Το ημερολόγιο μιας γκέισας ή τέλος πάντων των χρηστών του forum

Dear diary.

Νυστα, νυστα, νυστα.

Ευτυχως σε κανα τριωρο θα ξυπνησουμε για τα καλα.

Αγαπητό ημερολόγιο σήμερα διάβασα το ημερολόγιο του καρβου κ πόνεσε η ψυχή μου…Δεν είναι φαγητά αυτά που τρώει …Δεν πρέπει να ξεχνάμε τα ξενιτεμένα αδέρφια μας που βρίσκονται μακριά απο την πατρίδα(ήτoι moυσακάς,χωριάτικη,παπουτσάκια,ιμαμ,τας κεμπαπ-κεμπαπ)
γι αυτό θα του στείλω αυτα…

Ζ[B]ΑΓΟΡΙΤΙΚΗ ΑΛΕΥΡΟΠΙΤΑ

Υλικά:
15-16 κουταλιές αλεύρι
1,5 κούπα γάλα ή και νερό
2 αυγά
300 γρ. περίπου φέτα
1,5 κούπα λάδι ή βούτυρο
Οδηγίες:
Ανακατεύουμε το αλεύρι, το γάλα και τα αυγά μέχρι να φτιάξουμε ένα σφιχτούτσικο χυλό.
Απλώνουμε το λάδι ή το βούτυρο σ’ ένα ταψί μέχρι να καλυφθεί η επιφάνειά του, ώστε να μην κολλήσει η πίτα, αλλά να μην κολυμπάει και στο λάδι ή το λιωμένο βουτυρο.
Βάζουμε τον φούρνο στο τέρμα και αφήνουμε το λάδι/βούτυρο βούτυρο να κάψει λίγο.
Απλώνουμε τον χυλό στο ταψί και εν συνεχεία τρίβουμε τη φέτα απο πάνω ώστε να καλύπτει ομοιόμορφα όλη την επιφάνεια.
Ψήνουμε για 20 λεπτά περίπου (εξαρτάται κι απο τον φούρνο).
Καλό είναι στην αρχή το ταψί να είναι πιο κοντά στο πάτο του φουρνου για να σχηματίσει κρούστα η πίτα κι έπειτα πιο πάνω για να κοκκινήσει η επιφάνεια. Όσοι βαριούνται, μπορούν να το αφήσουν στο μεσαίο ράφι του φούρνου…
Καλή όρεξη…[/B]
Αν πάλι αποτυχει θα του στείλω εκει στην ξενιτιά αυτά(για να παρηγορηθεί)


Φιλικά
Βέφα

έχω έναν πολύ όμορφο τσελεμεντέ, αλλά δεν έχω χρόνο να πειραματιστώ μαζί του και να μάθω να μαγειρεύω… Πόσο να κάνει με τη fed-ex ένα ταψί παστίτσιο? :stuck_out_tongue:

Ντίαρ Ντάιαρυ.

Εύχομαι η βδομάδα που θα ρθει να ναι καλύτερη απο αυτή που πέρασε. Αυτά.

Xέυ ημερολόγιο.
Σήμερα φρέσκαρα το Καλιφόρνια των Μίστερ Μπάνγκολ.
Μμμμ!

Dear Diary

Σημερα πρέπει να ξυπνήσω πολυ πρωι. Αλλα για να ξυπνήσω πρέπει πρώτα να κοιμη8ώ, πραγμα αδύνατο. Μου φαίνεται 8α παω κατευ8είαν σχολείο.

Καλημέρα

Ντάηαρι Ντάηαρι-Ντάηαρι Ντάηαρι
στο γιαλό πετούν οι γλάηαροι.

Αγαπητό ημερολόγιο,
η εβδομάδα ξεκίνησε μια χαρα κ ελπίζω να παραμείνει έτσι.:slight_smile:

Dear Diary,
δω στη ξενιτια εχουν αρχισει να βαρανε τα στερητικα συνδρομα.
ΘΕΛΩ ΣΟΥΒΛΑΚΙ.
ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ σουβλακι.

