Facebook: μαζί με το σεξ και τη μπύρα, το 2ο πιο σημαντικό πράγμα στον κόσμο?

Αυτό. Έχω περισσότερα ignore παρά friends:p

Άτομα με τα οποία δεν έχω πει ούτε ενα “γεια” στη σχολή, ή συμμαθητές με τους οποίους είχαμε τα τυπικά μόνο, δεν έχω λόγο να τους κάνω friends, καθώς και πάλι δε πρόκειται να μιλήσουμε καθόλου.

Δεν ηξερα καν για την κατηγοριοποιηση βασει του ποσα προνομια θες να εχει ο αλλος. Σκεψου ποσο λιγο το εχω ψαξει το θεμα :lol:

Αυτο που ειπε ο monte ειναι οντως λιγο σπασαρχιδικο. Σε βρισκει ατομο με το οποιο δεν εκανες ποτε παρεα και σου κανει αντ και σε αρχιζει στα “ελα να βγουμε για καφε” και αντε τωρα εσυ να το αποφυγεις.
Μετα απο κανα-δυο τετοια περιστατικα αρχισα κι εγω τα ignore.
Σε ακυρους δεν κανω add εκτος κι αν ειναι κανενας απο εδω μεσα που δεν τον ξερω irl ξερω γω ή αν ειναι καμια νοστιμουλα :oops:O:) αλλα παντα για να γινει κουβεντα αμα ειναι. Το να σε
κανω add μονο και μονο για να εχω +1 στους φιλους μου ειναι ηλιθιο.
Μου θυμιζει την αντιληψη που υπηρχε παλιοτερα με το myspace και τωρα φανταζομαι θα υπαρχει και με το fb, οτι αν δεν εχεις πολλους online φιλους δεν εισαι κουλ τυπος #-o

Μια φορα ειχα παει στη σελιδα του Tom που αυτοματως τον εχεις φιλο οταν κανεις myspace account και ειχε καμια 200αρα εκατομμυρια (νομιζω?) φιλους. Τον ειπα attention whore για πλακα και με εκανε delete.:lol:
Η online ζωη μου δε θα ειναι ποτε πια η ιδια :frowning:

εισαι εθισμενος στο facebook = δεν εχεις ζωη.

fact.

απλα τεραστια μαλακια για να κολλαει η μαζα.

παλι καλα που το ιντερνετ εχει απειρα πραγματα για να δεις/ψαξεις αμα σε τρωει ο πνευματικος κωλος σου:p

Ναι αλλά έτσι η αρχική μου θα τανε πάντα άδεια. Το πόιντ μου είναι ότι το μεγαλύτερο ποσοστό των χρηστών του φβ το χρησιμοποιεί με τις ώρες απλά για να τις γεμίσει. (Το να σηκώσουν τον κώλο τους από την καρέκλα και να κάνουν κάτι δημιουργικό δεν ξέρω γιατί δεν περνάει απ το μυαλό τους).

Ντάξει δεν έχω την εντύπωση ότι αξίζει να παίρνουμε τόσο πολύ στα σοβαρά το facebook. Το δικό μου το’χω κυρίως για χαβαλέ στα comments των φωτογραφιών, stalking (το τι έχω ψαρέψει εκεί μέσα δεν περιγράφεται :lol:) και ενίοτε σπάμε πλάκα με φίλους σχολιάζοντας φωτογραφίες ατόμων που δεν χωνεύουμε (ξέρετε, αυτές τις υπερσπαστικές ασπρόμαυρες / σε καθρέφτη τουαλέτας / με χαζόφατσα / γραμμένες παπαριές στο χέρι κτλ.

Και όποιον ή όποια δεν γουστάρω και μου σπάει τα ούμπαλα με μ&*&$@!ίες που γεμίζουν την homepage μου του βαράω ένα ντιλίτ γιατί βαριέμαι να κάνω αυτό που γράφει ο Κάρβου από πάνω αλλά δεν βαριέμαι να πατήσω το remove. Απλά πράγματα :stuck_out_tongue:

Και να με βάζουν στην λιστ τους άτομα που δεν με γνωρίζουν, χέστηκα. :lol: Άμα μου πουν καμιά σαχλαμάρα στο άκυρο, το πολύ πολύ να φάνε ένα ντιλίτ κι αυτοί.

Πολύ κακό για το τίποτα παίδες

Βγηκες ΚΑΙ κουτσομπολα δηλαδης.

Μιας και το είδα να αναφέρεται κάπου, ΠΙΣΣΑ ΚΑΙ ΠΟΥΠΟΥΛΑ ΚΑΙ ΦΩΤΙΑ ΣΤΗ ΡΑΝΙΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΘΕΩΡΙΕΣ ΤΗΣ!

Εσυ σουτ, μουτρο γιατι θα βγαλω και τα δικα σου απλυτα στη φορα :lol:

Ε ναι λοιπόν, το πήρα απόφαση θα κάνω Facebook λογαριασμό !

της δικιας μας ρανιας?8O

ναι ξερω τι λες…:pκαι μενα μου τη δινουν αλλα κυριως για α κομμεντς που κανουν οι αλλοι οι μαλακεςεπισης η αφατση ρανια εχει ολοκληρο μπλογκ για θεωριες:p

Ω, δεν ειναι θεωριες, απλα μαλακιες.

Εγω δεν εχω καμια δουλεια/θεση να χασω αν βγουν τα δικα μου ‘‘απλυτα’’ ομως :roll:
Μουτς :slight_smile:

εγω θαλεγα το να γουσταρεις αυτο που κανεις!!!:-k

facebook: μαζί με το σεξ και τη μπύρα, το 2ο πιο σημαντικό πράγμα στον κόσμο?

Αχα.Ξεκαθαρο.

Το φεισμπουκ! Καλο καψιμο οταν βαριεσαι… Και ποιος δεν εχει. Βασικα βρισκω το μαισπεις καλυτερο… Για συκροτηματα, συναυλιες κ.α. ειδα τα κερατα μου απο κει και γενικοτερα ειναι καλυτερο για μουσικη ενημερωση…

Κακίες! Εχω παρει το υπαλληλος οφ δε γίαρ αγουορντ. Ολοι μ’αγαπανε εκει. Αμε! :stuck_out_tongue:

Καλά μέσω του μαϊσπέις συνειδητοποίησες ότι στα φοράει ο δικός σου;

εγω βασικα θελω να δωσω τα σεβη μου στους τυπαδες που με την πολυ απλη ιδεα της αναπτυξης ενος social network για να επικοινωνουν (η να θαβουν )με αλλους φοιτητες του harvard φτιαξαν το fb και μεσα σε μια μερα εγιναν δισεκατομμυριουχοι

:lol::lol::lol::lol:

Χοα! Ακυρος.

Το φεησμπουκ ειναι συμπαθητικο για να περνα η ωρα(a.k.a. σαπιζεις) και να μαθαινεις κανα κοτσομπολιο για φιλους ή να δεις ποσο μπαζο εγινε ο Γιωργακης που γουσταρες στο δημοτικο. Επισης αμα δεν θες να σε βρουν ενοχλητικοι ανθρωποι/συμμαθητες/πρωην γομενοι-ες δεν σε βρισκουν, εκτος κι αν ξερουν που μενεις και σε απειλησουν να πατησεις confirm.