Facebook: μαζί με το σεξ και τη μπύρα, το 2ο πιο σημαντικό πράγμα στον κόσμο?

Το μόνο πράγμα που έχω να πω σχετικά με το Facebook είναι ότι ένιωσα ανακούφιση όταν το έσβησα πριν 2-3 χρόνια. Η face-to-face επαφή δεν συγκρίνεται με αυτό το social network που δημιουργεί ανθρώπους-κότες που φοβούνται να βρεθούν με κάποιον από κοντά και να μοιραστούν ΑΛΗΘΙΝΑ πράγματα και όχι προσκλήσεις σε εφαρμογές του τύπου στείλε χνουδωτά ζωάκια σε όλους τους φίλους σου.

__Το έσβησες; όοοοχι-όχι…! Το γαμωfacebook είναι εκεί… ΔΕ ΣΒΗΝΕΙ ΠΟΤΕ Η ΣΕΛΙΔΑ ΣΟΥ (ΜΟΥ, ΤΟΥΣ κ.ο.κ.). :lightsabre:

__Κι εγώ ένιωσα μεγάλη ανακούφιση το ίδιο διάστημα -1,2χρόνια πριν. Έλεος, έγινε ακόμα και αιτία για κόψω επαφή με ένα πολύ αγαπητό μου άτομο, όταν άλλαξα status -από “single” σε “in relationship”- μήπως σταματάω να τρώω -άσχημο- πρίξιμο από κάθε μία [U]και έναν[/U] που έψαχνε γκόμενο, ή κολλητηλίκια για να κάνει φιγούρα στους υπόλοιπους “friends” του (άσε που θα κέρδιζε +1 νούμερο στον αριθμό των φίλων, μεγαλεία). Γιατί άλλο η διάθεση να ανοιχτείς και να γνωρίσεις κόσμο (κάνοντάς το με λογική, μέτρο και αισθητική) και άλλο αυτή η φρενίτιδα πριν από 2-3 χρόνια με το… “είσαι στο FB (φούμπού)” :dizzy::thumbdown:

__Αλλά γαμώτο… όλο και περισσότερο(/ροι) με πιέζουν να “φτιάξω επιτέλους facebook” (και για επαγγελματικούς ή χομπίστικους λόγους)… Και με το κινητό κάποια χρόνια πριν, οκ, με κατάφεραν (:stuck_out_tongue: είχαν δίκαιο), αλλά τώρα…

__Στα σπάργανά του μια χαρά ήταν. Μετά που γιγαντώθηκε ήρθε η τρέλα. Τώρα ΣΑΝ να έχει κοπάσει λίγο, αλλά κάθε φορά που το σκέφτομαι αυτό θυμάμαι και την θεία μου (!) που έχει λιώσει στη “Φάρμα” (!!!)… #-o :lol:

__Θεία, σ’ αγαπάω πολύ, το ξέρεις… αλλά άσε να σου μαραθεί και κανα ραπανάκι, δε χάλασε κι ο κόσμος…! :stuck_out_tongue:

Και γω είχα σκεφτεί να το σβήσω αλλά αντιστάθηκα…
Έκανα το άλλο…προχθές έσβησα όλους τους άκυρους “φίλους”…πλέον έχω 197 8)
Δεν είναι κολλητοί μου και οι 197 αλλά τουλάχιστον τους ξέρω…

[B]Shadowcaster[/B] πες [B]οχι [/B]στον πειρασμό του σατανά…αργότερα θα σου ζητήσει να πάρεις και κόκα κόλα…!!!
καλύτερα σε μια συγκεκριμένη διαδρομή που κάνεις συχνά να μάθεις τους ανθρώπους που είναι σε αυτή και να ανταλλάσσεις καμιά κουβέντα πάρα αυτή η μαλακία…

ΚΑΤΩ ΤΟ FACEBOOK…!!!