Χθες βρηκα ενα τουρκικο και ηλπιζα πως θα μπορουσα κατι να φαγω και γω. Αλλα ο τυπος μου εδειχνε την κολεκσιονα του απο cd της λαικης μαη αηδου, Βανδη Δεσποινα. Ειχε κατι σαν γυρο, τον εφαγα με γιογκουρτ σως.

ΘΕΛΩ ΣΟΥΒΛΑΚΙ.

Αγαπητό ημερολόγιο,
σήμερα στη δουλειά δεν έχουμε δουλειά.Αλλά δε πειράζει.καθόμαστε με την Όλγα(aka Queen Bitch my darling)και παίζουμε τόμπολα.Επίσης είδαμε το καινούριο επεισόδιο true blood.Αχ αυτή η Σούκι είναι τέλεια.Άντε να περάσει η μέρα να φύγω.Γιούπι

Dear Diary,

Κάνε, σε παρακαλώ, να μην ξανάρθει μέρα σαν την σημερινή για πολύ καιρό. :evil::evil::evil::evil::blow::blow::blow::blow:

Αγαπητό ημερολόγιο,

Σήμερα πήγα στη γιορτή του σχολείου μου για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου. Μια κοπέλα που φώναζε διάβασε το πρακτικό λέγοντας μας πώς ο Μεταξάς ήταν υπέρμαχος της ελευθερίας. Έπειτα το μικρόφωνο τοποθετήθηκε μπροστά από κασετοφωνάκι όπου και ακούσαμε το Βαζει ο Ντούτσε τη στολή του και το Παιδιά της Ελλάδος Παιδιά. Τσακίρ κέφι. Κοιμήθηκα και ξύπνησα πριν από λίγο και πρέπει να ετοιμαστώ να πάω φροντιστήριο αλλά θα κάνω κοπάνα γιατί αν πάω θα είναι χειρότερα.

Πρέπει να ήταν γύρω στις 12, σήμερα, όταν άκουσα ψιθύρους στο κατώφλι του σπιτιού μου…βγάζω της παντόφλες μου και έρπω να δω τι γίνεται πίσω από τη πόρτα μου.

  • Λες να κοιμάται ακόμα ;
  • Μπα, το παντζούρι του είναι ανοικτό, και η μηχανή επίσης εδώ είναι !
  • ¶στο το παιδί, μάλλον χθες πρέπει να ήταν νυχτερινή βάρδια
  • Ε και ; ακόμα κοιμάται ; ξημέρωσε βγήκε ο ήλιος!
  • Ρε άστον, θα έρθουμε αύριο σου λέω!

Γκλιν γκλογκ….τοκ τοκ,

  • Χρήστο, Χρήστο !! Δεν ακούει…λες ακόμα να κοιμάται ;;
  • Εγώ φεύγω, θα βγει και θα μας βρίσει, δε θυμάσαι την άλλη φορά ;
  • Καλά πάμε, θα το ρίξω από κάτω…

Σηκώνομαι, αμέσως με το που καθάρισε το μέτωπο, και στα πόδια μου βρίσκονταν ένα χαρτί, που έλεγε, ΕΙΡΘΕ ΤΟ ΡΕΒΜΑ. Στο μυαλό μου ήρθε αμέσως το γεγονός ότι ο μήνας τελειώνει και εκτός το νοίκι έχομε και το ρεύμα τώρα…πάλι μια 500 άρα θα μας φύγει. Σηκώνομαι, πάω βράζω έναν τούρκικο καφέ, φτιάχνω μια φέτα με μαρμελάδα φράουλα, βάζω στο cd player τις 4 εποχές του Vivaldi και αράζω στο καναπέ. Σηκώνομαι μετά από ένα μισάωρο από το καναπέ παίρνω το κράνος μου, βάζω στο σάκο μου, ένα πακέτο τσιγάρα, μια σοκολάτα, 2 φακελάκια πράσινο τσάι ανοίγω τη πόρτα έτοιμος να φύγω για δουλεία και ακούω δυνατά…

  • έέέπππππππ, που είσαι εσύ, γιατί δεν άνοιγες πριν ;;;
  • Έλα τι έγινε, εντάξει είδα το χαρτί θα περάσω αύριο, τώρα βαριέμαι και βιάζομαι.
  • Καλά, αλλά γιατί δεν άνοιγες, αφού ήσουν μέσα ;;;
  • ¶κουγα μουσική
  • Και τόσο δυνατά ακούς εσύ μουσική ;;
  • Ναι, είμαι τρελός και ακούω σατανικές μουσικές, βιάζομαι φεύγω τώρα
  • Περίμενα να σου πω, ήρθε το ρεύμα εντάξει ;;
  • Ναι το είδα σου είπα, θα περάσω αύριο
  • Ααα εντάξει, στη δουλεία πάς τώρα ;;
  • Ρε κυρά Κατίνα έλεος, έλεος !!

