Glenn Danzig appreciation thread

πω πω πω…ή αυτος να περιοδευσει Ευρωπη, ή εγώ Αμερική :!:

ειδα το σετλιστ και σχεδον εκσπερματωσσδσαφσφ

  1. Tired of Being Alive
  2. Her Black Wings
  3. Devil?s Plaything

Μετα απο αυτη τη τριαδα παθαινω το ιδιο με τον ulver…

8O8O8O8O8O
Δε θα ζούσα μετά από κατι τέτοιο!!!

Τώρα τελευταία άκουσα το Danzig I και το λάτρεψα.
Θα προχωρήσω στα άλλα 2.
Samhain δεν έχω ακούσει, Misfits διάσπαρτα κομμάτια.

και το 4 Σκουρτζε!!! όπως-και-δήποτε!

Bασικα lucifuge η δικια μου προταση…και μετα Ι,ΙV,III με αυτη τη σειρα:D

Έφτασε η στιγμή να αποθεώσω τον (ους) Danzig…:trumpet:

[SIZE=“5”]ΖΗΜΙΑ ΛΕΜΕ![/SIZE]

Απλά και λιτά: δεν υπάρχει κομμάτι στα 4 πρώτα να υστερεί. Γράφω τα αγαπημένα μου.:stuck_out_tongue:

Με τις εναρκτήριες νότες του Twist of Cain παθαίνεις σοκ. Έρχεται και το αυτό το γαμημένο, το bluez-οειδές She Rides, το μεταλλοειδές Am I Demon, και φυσικά το απόλυτο hit Mother και το End of Line σε αποτελειώνουν.
Και φυσικά στο Possession συναντάμε και αυτόν τον τραγουδιστή των Metallica…
Γενικά θα λεγα είναι ο δίσκος με τα χιτάκια.

Εδώ χάνεται η μπάλα γιατί απλά είναι μαζί με τον επόμενο οι 2 πολυδιάστατοι δίσκοι.
Περιέχονται μέσα το country I’m The One, τα απίστευτα Snakes of Christ, 777 (με την υπέροχη εισαγωγή), Killer Wolf, τα καψουροτράγουδα Devil’s Plaything, Blood & Tears, τα mid-tempo ας πούμε Tired of Being Alive, Her Black Wings, και φυσικά και το μεταλλοειδές πάλι Long Way Back From Hell.
Και το Girl με τις ACDC καταβολές είναι πολύ ωραίο.

(How The Gods Kill)

Ο πιο σκοτεινός δίσκος, δεν έχω αποφασίσει αν είναι το 2ο ή αυτός καλύτερος.
Δεν έχω λόγια για το ομώνυμο μοιρολόι, για την φιλμ νουάρ ατμόσφαιρα (ναι κάτι τέτοιο θυμίζει) του Bodies, για το Anything (ένα tribute στο NIB των θεών στιχουργικά:twisted:), την μαυρίλα του Godless, και για τα Dirty Black Summer, Left Hand Black, Heart of The Devil.
Ξεχωριστή αναφορά στην βρωμερή ροκιά του When The Dying Calls.
Και ακόμη πιο ξεχωριστή, μην πω έπρεπε ξεχωριστό ποστ:p, στο Sistinas.
Πως το γραψε αυτό το κομμάτι, αυτήν την μουσική?
Δεν είναι το αγαπημένο μου, αλλά είναι απίστευτα εμπνευσμένο και ξεφεύγει με τα πλήκτρα και την μουσική.

Κατώτερο από τα προηγούμενα 3 αλλά και πάλι δισκάρα.
Το Little Whip είναι από τα πολύ πολύ αγαπημένα μου, τα I Don’t mind The Pain, Bringer of Death είσης.
Και τα Going Down to Die, Dominion, Until you Call…, είναι πολύ καλα κομμάτια αλλά διακρίνω γενικά μια επανάληψη από προηγούμενα κομμάτια.:-k

Eν πάσει περιπτώσει, η μπάντα είναι ότι καλύτερο έχω ακούσει εδώ και καιρό, συνθεσεις τρομερές, φωνάρα ο Glenn.
Και οι Christ - Buscuits είναι εξαιρετικοί μουσικοί, τρομερή χημεία μεταξύ της μπάντας.

Γιατί αποχώρησαν τότε όλοι μαζί μετά την κυκλοφορία του 4ου?

Λάιβ δεν θέλω να δω, γιατί δεν μπορώ να βλέπω αυτό που είναι η απόλυτη συναυλιακή εμπειρία και να το συγκρίνω με καθετί άλλο, πόσο μάλλον όταν μου φαίνεται ότι οι Von , Buscuits, Christ είναι αναντικατάστατοι, και ότιπρέπει στο feeling της μπάντας.

Aκούστε Danzig, it gonna bring you God.

κοκομπλοκο ο σκουρτζος :lol:

Δικαιολογημένα!

να δηλωσω και γω μεγαλος φαν ε!!!

η φωνη του η τελεια μιξη jim morisson & elvis presley. Απο εκει εξαλλου το Evil Elvis που το εχουν κοτσαρει.

MIsfits!!!:smiley:

ps: τι τουμπανο που ειναι ρε παιδι!:?

ετσι ακριβως 8)

Α, εδω και μερικά φρέσκα νέα από τον μπαρμπα Γκλενν…νέο άλμπουμ έρχεται σύντομα, μουρλια

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=119278

άμα το νέο άλμπουμ είναι σαν το προηγούμενο, να μου λείπει. :frowning:
Αλλά, άμα είναι να ξαναπεριοδεύσει ευρώπη, το δέχομαι.

Α, αυτό το έχουμε υπ’όψη?

όπως και

twist of Cain
She rides
Black mass
Bringer of Death
777

AXAXAXAXAXA!!!
Mαλάκες ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ!
Η Δεύτερη ταινία (Young Hollywood) που συμμετέχει ως ηθοποιός ο Γκλεν είναι τσόντα!!! :lol::lol::lol:
Δεν παίζει “σημαντικό” ρόλο βεβαια, αλλά έχει γυριστεί στο σπίτι του, ενώ βρήκα και τρέηλερ, και ΣΙΓΟΥΡΑ είναι αυτός! ΜΑΛΑΚΕΣ είμαι κάτω λέμε!!!
:lol2::lol2::lol2:

(Δεν ποστάρω λινκ -παρότι δεν είναι ακατάλληλο- επειδή είναι από τσοντοσάιτ. Το κατέβασα όμως, και θα προσπαθήσω να το ανεβάσω γιουτούμπ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΕΜΕ!!!)

ειναι θεος! τα σπαω με ολα αλλα επειδη τωρα ακουω danzig ψηφισα αναλογως. απλα:respect::respect::respect::respect::respect::respect::respect::respect::respect:
θελω να τον δω live!!!

moooooootheeer!!

ναι ρε kate!!! δωωωσε :stuck_out_tongue:

devils plaything και αντε γεια λεμε

θελω live danzig! Αλλα δεν παιζει την τυχη μου μεσα!:papas::x=P~:twisted: