Gay

Ε ναι.
Και τι σημαίνει αυτό;

Θεωρία αρχής του κόσμου;Με Αδάμ και Εύα;
Μάλιστα

To θεμα ειναι οτι μετα ηταν ο Καϊν και ο Αβελ…

πω μωρε.αστειευομαι με αυτο για αδαμ και σουλη…απλα δεν ειναι φυσιολογικο ρε αγορινα…δεν το λεω κακοπροαιρετα…γιαυτο υπαρχει και ο ορος ομοφυλοφιλος.

πρέπει να μπει κουμπάκι “μου αρέσει” στο φόρουμ:p


μπραβο παπαρδελα τεκνον μου , ετσι σε θελω πιστευε οτι σου λεμε για παραμυθακια μπραβο φοβος κ σκοταδισμος ευλοοοοοοοογησον


[B]

παπαρδελα ετσι καλα τα λες

οπως εχω πει ‘η γυναικα κ το κοτοπουλο θελουν χερι’

εξω οι αδερφες απο εδω ζητω ο μεσαιωνας κ ευχαριστω για την ψηφο σου στις εκλογες
[/B]

τιναι αυτα που λες ρε σκυλε ? τεσπα παρε το διαρκειας μου κ κλαιν πες οτι κουταμαρα θες !!!

προφανως και αστειευομουν αρχιδακι…

btw…η θεσσαλονικη σε τα γαμαει ολα ανετα…ακομα και αν TASPAS

προσοχη

και ο ζαγορ σε τα γαμαει ολα ανετα…τασπαει

τιποτα προσωπικο :wink:

Έλα λίγα με τον Παπαρδέλα!!
Αν και η Θεσσαλονίκη δεν τα σπάει όλα αλλά 'ντάξει μωρέ.
Υγεία πάνω από όλα!

[B]ελλαδαρα 2010

μπαλα θρησκεια κ ομοφοβια

γαμώ.
[/B]

Ρε συ awake προφανώς και κάνει πλάκα ο papardelas για αδάμ και εύες.

οκ τοτε πασο.

Το πρόβλημα δεν είναι αν είναι φυσιολογικό ή όχι.
Είναι κάτι που δεν έχει πειστική απάντηση.

Το πρόβλημα είναι ότι στα ΜΜΕ (και γενικότερα) παρουσιάζεται πολλές σαν κάτι γαμάτο και απελευθερωτικό. Καταλαβαίνω ότι υπάρχει αντίδραση απέναντι στην ομοφοβία μιας συντηρητικής κοινωνίας αλλά μερικές φορές το πράγμα ξεφεύγει.

Δεν έχω πρόβλημα με το ποιον επιλέγει ο καθένας για να γαμιέται/κάνει σχέση, αλλά με την εικόνα που βγαίνει προς τα έξω. Είναι το ίδιο γελοία με την εικόνα του “γαμάω τύπου”, του ξέκωλου και γενικώς του καθενός που γίνεται τσίρκο για να ξορκίσει τις ανασφάλειές του.

Βασικά μια χαρά “φυσιολογικό” είναι, από την άποψη ότι σε όλα είδη ζώων υπάρχει ένα μειοψηφικό ποσοστό που εκδηλώνει τάσεις ομοφυλοφιλίας, οπότε ντάξει δεν τρέχει, ένας ξάδερφός μου είχε δυο χελώνους στον κήπο του και του βγήκαν πουστάκια κι άρχισαν και γαμιόσαντο με ταξί tus.

Aπό κει και πέρα ντάξει, ελεύθερος είναι ο καθένας να κάνει ό,τι θέλει, και μπορεί άνετα να είναι αξιοπρεπέστατος, αλλά κι εγώ ελεύθερος είμαι να κράξω κάνα σούργελο που θα κυκλοφορεί με παρδαλά/φτερά/παρεό και λοιπά ΠΟΥΣΤΡΙΛΙΚΙΑ.

πιστευω οτι σχολια του στυλ

‘δεν εισαι φυσιολογικος γιατι κανεις κατι διαφορετικο απο μενα/δεν κανεις οτι κ η πλειοψηφια’

δειχνουν αν μη τι αλλο φοβο.δεν λεω συντηρητισμο γιατι αυτα ειναι ταμπελες.

και οπως ολοι ξερουμε

ο φοβος ειναι το καλυτερο εργαλειο για να κραταμε τον ανθρωπο στο σκοταδι κ ‘απο κατω’.