WOW! o Manos87 μου έστειλε το πιο rolfmao βιντεάκι ever!!

http://www.southparkstudios.com/full...have-0-friends

thanx m8! πάνω στο profile μου να σε κάνω add στα fredoυλίνια μου ASAP!!! :country:

__…ελπίζω να καταλάβατε γιατί δεν είχε κάτω παύλες το ως άνω κειμενάκι :stuck_out_tongue:

__αλλά το βιντεάκι είναι όντως καταπληκτικό, απλά τέλειο, συνοψίζει όσα έλεγα και παραπάνω 8)

υ.γ. [I]“αργότερα θα σου ζητήσει να πάρεις και κόκα κόλα…!!!”[/I] :lol:

πρώτα απ’ολα να πω ότι αυτοί που το έφτιαξαν και το διατήρησαν είναι πολύ έξυπνοι!.. τόσα λεφτά γαμώτο… απο μια ιδέα… ! μπραβο ρε!

αλλά που να χτυπιέται το facebook με το σεξ και τη μπύρα… πρώτο παραμένει το ipod… που εγώ βασικά δεν έχω αξιωθεί να πιάσω ένα με τα χεράκια μου.

Το facebook θα ήθελε να γίνουμε όλοι φίλοι μεταξύ μας. Ει δυνατόν, όλοι οι άνθρωποι που περπατούν και αναπνέουν στον πλανήτη.

Αυτό είναι λίγο παραπληροφόριση… το facebook επιτρέπει μόνο 5.000 φίλους… που θα πει ότι ένα άτομο, δεν μπορεί να έχει πάνω απο αυτόν τον αριθμό σε φίλους. Αυτό βέβαια δε σταμάτησε κανέναν να κάνει δεύτερο, τρίτο… τέταρτο κλπ προφίλ για να μπορεί να κάνει κι άλλους add. Χαρακτηριστικό παράδειγμα τέτοιων προφίλ είναι εκείνα των διάσημων ή των μαγαζιών/εκπομπών κλπ… που εκτός του fanpage (όπου μπορούν να κάνουν like όσοι φανς θέλουν), έχουν και προφιλ.
π.χ. Tade Tadopoulos A, Tade Tadopoulos B.

Φιλικό στο χρήστη. Μπορείτε να δημιουργήσετε μία προσωπική σελίδα, η οποία ουσιαστικά υποδηλώνει το δικτυακό σας στίγμα. Αν θέλετε, όμως, να σας βρουν οι παλαιοί συμμαθητές και οι φίλοι, είστε υποχρεωμένοι να χρησιμοποιήσετε το όνομα που αναγράφεται στην ταυτότητά σας. Για πρώτη φορά στην Ιστορία τόσα εκατομμύρια άνθρωποι έδωσαν με προθυμία το αληθινό τους όνομα σε ένα μέσο που είναι προσβάσιμο από όλους. Η εγγραφή, όμως, δεν μπορεί να γίνει χωρίς μία έγκυρη ηλεκτρονική διεύθυνση. Έχουμε, λοιπόν, περίπου 60 εκατομμύρια ονόματα που αντιστοιχούν σε ίδιο αριθμό ηλεκτρονικών διευθύνσεων. Το σύστημα σε προτρέπει να αναρτήσεις τη φωτογραφία σου και φωτογραφίες φίλων.

Είναι όντως φιλικό στον χρήστη γιατί είναι τσαμπέ, και είναι πολύ απλά σχεδιασμένο.