Μετά από αυτά δε ξέρω τι είπε, την άφησα να μιλάει. Αγαπημένο μου ημερολόγιο, έχω την εντύπωση ότι ήρθε η ώρα να αλλάξω σπίτι. Stalkers λοιπά και παρόμοια, δεν τα θέλω, είμαι νέος και δε θέλω να πάω φυλακη, ρε μήπως με γουστάρει η γριά τελικά ;

σίγουρα.είσαι τελείως γουσταρα-μπλ

dear diary
Σήμερα το μεσημέρι γιορτασαμε στη δουλεια την 28η Οκτ.
Ηρθαν κατι παιδάκια απο ενα πειραματικό -κάτι με κάτι κλαπατσιμπαλα και τραγουδουσαν την “υπερμάχω” τον “ντούτσε” το " ενα το χελιδόνι" και γενικά πολλά σουξε…στο ενα το χελιδόνι σε κάποια φαση καπου στο 2ο κουπλε με χτυπησε μια ερωτηση με βια και ειπα να την απευθυνω στους συγκαθίμενους μου φωναχτά¨:Οταν λέει “παρθηκεν απο μάγους το σωμα του μαγιου” τί εννοεί ?Ποιος είναι ο μαγιός?(καπως ετσι τεσπα)…
Σημειωτεον οτι μπροστα μου καθονταν 3 προισταμενοι και διπλα ολο το γραφειο που γυρισαν ταυτοχρονα και με κοιτουσαν οι μισοι γελώντας και οι αλλοι μισοι με βλεμμα"Δε γινεται να σαι τοσο ηλιθια":frowning:
και το χειροτερο ειναι οτι οντως δε γινεται να ειμαι καθως και οτι μετα απο τοσα χρονια σχολεια κ πανεπιστημια ακομα δεν καταλαβαινω τί λεει ο γαμοστίχος:cry::cry::cry:

ήταν ένα μαγιό που ήταν ολόσωμο και το πήραν. Επειδή ήταν ολόσωμο για συντομία λέμε πως πήραμε το σώμα του.

Δεν ήμουν καλός στη λογοτεχνία, αλλά αυτό πρέπει να σημαίνει…

χαχα ωραίος!!!:slight_smile:

Ντάιαρυ my sweetheart,

Η μέρα ως τώρα ήταν μια γκαντεμιά και μισή. Πασαλείφτηκα 2 φορές με χρώματα στη σχολή και κατέστρεψα το παντελόνι μου. Αν συνεχίσω έτσι με βλέπω να μένω απο ρούχα λίαν συντόμως. Η μάνα μου (η γκαντεμιά μας επηρέασε οικογενειακώς) γλίστρησε η καημένη στο σουπερμαρκετ και έπεσε, και η ηλίθια η πωλήτρια αντί να τη βοηθήσει τη ρωτούσε για την απόδειξη. Νεύρα, νεύρα, νεύρα. Τώρα ετοιμάζομαι να φάω, σάμπως και το φαγητό πάρει μακρυα τη μούτζα που μου έριξαν.

Αυτά τα ολίγα ως τώρα, μου εύχομαι ένα καλύτερο απόγευμα-βράδυ. :slight_smile:

Ημερολογιο,

Γαμωμερες οι τελευταιες,με οχι πολλα κεφια και πολλες αναποδιες.Μαλλον ο Ερμης θα φταιει που ως συνηθως ειναι αναδρομος ή κανας αλλος πλανητης που δεν ξερω.Ε που θα παει,θα γυρισει παλι.

Αγαπητο ημερολογιο,

Σκατα μπηκε ο Νοεμβρης. Αντε να γυρισει το γουρι γιατι εχουμε και δουλειες.