Fates Warning

Στο Hammer είχε πάρει 9,5 από τον Περβανίδη(τρελός φαν του συγκεκριμμένου group) και είχε βγει τρίτο καλύτερο album της χρονιάς, το Invader το είχα κόψει και δεν ξέρω τι αντιμετώπιση είχε, στα progarchives αν δεν κάνω λάθος το θεωρούν από τα κορυφαία των Fates και γενικά εντύπωση μου είναι ότι θεωρείται από τα κορυφαία των Fates. Πάντως αν και δισκάρα με έχει ψιλοκουράσει ο Alder, ενώ έχει τρελή φωνή δε διαφοροποιείται καθόλου στις φωνητικές του μελωδίες και από το Parallels πάνω-κάτω κάνει τα ίδια πράγματα.

καψτε τα ολα μην μεινει τπτ…8) :wink:

Παιδιά σταματήστε το καφροσπάμιν ποιο είναι το καλύτερο Fates άλμπουμ ρωτάει το πολ όχι ποιο είναι το ποιο κουλό συγκρότημα… :wink:

Δηλαδή τα μόνα είδη είναι power και brutal death, δεν υπάρχει ενδιάμεση κατάσταση. Όταν είπα power metal αναφερόμουν στις τρεις πρώτες κυκλοφορίες τους.

Oι ταμπέλες φαντάζουν φτωχές για ενα συγκρότημα σαν τους Fates…

Δεν θα διαφωνήσω εδώ.

Μιλάμε για το απόλυτα υποτιμημένο γκρουπ. Εξαιρετικοί. Ψήφισα το No Exit επειδή ήταν το πρώτο που άκουσα. Υπάρχουν όμως και πολύ καλύτερα

Ρε παιδες, το 'χει κανεις το "A View From Here " (DVD)???

Ναι για πες?
Τι θες να ρωτησεις?

Δεν ξερω πιο ειναι το περιεχομενο του και αν αξιζει απο πλευρας υλικου.

Thank god, δεν περιμενα να βρω καποιον που να το εχει ποσο μαλλον τοσο συντομα! :smiley:

Μολις ανακαλυψα οτι το εχω…Εχει ολα τα videoclip τους και αποσπάσματα απο μια συναυλια στην Γερμανία στην περιοδεία του a pleasant shade of grey…(εχει και το eleventh hour απο την πρώτη συναυλία που εδωσαν ποτέ στην Ελλάδα…)

:bow:

Φοβερή η φάση με το Elevnth Hour, είναι απίστευτη η ενέργεια του κόσμου στο κομμάτι. Μόνο που αυτή είναι η δεύτερη συλαυλία των FW στην Ελλάδα. Εϊχε προηγηθεί η ιστορική με τους Sanctuary. Κάπου μετά το No Exit, αν θυμάμαι καλά. Τεράστιο γκρουπ, απίστευτοι δίσκοι, σε όλη την πορεία τους. Υποκειμενικά μιλώντας, θεωρώ μόνο τους Rush καλύτερούς τους.

Αν δεις στο συγκεκριμένο βιντεάκι είναι ένας που έχει κάνει κόμμεντ, ο οποίος ήταν στη συναυλία τους στην Ελλάδα το 88 για το No Exit :!:

Eπίσης έχει και live clips από το Dynamo festival…

Δηλαδη αξιζει η αγορα του!:smiley:

Ανατριχιασα συγκορμος.

καλα μιλαμε για μια απο τις πιο συγκλονιστικες στιγμες στην ιστορια της μουσικης

δεν ημουνα εκει

αλλα ημουνα στην προτελευταια τους εδω και εζησα αναλογα συναισθηματα!!!

Κ εγώ ήμουν στην συναυλία το 2005 κ το eleventh hour ήταν μακράν η καλύτερη στιγμή του Live!!αν δει κανείς και το dvd απο εκείνη την βραδιά θα το καταλάβει…Για την μπάντα τι να πεις??εκπληκτική γενικά με δικά μου αγαπημένα Parallels & APSOG…απίστευτες συνθέσεις και ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω απως αυτή η μπάντα δεν έχει τύχει οικουμενικής αποδοχής απο τον παγκόσμιο ροκ και μέταλ κόσμο…#-o