κ συμφωνω με αυτο που λενε bleeding/chrisp

κλαιν πως κ με ποιους γουσταρεις να γαμιεσαι (εχω φιλο gay κ μου λεει τα γκομενικα του κ γελαμε/συζηταμε σαν να μη τρεχει τπτ)

αλλα μην μου βαλεις κ το πουλι σου μες στην μαπα μου 8)

μην ξαφνιαστεις αμα σου τον πιασει ‘‘αθωα’’ και για ‘‘πλακα’’ καμια ωρα
ειναι σαν να εχεις γυναικα φιλη. καποια στιγμη θα αρχισεις να τη φλερταρεις

εντιτ, οσο ‘‘φυσιολογικο’’ και να το παρουσιαζουν και οι ιδιοι ξερουν οτι ειναι μια διαστροφη και ας το παιζουν ανετοι μπρος τα εξω

Πω ρε φίλε…στάνταρ σου’χει τύχει!

δεν μπορω να πω με σιγουρια
αλλα ειχαμε εναν τυπο στην ταξη μου που ολο εβρισκε ευκαριες για φυσικη επαφη με τα αρσενικα του τμηματος.:-s

και δεν τον ειχα δει και ποτε με γκομενα

Γενικά συμφωνώ με Κρις και Μπλήντιν. Και συνολικά με ενοχλεί αφάνταστα οποιοσδήποτε κάνει τη σεξουαλικότητά του “σημαία”, είτε είναι η ξεφωνημένη πουστάρα, είτε ο και-καλά-μάτσο “γαμιάς της γειτονιάς”. Και οι δύο τύποι είναι δήθεν και αχώνευτοι μέχρι εκεί που δεν πάει.

Πρέπει βέβαια να ομολογήσω ότι για μένα δεν υπάρχει πιο αηδιαστικό πράγμα απ’ το gay lifestyle. Απ’ την άλλη σέβομαι κάποιον ο οποίος είναι γκέη επειδή απλά δεν μπορεί να κάνει αλλιώς, επειδή γουστάρει άνδρες ρε παιδί μου τί να κάνει, αλλά δεν το διατυμπανίζει κιόλας, είναι αξιοπρεπής και θεωρεί ότι το τί κάνει στο κρεβάτι του είναι δική του υπόθεση, που δεν είναι δηλαδή σαν τα σούργελα που κατεβαίνουν στα gay pride parades κρατώντας πλακάτ που γράφουν “μαμά τον παίρνω”.

Πόσοι είναι αυτοί όμως; Εδώ έρχεται κι η παρατήρησή μου. Ότι δηλαδή όσο σκληρό, συντηρητικό και οπισθοδρομικό είναι να οραματίζεται και να επιδιώκει κανείς μια κοινωνία στην οποία όλοι οι άνδρες πρέπει να γουστάρουν γυναίκες και τούμπαλιν, άλλο τόσο παράλογο είναι να θεωρείς κανείς την ομοφυλοφιλία φυσιολογική πέραν του βαθμού που λέει ο Μπλήντιν, δηλαδή της ύπαρξης ενός μειοψηφικού ποσοστού μελών κάθε είδους που έλκονται από το ίδιο φύλο για φυσικούς/βιολογικούς/ορμονικούς λόγους.

Παραδεχτείτε το: τη σήμερον ημέρα οι περισσότεροι που είναι γκέη δε γεννιούνται έτσι, αλλά γίνονται. Τους κάνει γκέη μια κοινωνία που πλέον όχι μόνο δε χαλιέται από την ομοφυλοφιλία, αλλά την υποδαυλίζει, που αλλοτριώνει τους νέους ανθρώπους σε πρωτόγνωρο βαθμό, που ωθεί κάποιον να προσδιορίζει τη θέση του στην κοινωνία από την προτίμησή του στο ίδιο φύλο, που ανάγει αυτή την προτίμηση σε διαφορετικότητα η οποία τον ξεχωρίζει από την κοινωνία. Κάτι το οποίο για μένα είναι βαθιά αντιδραστικό και αποξενωτικό. Και μιλάμε κατά βάθος για την ίδια συντηρητική κοινωνία που κάποτε αντιμετώπιζε τους ομοφυλόφιλους ως εγκληματίες και τους έσφαζε ή τους έκανε διάφορα αηδιαστικά/φασιστικά πράγματα τέλος πάντων. Απλά πλέον τους χρησιμοποιεί με διαφορετικό τρόπο για να εξυπηρετήσει τους σκοπούς αυτών που την εξουσιάζουν, οι οποίοι είναι οι ίδιοι.

Αλλά αρκετά μιλήσαμε για τις ΠΟΥΣΤΑΡΕΣ ε. =Ρ

Σας τον ακουμπούσε δηλαδή ε; Σωστοοοοός…

Πάντως εκεί που λες για διαστροφή, λίγο υπερβολική λέξη πιστεύω. Και δε νομίζω να το θεωρούν οι ίδιοι τέτοια.

παντως ειναι περιεργο να στην πεφτει γκει