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ, να σε βρουν οι παλιοι συμμαθητές… … γιατί αν δε θες, δε θα σε βρούν… και ΔΕ θα βάλλεις στοιχεία ταυτότητας… Γιατί ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ γράφει πάνω ότι το facebook σε ΠΡΟΤΡΕΠΕΙ! δε σε υποχρεώνει!.. να βάλλεις όσα στοιχεία σε ρωτάει, και να πατήσεις ό,τι σου ζητάει… δηλαδή έχει την ίδια λογική με το ίντερνετ γενικότερα… Όπου φτιάξεις account, δίνεις κάποια στοιχεία… κάποια υποχρεωτικά για να φτιαχτεί ο λογαριασμός… και κάποια προαιρετικά για να στολίσεις τον λογαριασμό.
Το ίδιο “φακέλωμα” ισχύει για όλους τους ιστοτοπους κοινωνικής δυκτύωσης… Αλλά με το facebook ασχολούνται πιο πολύ και βρίζουν πιο πολύ, γιατί είναι πιο διαδεδομένο…
Με την ίδια λογική όλες οι ιστοσελίδες που απαιτούν εγγραφή, θέλουν να σε φακελώσουν. Προφανώς και όποιος θέλει, δίνει όλα τα στοιχεία… και στην τελική Αν δε θέλει κάποιος να ξέρουν τα στοιχεία του, ΔΕΝ τα δίνει. είναι απλό!

Μπορεί να είναι και η δική σας κάπου εκεί, εν αγνοία σας και μάλιστα ταυτοποιημένη στο πρόσωπό σας. Πώς; Κάποιος φίλος σας «ανέβασε» φωτογραφία σας στο προσωπικό του άλμπουμ, χρησιμοποίησε τη δυνατότητα λεζάντας και έτσι όταν ο δείκτης του mouse περάσει πάνω από το πρόσωπό σας, αποκαλύπτεται και το όνομά σας.

Κάποιος φίλος ανέβασε… (όχι το facebook μόνο του … ) ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ανέβασε φωτογραφία… άρα εδώ ποιος φταίει? Ο φιλοοοοος… και όχι το social network.
και το παρακάτω: περνώντας τον δείκτη πάνω απο το “tag” της φωτογραφίας που ο ΦΙΛΟΣ εβαλλε… τότε αποκαλύπτεται το όνομά σας… (αν βάλλατε δηλαδή εκείνο της ταυτότητας… ή φανήκατε λίιιγο έξυπνοι και βάλλατε ψευδόνυμο… )…
Και αν δε θέλεις να ανεβάσει ο φίλος σου φωτογραφία, απλά του το ζητάς… “ρε συ, μην με ανεβάζεις εμένα!”…

Διατίθεται ένα πλήθος εφαρμογών με τεστ προσωπικότητας, τα οποία σου αποκαλύπτουν πόσο καλός εραστής είσαι ή σε ποιο είδος καταστροφής αντιστοιχείς. Για να δεις, όμως, τα αποτελέσματα, θα πρέπει να καλέσεις και άλλους είκοσι φίλους να ακολουθήσουν το ίδιο μονοπάτι, δηλαδή να χρησιμοποιήσουν την ίδια εφαρμογή. Έτσι, όσο εσύ απαντάς σε ερωτηματολόγια για να μάθεις με ποιον τρόπο φιλάς, προσφέρεις στην καλή υπηρεσία την ευκαιρία να μάθει όχι μόνο τα δημογραφικά σου στοιχεία, αλλά και από ποιο πλευρό κοιμάσαι το βράδυ. Και φαίνεται ότι κοιμάσαι βαθιά.

Πρώτα να τονίσω για αυτά τα τέστ προσωπικότητας… ότι… ΣΙΓΑ ΤΑ ΤΕΣΤ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ… έλεος… οποιοσδήποτε μπορεί να φτιάξει τεστ, με οποιοδήποτε θέμα… όχι απαραίτητα για σεξ κλπ (αλλά όταν θέλουμε να κακολογήσουμε κάτι, πρώτα το στοιχείο του σεξ θα αναφέρουμε … γιατί πάντα θα παραμένει ταμπού και θα σοκάρει)…
Π.χ. εγώ εχω φτιάξει τεστ για τα φιλαράκια…
Αλλά τέσπα, για να πω σχετικά μ’αυτό που αναφέρεται στο quote: πες ότι εγώ κοιμάμαι μπρούμυτα, … … so what???
αλήθεια τώρα ρε σεις… και που την έμαθαν…>>> ΣΕ ΤΙ ΘΑ ΧΡΗΣΙΜΕΥΣΕΙ αυτή η πληροφορία στο facebook ή στην υπηρεσία που έφτιαξε το τεστ??? σιγά δηλαδή…

