Ποδοσφαιρόφιλοι όλου του forum ενωθείτε

Δεν έχω ιδέα … τι θα παιχτεί και τι θα συμφωνηθεί … πιστεύω ότι το παιχνίδι ο Ιωνικός το έδωσε για να σωθεί ο Ακράτητος … για σκέψουτο λίγο αυτό. Σεν μπορέις να ξέρεις τι παιχνίδια παίζοντε …
Γιά το μπλουζάκι του Ιωνικού πάντως μίλησα σήμερα με το γιό του που ασχολείτε λίγο με αυτά και μου είπε ότι μόλις βρεθεί κάτι , θα μου δώσει . Μόλις θα έχω νεότερα θα σε ενημερώσω.

Ο Εβραιος ειναι μεγας καραγκιοζης. Αλλα η αληθεια ειναι οτι δεν εχουμε αντικαταστησει τους παιχτες που εφυγαν με ισαξιους. Και παρεπιπτωντος αυτο που λειπει απο τον βαζελο ειναι ο Καραγκουνης.
Αλλα ο διαιτητης πραγματικα σκοτωσε το ματς. Αν θες να γινει ενα πειθαρχημενο παιχνιδι, μοιραζεις 4-5 καρτες στα τσεκουρια και μετα ολοι καθονται παναγιες. Αλλα το ελληνικο πρωταθλημα ειναι κωμωδια απο διαιτητικης αποψης και οχι μονο. Ασε που φανηκε οτι ο Δουρος πηγαινε για χι το παιχνιδι απλα για να φυγει η ευθυνη απο πανω του. Και οποιοσδηποτε αλλος διαιτητης να ηταν αυτο θα εκανε. Δεν ειναι ηλιθιος, καλυτερα να παραπεμφθει παρα να εχει Παναθηναικους η Ολυμπιακους στο κεφαλι του.
Εγω το πηρα αποφαση εδω και καποια χρονια οτι Παναθηναικος-Ολυμπιακος δεν υπαρχει περιπτωση να γινει ματς διαφημηση, μαλλον δυσφημηση.
Και ερχεται και το κυπελλο, και πιθανοτατα και το μπαραζ. Ας βαρανε σε καθε ματς απο 5 πεναλτι ο καθενας και ας βγαινει ο νικητης. Εστω ας φερουν εναν ξενο διαιτητη, η ας βαλουν τους διαιτητες να δουν λιγο αγγλικο πρωταθλημα, το οποιο διαιτητικα ειναι το πιο αξιοπιστο στην Ευρωπη.
Και μη μου πει κανενας για Ισπανια και Ιταλια, γιατι και εκει τα κορακια κανουν οργια, τουλαχιστον εκει τα κανουν με το γαντι.

Κρατα γερα Ντιεγκο!!! Ειμαστε μαζι σου.

Είμαι βάζελος και λεώ οτι το παιχνίδι ήταν για τα πανηγύρια! Δε θα πω ούτε για το αμφισβητούμενο γκολ (το θεωρώ τετελεσμένο και δεν υπάρχει εμφανής λόγος να το αμφισβητεί κανείς), ούτε για την κόκκινη στο Τζιοβάνι (που έπρεπε να πάρει και ο Κυργιάκος, και τα δύο κωλοπαίδια είναι), ούτε καν στις άλλες κίτρινες που έπρεπε να δωθούν, αλλά δε δόθηκαν… το ματς αγωνιστικά ήταν απαράδεκτο! Και να στε σίγουροι όλοι ότι δεν πρόκειται να δούμε ενδιαφέρον ντέρμπυ, όσο καλές και είναι οι δύο ομάδες, αν από αυτό εξαρτάται στην ουσία το πρωτάθλημα (κατά μεγάλο βαθμό)! Το τελευταίο καλό που θυμάμαι ήταν το άλλο 2-2 (μεταξύ των “αιωνίων” και πάλι βέβαια) το 2000! ΜΑΤΣΑΡΑ! Πάνε αυτές οι εποχές… μόνο ξύλο τώρα! :frowning: :!:

Τότε που το είχε βάλει ο Αλέκος στο ογδόντα-κάτι…;
Χμ, όντως ωραίο ματς, και σκεφτόμουν προχθές πού είναι αυτός ο Αλέκος…
Έλειπε από το παιχνίδι αυτός και ο Βαζέχα ρε… Μεγάλη διαφορά…

Φιλε maestro για να γινει καλο ενα παιχνιδι που ξεκιναει με ενταση βδομαδες πριν και ακομα πριν καν ξεκινησει απο τα αποδυτηρια, ο μονος που μπορει να κανει κατι ειναι ο διαιτητης και ο τροπος που θα σφυριξει.
Οταν και οι δυο ομαδες βλεπουν οτι ο διαιτητης μασαει να σφυριξει αυστηρα και ειναι υπερβολικα ελαστικος σε σημειο του να κανει τα στραβα ματια, ε τοτε τι περιμενεις;
Και ο Ανατολακης θα βαραει και ο Κυργιακος και ο καθενας στη θεση τους.
Αλλα αυτο ειναι κατεστημενο, οι μεγαλες ομαδες σπρωχνονται εις βαρος μικροτερων και οταν οι μεγαλοι παιζουν μεταξυ τους τοτε ο διαιτητης τους σπρωχνει και τους δυο με τον τροπο του.
Παντως πιστευω οτι ο Δουρος χαρηκε το δευτερο γκολ του Παναθηναικου οσο το χαρηκαμε και εμεις.
Πολυ θα ηθελα να δω ενα παιχνιδι Παναθηναικου με Ολυμπιακο με διαιτητη τον Κολινα ας πουμε.

