο κάτω ΣΑΚΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ και ας πεθάνω :lol: :lol: :lol: :lol:

:lol::lol::lol::lol::lol:

Mιλαμε σταζει τρουιλα η φετινη Γιουροβιζιον:lol::lol:

Περα απο πλακα, γουσταρω να δω τετοια ονοματακια. Φαση θα χει και θα εχουμε και κινητρο να δουμε και λιγο απο το ολο σοου.

Κι εμένα το Keep Of Kalessin μου άρεσε, άντε να νιώσει λίγο και η Γιουροβίζιον.

εγώ θέλω Immortal (:o) στη Eurovision.

και εγω θελω παγκοσμια ειρηνη…
την βλεπεις πουθενα να ερχεται…??

επισης χαιρομαστε αλλα οι μπαντες ειναι στα προκρηματικα…
ας πανε Eurovision και εμεις θα τους δουμε…ασε που μπορει να τους ψηφισουμε κιολας…
:slight_smile:

Mονο αν πανε οι In flames θα το σηκώσει η Σουηδία…:lol:

παντως αμα ανεβαιναν οι πωλησεις στα rock-metal cd θα αναγκαζονταν να βαζουν περισσοτερες rock-metal μπαντες…
βεβαια, τι περισσοτερες .? απλα να αρχισουν να βαζουν…

Μια χαρά. Αφού θέλουν και μπορούν να πάνε στη eurovision (και οι POS και οι Keep of Kalessin). Βασικά δεν υπάρχει τίποτα το κακό σε αυτό. Κάθε χρόνο τα ίδια και τα ίδια. Από τη μια λέμε ότι τα κομμάτια της eurovision είναι παρόμοια και συγκεκριμένου στυλ και από την άλλη αν πάει κάποιο ροκ/metal κλπ συγκρότημα (γνωστό σε εμάς, όχι στην πλειοψηφία) κράζουμε και λέμε ότι ξεπουλήθηκαν. Θέλουμε και την πίτα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο. Πάντως αν τελικά πάνε έχουν σίγουρη νίκη :stuck_out_tongue: Ας το σκεφτούν αυτό και άλλα συγκροτήματα μπας και αποκτήσει περισσότερο ενδιαφέρον σαν διαγωνισμός η eurovison και μεγαλύτερη μουσική ποικιλία.

θα αποκτήσουν επίσης μεγάλο ενδιαφέρον και οι μεσημεριανές εκπομπές, που όλοι θα το παίζουν ειδικοί στη ροκ/μεταλ/μπλακ μεταλ μουσική και θα κάνουν τρελά αφιερώματατο κουλό είναι ότι ήδη κάνουν. Έχω αρχίσει και απορώ με τη μάνα μου που έμαθε τους nirvana και τις προάλλες ρώταγε τι είναι αυτοί οι Γότθοι (και όχι γκοθάδες) :lol::lol::lol:

Το τρωμε που το τρωμε στην μάπα το όλα θέμα με την Eurovision τουλάχιστον ας υπαρχει και κάτι ενδιαφέρον να ασχοληθουμε με αυτο.

Toυς θεωρουσα σοβαρη μπαντα… Πεθαναν για μενα (αν και πολλοι θα πουν οτι με την τελευταια μαλακια αλμπουμ - οχι εγω παντως - εχουν πεθανει ετσι κι αλλιως). Οπως και να χει η λουγκρα ο Daniel το παιζει σοβαρος, αλλα παει γιουροβιζιον.Τεσπα, θα τους θυμαμοστε για παντα - ειδικα το be…:lol:

παντως αναρωτιεμαι αν η συμμετοχη μεταλ bands στη γιουροβιζιον μας την κανει λιγο πιο ενδιαφερουσα( το μεταλ εξαπλωνεται και καλα) ή υποβιβαζει αυτες τις μπαντες στο καλουπι “πανηγυρακι”

Θεωρω λογικο π.χ. η Νορβηγια να αντιπροσωπευεται απο ενα black metal συγκροτημα εστω κ σε ποιο ‘soft’ version, κ οχι απο γλυκαναλατα τραγουδακια χωρις ταυτοτητα.
Παντως διαβασα οτι οι Keep of Kalessin εκαναν την διαφορα χθες, αντε να δουμε την Νορβηγια να κερδιζει για δευτερη φορα την eurovision :smiley:
Οσο για τον υποβιβασμο, οταν ειχαν ερθει Αθηνα ειχαν 15-20 οπαδους απο κατω, ποσο ποιο χαμηλα να πεσουν?

Απο τους ελεινούς lordi και τους ρατσαστα :p:lol::lol::lol: είναι κλάσεις ανώτεροι πάντως.

Τραγικό το κομμάτι!!

για το τραγούδι των pos παίζει κάνα λινκ?

και εγω ψαχνω αλλα μπααα…
αντε να δουμε ποτε θα το ακουσουμε…