Επίσης, κι άλλη παραπληροφόριση όσον αφορά αυτές τις εφαρμογές: ΔΕΝ είσαι υποχρεωμένος να καλέσεις 20 άτομα για να δεις το αποτέλεσμα του τεστ… αυτό δηλαδή πρέπει να είσαι ολίγον άσχετος… για να “την πατήσεις” και να το κάνεις…
γιατί: ΥΠΑΡΧΕΙ ένα μικροοοοοο “skip” απο κάτω απο την προσκλητήρια φόρμα… που σε “βγάζει” απο τον κόπο… και τελικά βλέπεις το αποτέλεσμα χωρίς να ανακατέψεις τους φίλους σου… ψαχτείτε!

Οι άνθρωποι λένε τα πάντα στο facebook και τα υπογράφουν με το πραγματικό τους όνομα, την ηλεκτρονική διεύθυνση και τη φωτογραφία τους. Και το facebook διαθέτει τεράστια μνήμη και όλη την καλή διάθεση για να συνεργαστεί με τις αρμόδιες υπηρεσίες, αν του ζητηθεί.

Οι άνθρωποι υπογράφουν με το πραγματικό τους όνομα…
Οι άνθρωποι βάζουν τη φωτογραφία τους…
Το facebook ζητάει να βάλλεις: αληθινό όνομα, αληθινό επώνυμο, αληθινό δεύτερο όνομα (αν έχεις), αληθινό όνομα αν γράφεται αλλιώς σε άλλη γλώσσα ανάλογα τη χώρα σου αν δεν είναι στα αγγλικά… αν έχεις αδέρφια, πόσα και ποια, αν έχεις γονείς, ποιοι είναι αυτοι, αν έχεις σχέση, και ποιά είναι αυτή…, αν είσαι στρέιτ ή γκευ… ή τι ψάχνεις απο το facebook,… τον αριθμό του τηλεφώνου σου, το σχολείο που τελείωσες, το πανεπιστήμιο-κολλέγιο που πήγες, την διεύθυνση κατοικίας, που δουλεύεις, τι ενδιαφέροντα έχεις, τι μουσική σ’αρέσει, τι χόμπυ έχεις, τι “νιώθεις” αυτή τη στιγμή>>>
εε… προφανώς ΌΠΟΙΟΣ τα απαντήσει όλα αυτά (και ξέρω πολλούς που τα έχουν απαντήσει ΟΛΑ)… θέλει οι άλλοι να τα ξέρουν. Όποιος δε θέλει, δεν γράφει τίποτα>> ούτε καν το αληθινό του όνομα. και έτσι γλιτώνει απο πολλούς ενοχλητικούς. Σπάνια θα του κολλήσει κάποιος… Δηλαδή όλο το θέμα είναι στα δικαιώματα που δίνουμε στους άλλους. Εμείς δίνουμε τις πληροφορίες μας, οι άλλοι θα τις χρησιμοποιήσουν ή όχι, ανάλογα με το πόσο τους ενδιαφέρουμε.

Ας πουμε, όταν κάποια κοπέλα π.χ. βάζει φωτογραφίες με μαγιό… ε… ρε κοπελιά ΦΥΣΙΚΑ και θα στην πέσουν… είναι λες και τους ΖΗΤΑΣ να στην πέσουν… δηλαδή εκεί μπαίνει και η “δική σου” πρόθεση… … γιατί την ανέβασες τη φωτογραφία με το μαγιό… τι ήθελες να πετύχεις?.. Προφανώς και θα βρεθούν άσχετοι λιγούριδες να στην πέσουν (αν έκανες άσχετους add στους “φίλους” σου)… και αν δεν έχεις άσχετους “facebook friends”… τότε ακόμα και οι παλιοι συμμαθητές σου θα στην πέσουν… είναι επόμενο να συμβεί…
Και το ίδιο συμβαίνει και όταν “δηλώνεις” την κατάσταση της διάθεσής σου, αν πεις “δεν είμαι καλά σήμερα”, θα αρχίσουν να σχολιάζουν οι άσχετοι ή μη φίλοι που έχεις κάνει: “γιατί??? τι έγινε??” κλπ…
Επίσης για το αν έχεις σχέση με κάποιον, ή αν είσαι γκευ, ή τι πολιτικές πεποιθήσεις έχεις. Υπάρχει επιλογή να ΜΗΝ απαντήσεις καν!
Αυτό είναι που μου τη σπάει… γιατί με το ζόρι να κακολογήσουμε κάτι, τη στιγμή που εμείς οι ίδιοι κάναμε κακή χρήση.

Οι περισσότεροι χρήστες δεν αξιοποιούν τη δυνατότητα να απομονώσουν το προφίλ τους, επιτρέποντας την προβολή του μόνο στους φίλους τους.

Αυτό! Όταν δεν ξέρει κάποιος να το χρησιμοποιεί, και ότι υπάρχουν δυνατότητες “privacy” που κάνουν το προφίλ κλειστό στα μάτια άσχετων, τότε οι πληροφορίες που ο ίδιος έβαλλε θα εκτεθούν.

Εγώ προσωπικά, κάνω προσεκτική χρήση του ιντερνετ γενικότερα… πόσο μάλλον του facebook…

Εγώ στο facebook έχω γνωρίσει ΠΟΛΥ ΓΑΜΩ ΤΑ ΑΤΟΜΑ…Με κάποια απ’αυτά κάνω κολλητή παρέα κι ολας!!! Και είμαι τόσο ευγνώμων στο internet που τους γνώρισα!
Πώς? Μέσα απο κοινά ενδιαφέροντα (με το έξυπνο φιλτράρισμα του facebook)…

Και έχω και γνωστούς και άγνωστους (απο κοντά) φίλους. Για παράδειγμα, με έναν απ’αυτούς είμασταν στην ίδια συναυλία… και καθόμασταν “δίπλα δίπλα”… αλλά δεν γνωριστήκαμε εκεί… δεν έκατσε… κι όμως τώρα: γνωριστήκαμε μέσω facebook… και έχουμε πολύ ωραία επικοινωνία, και αν δεν ήταν το facebook δε θα τον είχα γνωρίσει ποτέ. Και το ίδιο ισχυει και για άλλα άτομα που βρήκα εκεί μέσα. Πολύ γαμάτο!!

Δεν έχω διαβάσει άλλα ποστς εκτός του αρχικού. Αυτό σημαίνει ότι θα επανέλθω!

unburnt…με αφορμη το παραπανω ποστ σου πρεπει να σε ρωτησω κατι

[SPOILER]αρχισες να κανεις παρεα με τον shadowcaster ???[/SPOILER]

:eek::eek::eek:

χαχααχααχ… ρε… που να χτυπιέμαι εγώ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ να ξεπεράσω τα σεντόνια του σάντοου!..

Απλά με το θέμα facebook μου ανάβουν τα λαμπάκια γιατί το χρησιμοποιώ κάθε μέρα.
Είναι πολύ συμφέρον για μένα να στέλνω εκεί message στους φίλους μου, αντί για το κινητό, γιατί είναι ΤΣΑΜΠΕΕΕ!.. ενω στο κινητό σχεδόν ποτέ δεν έχω κάρτα…

Μια μαλακία είναι το facebook. Το 95% των προφιλ είναι κλειδωμένα. Ενώ όταν είχαμε χαη-φαηβ… Τότε μάλιστα! Έκανες το στωκινγκ σου σαν άνθρωπος χωρίς λουκέτα και σύνορα παντού. Ήταν και απλά τα πράγματα δίχως πεντακοσες χιλιάδες εφαρμογές να σου κάνουν το μυαλό ομελέτα, επικεντρωνόσουν στο στόχο. Άσε που δεν είχε η μάνα σου, η θεία σου, η γιαγιά σου χαηφαηβ για να προσέχεις τι λες.
Θυμάμαι μέχρι και παρεξηγήσεις είχαμε για το ποιον είχες πιο ψηλά στους top friends. Και τώρα τι; Ένα απλό ξενέρωτο random top6. Κουραφέξαλα.