Αυτό μάλιστα… αλλά διαιτητάρα πραγματικά (με καλά μάτια, αυτιά και κότσια!) ήταν ο χτεσινός στο Μονακό - Τσέλσι. Ξέρεις πως κατάλαβα ότι ήταν καλός (εκτός από κάποιες φάσεις μέσα στον αγώνα); Επειδή, μετά το τέλος, δε σου πήγαινε το μυαλό στη διαιτησία με τίποτα! Έτσι καταλαβαίνεις! Και, αν κάποιος πει πως “οκ, αλλά ήταν ματσάρα έτσι κι αλλιώς, σιγά μη σχολιάζεις διαιτησία!”, εγώ θα πω ακόμα ένας λόγος παραπάνω στα δικά μας ματς να είναι πολύ πιο προσεκτικοί! :wink:

Ένα τελευταίο Γεια στον άνθρωπο που κράτησε τον Ιωνικό τόσα χρόνια…
Είτε μας άρεσε είτε όχι ο Κανελλάκης μας κράτησε Α’ Εθνική τόσο καιρό και σε καμία περίπτωση δεν έπρεπε να τελειώσει έτσι…Ελαφρύ το χώμα που θα τον σκεπάσει!!!
Adios

Δεν έχω σχέση με το ποδόσφαιρο , δεν ασχολούμε καν … εγώ τον Κανέλλο τον γνώρισα σαν εργοδότη και σαν άνθρωπο … τα τελευταία τρία χρόνια , είχαμε άμμεση συνεργασία λόγω της θέσης μου στην εταιρεία . Για μένα ήταν μάγκας με όλη τη σημασία της λέξης , μέχρι και το τέλος του . Γειά σου ρε Καννέλο , χαιρετισμούς στο μπαρμπά Λέων.

Ανδρέας.

13 hronia girisa shedon ola ta gipeda tis ellados.
panathinaikos kai ohi vazelos
thyra13 kai ohi patatakias!

Εγώ δεν το θεωρώ προσβολή πάντως, δες το σαν σχήμα οξύμωρο! :wink:

Εγώ δεν το θεωρώ προσβολή πάντως, δες το σαν σχήμα οξύμωρο! :wink:[/quote]

as poume oti stravono me ti leksi kai de ti goustaro. :wink:

Σήμερα το βράδυ είναι ο τελικός κυπέλλου… Εγώ ως γνωστόν είμαι καφρογαυρος… Λοιπόν έχω κρατήσει ένα γούρι για σήμερα το οποίο αν πετύχει θα πρέπει να το επαναλαμβάνω κάθε χρόνο… Θα σας το αποκαλύψω αν κερδίσει ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ… Εχει πλάκα…

Παιδιά,Euro εδώ!
Η Εθνικάρα γερά τα πάει,ε;
ευτυχώς που ήρθε ο γερμανός και έβαλε τα γυαλιά στους Έλληνες.
Γάβρος ήμουνα και εγώ αλλά τώρα σταμάτησα να πολυασχολούμαι.

ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΟΣ Ο.Ε.

Το νεο πελατολογιο περιλαμβανει:
Πορτογαλια
Ισπανια
Γαλλια
και σαν πιο προσφατο πελατη την Τσεχια
Μαλλον η Πορτογαλια θα γινει και ο καλυτερος πελατης.

Τους ευχαριστουμε που μας προτιμησαν και τους προσφεραμε το καλυτερο service.

epos, kanonika
ka8omoun k eklaiga sa mwro paidi
TA SPAW

Συνήθως δεν με παίρνουν τα ζουμιά. Να πω την αλήθεια, αυτή τη φορά όμως έφτασα πολύ κοντά!!! Όταν δε η Isolation με πληροφόρησε ότι ο ROCK FM έβαλε τον ένα και μοναδικό ύμνο, κάτι έπαθα…

ΜΠΡΑΒΟ στα παιδιά και μακριά από όλους τους ηλίθιους άσχετους δημοσιογραφίσκους και βουτυρομπεμπέδες παράγοντες, οι οποίοι λένε καθημερινά τις μαλακίες τους κι έχουν κάνει την ΕΘΝΙΚΗ μας ριάλιτι… Για άλλη μια φορά η μαλακία στα κανάλια με κάνει και ξερνάω…

Καλα … μονο εγς κοιμομουν σχεδον σε ολο το δευτερο ημιχρονο … ?
Ε μα δεν το πιστευω :lol:

Στην παράταση ξύπνησες ή μετά το 90 ο ύπνος είναι πιο γλυκός??? :wink:

Στην παράταση ξύπνησες ή μετά το 90 ο ύπνος είναι πιο γλυκός??? :wink:[/quote]

Ξυπνησα ακριβως στο τελος του κανονικου αγωνα … μολις ανοιξα το ματι μου αρχιζε και το silver goal… μετα απο 1 λεπτο ακριβως , ημουν σιγουρος οτι η Ελλαδα θα το επαιρνε … ετσι και αλλοιως ακομα και αν πηγαινε στα πεναλτυ ο αγωνας. οποτε το goal στο 105 μου φανηκε απολυτα και 200 % φυσιολογικο … εχω και μαρτυρα για αυτα που λεω κιολας.

Ti na sas pw…den thimamai kai polla apo xthes…mono pou sto gkol…vghka sth veranta…meta phra kinhto kai tsigara kai efuga apo to spiti… 8) …