Fates Warning

Ωραία η συνεντευξούλα. Τόσο που… θέλουμε τώρα νέο Fates! Αλλά, οκ.
Βλέπω, πάντως, ότι και άλλοι δυσκολεύονται στο να δεχτούν το παίξιμο του Bobby. Προσωπικά, μ’ αρέσει αρκετά, διότι από το “Sympathetic Resonance” έδειξε ότι θα σπάσει ποδάρια.

Όσο για τη κατεύθυνση που παίρνει η μπάντα, χαίρομαι ιδιαίτερα. Με αυτήν την επιθετικότητα και 'γω, ως απλός οπαδός, φαντάζομαι δύσκολη τη στροφή προς μια πιο ατμοσφαιρική δισκογραική δουλειά με πλήκτρα κι έτσι.

Ειναι εκει εξω!!!

…yapppp…

Ήδη κινήθηκαν οι διαδικασίες…

Το Tuesday The Sky βρίσκεται εκεί έξω.

1 Like

Έπος:

Πλην Adler, φοβερή απόδοση ο Zonder.

2 Likes

26/27 Ιανουαριου Θεσσαλονικη και Αθηνα!

2 Likes

Το εγραψα και στο thread της συναυλιας, ειμαι ηδη εκει. Αντε να ακουσουμε και τα κομματια απο το Theories Of Flight με σωστο ηχο μετα τα περσινα χαλια.

2 Likes

Επειδή θα καταγραφούν τα live, εγώ θέλω και “At Fate’s Hands” και “Chasing Time”. Ελπίζω να μη ζητάω και πάρα πολλά…

2 Likes

Φυσικά θα είμαστε εκεί, λατρεία μπάντα

Και αυτα και πολλα ακομα, χαρηκα παρα πολυ οταν ακουσα για set διαρκειας 2 ωρων…

1 Like

Δεν ξερω τι λετε ρε παιδες, αλλα ειναι πολυ στεναχωρο το να μην βιωσουμε τελικα το σοου του Awaken the Guardian. Ακομα ελπιζω για Up the Hammers, αλλα δεν αισιοδοξω. Ακουω πχ τις δυο συναυλιες που δωσαν Γερμανια κ ΗΠΑ κ τρελαινομαι. Ο Αρτς εξωγηινος. Πραγματικα αυτος ο δισκος απλα δεν υπαρχει. Μοναδικο βιωμα. Μελαγχολω σε καθε ακροαση του. Ειναι τοσο αλλοκοσμο που στεναχωριεμαι που δεν μπορω να κανω ολοκληρωμενο βιωμα τους ηχους του. Ειναι σαν ενα περασμα προς μια ανωτερη υπαρξη, το οποιο ακομα αδυνατουμε να διανυσουμε κ παιρνουμε μονο μια μικρη ιδεα, η οποια δηλητηριαζει την φαντασια σαγηνευοντας την. Ξεφυσαω

7 Likes

Λεφτά φίλε. Είχαμε αρκετοι την τύχη στο KIT να το δούμε, αλλά …

Kριμα και αδικο παντως. Δεν νομιζω οτι εχει υπαρξει σκηνη και τοπος που να χει στηριξει και αγαπησει περισσοτερο αυτη την περιοδο των Φεητς. Παω στοιχημα οτι και στο ΚΙΤ θα χε δεκαδες Ελληνες τουλαχιστον

καμια 50άρα με 70άρα πάνε, συνήθως.

Kαι κάπου εκεί έξω είναι ήδη το Live over Europe. Ούτε κριτική εδώ, ούτε τπτ.

Α ρε πούστη. Γαμώ τα φάμιλιζζζ…τι να πούμε και μεις τα μοναχοπαίδια…

3 Likes

Νέο Arch Matheos το 19…

Σχεδόν όλοι οι Fates (όχι ο Ray) μέσα…και κάμποσοι άλλοι…

4 Likes

Μακάρι να έρθουν για live με Arch. Για μένα καλύτερο το άλμπουμ τους απο τα τελευταία των fates.

1 Like

Sean Malone, Mark Zonder, Steve DiGiorgio μεταξύ αυτών. Καλά… δεν ξέρω αν θα κοιτάμε το ταβάνι ή θα τα παίξουμε, αλλά θα τα πούμε καλά και τότε.

1 Like

τρελά ονόματα!!!

Τα εχεις ακουσει ή λες την εξυπναδα σου για να εντυπωσιασεις.