Νομίζω ότι όσο πάνε τα πράγματα γίνονται χειρότερα, χάνεται η αγνή αμεσότητα και η ανθρωπιά που υπήρχε με το παλιό ίντερνετ, τα πράγματα γίνονται απρόσωπα και φτάνω στο σημείο -ναι θα το πω- να αναρωτιέμαι σε τι κόσμο θα φέρουμε τα παιδιά που θα κάνουμε (με τις κοπέλες που θα γνωρίσουμε μέσω facebook). Περίεργες εποχές έρχονται…

Φυσικά και είναι ενοχλητικό το 95% των προφιλ να είναι κλειδωμένα, εφόσον κάποιος ψάχνει για γυναίκα εκεί μέσα. Πρέπει να βρεις τρόπο να τα “ξεκλειδώσεις” για να δεις τα προσόντα της άλλης, και αν σου κάνει. Και όντως στο hi5 ο σκοπός φαινόταν πιο ξεκάθαρος. Στο facebook υπαρχει μπέρδεμα, γιατί υπάρχουν και άτομα που δεν το χρησιμοποιούν γι’αυτό. Κάποιοι για επικοινωνιακούς λόγους, κάποιοι για επαγγελματικούς λόγους. Δεν είναι απαραίτητο όλοι να κάνουν την ίδια χρήση με σένα. Αν πχ, εσύ κάνεις μαλακία, είτε την κάνεις στο facebook, είτε στο hi5, είτε στο ρόκιν, αυτή τη μαλακία θα τη βρείς μπροστά σου. Και δε θα σου φταίει κανένα απο τα κοινωνικά δίκτυα που ανέφερα, ούτε το ίδιο το ίντερνετ. Δικός σου ήταν ο σκοπός, όχι του ίντερνετ.
Γιατί δηλαδή να είναι απαραίτητα κακό να μιλάς με κάποιον π.χ. που μένει Αμερική, για θέματα που γουστάρεις (μουσική, τέχνες, χόμπι κλπ), χωρίς να υποβόσκει ερωτική διάθεση. Όταν μιλάμε για μια φιλική συνομιλία, δεν είναι κακό.

Επίσης, αυτός ο χαρακτηρισμός “κοπέλες του facebook” … Αν εσύ ψάχνεις για γυναίκα για να κάνεις παιδιά μαζί της ΜΕΣΑ απο το facebook… δε σου φταίει η κοπέλα, ούτε το μέρος που τη γνώρισες. Εσύ γιατί έψαξες εκεί?
Και εγώ δεν αναρρωτιέμαι σε τι κόσμο θα φέρουμε τα παιδιά μας αν κάνουμε αυτό που είπες, αλλά τι παιδιά θα φέρουμε στον κόσμο. Οι καιροί αλλάζουν, και το ότι το ιτνερνετ κάνει όλον τον κόσμο “μια γειτονιά” είναι ακόμα δυσκολοχώνευτο…

:lol::lol::lol::lol:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

[B][I]Αν εσύ ψάχνεις για γυναίκα για να κάνεις παιδιά μαζί της ΜΕΣΑ απο το facebook[/I][/B]

δευτέρα γυμνασίου…
4 κορίτσια έχουν βάλει καρέκλες πάνω στα θρανία και κάθονται με κάτι φουστιτσες…
εγώ με ενα φίλο μου κοιτάμε σαν να μην υπάρχει αύριο…
τα παίρνει μια απο αυτές και έρχεται σε εμάς…
[B]- καλά ρε… δεν έχετε ξαναδεί μπούτι…!!!
(εγώ)- δεν κοιτάω το μπούτι σου, το βρακί σου κοιτάω…!!!

[/B]

*ευχαριστώ.

Ναι ρε συ! αυτό…
Το είπα και πιο πάνω…

[SPOILER]στο βάζω εδώ… για να μην κάτσεις να το διαβάσεις όλο το κατεβατό[/SPOILER]

Ας πουμε, όταν κάποια κοπέλα π.χ. βάζει φωτογραφίες με μαγιό… ε… ρε κοπελιά ΦΥΣΙΚΑ και θα στην πέσουν… είναι λες και τους ΖΗΤΑΣ να στην πέσουν… δηλαδή εκεί μπαίνει και η “δική σου” πρόθεση… … γιατί την ανέβασες τη φωτογραφία με το μαγιό… τι ήθελες να πετύχεις?.. Προφανώς και θα βρεθούν άσχετοι λιγούριδες να στην πέσουν (αν έκανες άσχετους add στους “φίλους” σου)… και αν δεν έχεις άσχετους “facebook friends”… τότε ακόμα και οι παλιοι συμμαθητές σου θα στην πέσουν… είναι επόμενο να συμβεί…

krimson υπαρχουν κ χειροτερα φιλε

3η γυμνασιου ειχαμε μια 30αρα φιλολογο πολυ ανωμαλοφατσα κ [B]τρελα[/B] ποδια/γαμπες

ολο εσκαγε με φουστες/καλσον

ανεβαινε στην εδρα κ αραζε σταυροποδι κ μια στο τοσο εκανε το κολπο γκροσο - αλλαγη σταυροποδιου

περαν του οτι μας ειχαν φυγει τα ματια κ καναμε αμαν να ερθει η ωρα των φιλολογικων (και το 90% των αγοριων ημασταν σκραπες σε αρχαια κλπ)

μας εκανε κ πλακα του στυλ ’ τι επαθες παπαδοπουλε ? σε βλεπω αφηρημενο αποψε’

κοινως επαιζε με τα κεφαλια μας

αρρωστια λεμε

(στανταρ ολοι μας τον ειχαμε ‘play’ καποια στιγμη για παρτη της.στανταρ) :stuck_out_tongue:

@unburnt εισαι διχασμενη προσωπικοτητα ε :lol:8)

το κολπο γκροσο λέει :lol::lol::lol:

Γιατί ΠΟΥ διαφώνησα με τον εαυτό μου?..
για γίνε λίγο συγκεκριμένος σε παρακαλώ…

δεν διαφωνησες πουθενα με τον εαυτο σου

απλα εχεις μια ιντελεκτουελ και μια νον-ιντελεκτουελ πλευρα

psycho :stuck_out_tongue:

Οι δικές σου αντίστοιχες συγχωνευτήκαν από τις φούντες στο Amsterdam?

για μενα το facebook ειναι απατη τεραστιων διαστασεων στο θεμα ψαχνω γκομενα απτο facebook…οι φωτογραφιες στο προφιλ ειναι τοσο fake και δεν εχουν καμια σχεση με την πραγματικοτητα…ξερω κοριτσια τα οποια δε ΒΛΕΠΟΝΤΑΙ στη κυριολεξια,οχι μονο να γινονται εμφανισιμες,αλλα να φαινονται και ωραιες…

επισης εχουν μαθει να χρησιμοποιουν το photoshop καλυτερα απο σχεδιαστες εξωφυλλων σε περιοδικα:-s

πλεον συμμετεχουμε σε events μονο και μονο για να πουμε οτι ειμασταν εκει,να βγαλουμε καμια φωτογραφια και να την ανεβασουμε facebook και να γραψουμε οτι περασαμε γαματα#-o

παντως να πω την αμαρτια μου…

[SPOILER]κορυφαιες στιγμες στο fb οταν κατι κοριτσακια βγαινουν με τα εσωρουχα φωτογραφια στο μπανιο τους,πατωντας στις μυτες των ποδιων τους και τουρλονοντας τον κωλο=P~:lol:[/SPOILER]