God is an astronaut live!

Για να είμαστε και ον-τόπικ, χάνω το λάιβ λόγω αφραγκίας. :frowning:
Καλά να περάσετε όσοι πάτε.

To κύτταρο δεν χωράει πάνω απο 500 άτομα είμαι κάθετος…έχω πάει πάρα πολλές φορές…και το live γίνεται στο αν…μήπως και αυτό χωράει 1000 άτομα…??και οι ιωνικοι 1000 άτομα λένε ότι πανε στο γήπεδο…anyway όπως σωστά είπε ο μάνος το value for money είναι το ζήτημα…25 χρονών είμαι και αλίμονο αν δεν μπορώ να ξέρω τι αξίζει ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ το χρηματικό αντίτιμο του κάθε “προϊόντος”…και το malval με το Enjoy eternal bliss να τα δεις live μπορεί να είναι για τα γόυστα μου μια εμπειρία που να την κοστολογώ και 50 ευρώ…δικαιωμα μου!!και τα 30 που να κάνει να μου φαίνονται και λίγα…ποιος θα μου πει ότι με πιάνουν κότσο??και για μένα μπορει να είναι αστείο να δίνει κάποιος 50 ευρώ για manowar…Τα δίνουν όμως και το καραγουστάρουν κιόλας…μπορείς να πεις κάτι…??είναι όλοι ευχαριστημένοι!!και δεν υπάρχει πιο επιτυχημενη εμπορική δραστηριότητα όταν υπάρχει win to win σχεση δλδ όλοι βγαίνουν κερδισμένοι…άλλοι σε χρήματα άλλοι σε εμπειρίες…Αυτά πάω στο live τωρα…καλά να περάσουμε!

Με την ίδια τιμή ε Tylerdurden, ψηλέ μου!
Ουπς, σόρρυ δεν είναι ποστ ροκ, δεν μετράνε.

Το πρώτο σκέλος στην παραπάνω πρόταση είναι τουλάχιστον γελοίο, δεν θα κάνω τίποτα χαρακτηρισμούς γιατί υπάρχει κι αυτή η αναθεματισμένη λογοκρισία που μου απαγορεύει να υπερασπιστώ παθιασμένα τις απόψεις μου.

Όσο για το τέλος, δεν μου μένει παρά να το κάνω (!) λέγοντας πως είσαι ή χαζός ή δεν διαβάζεις και πολύ καλά τα ποστς μου.

Μάνο δεν είναι έτσι όπως τα λες ρε αδερφούλη, κι εγώ χαλάω λεφτά σε cds και γουστάρω να πηγαίνω και σε 3-5 lives τον μήνα. Όπως καταλαβαίνεις προσπαθώ να στηρίξω αυτό που μ’ αρέσει, θα πάω να δω τις εγχωριες μπάντες, θα πάω να δω και κάτι από το εξωτερικό που μ’ αρέσει και για να τα κάνω όλα αυτά θέλω νορμάλ τιμές. Άμα ο άλλος με ξεζουμίζει ε δεν φταίω εγώ που υποστηρίζω την σκηνή αλλά αυτός ο μαλάκας γι’ αυτό πρέπει να τον σκοτώσω. Και μην πείτε “θες πάρα πολλά, χεστήκαμε για τις δικές σου απαιτήσεις εμείς πάμε μια φορά το μήνα” γιατί θα σας δώκω μία μούτζα, να έτσι κατάμουτρα.

Και τέλος πάντων, επειδή δεν μου αρέσει ο καθοδηγητικός ρόλος or something, ελπίζω τα ποστς που έκανα να είναι ήδη αρκετά για κάποιους και να κατάλαβαν μερικά πράγματα, διαφορετικά vote for tylerdurden ή whatever.

Εν κατακλείδι και με λιγότερα λόγια για να τελειώνουμε

Χίλια -πραγματικά- χίλια συγγνώμη για το review που θα κάνω…αλλά δε μπορώ να μη το κάνω μετά το εφιαλτικό βράδυ που περάσαμε απόψε στο Αν…
Δεν ασχολήθηκα και πολύ με όλα αυτά που ειπώθηκαν πιο πάνω για τους διοργανωτές, αλλά μετά από αυτό ΞΕΦΤΙΛΙΚΙ που βιώσαμε δε γίνεται να μην το σχολιάσω πλέον…
Που αντί να κλείσουν το gagarin, εκλεισαν το Αn, με αποτέλεσμα να γίνει sold out,να μπαίνουν άτομα τσάμπα,να κάθεται κόσμος στα σκαλιά,να μην υπάρχει όχι χώρος για να κινηθούμε,αλλά ούτε καν αέρας για ν’ αναπνεύσουμε…So much so που 3 κορίτσια λιποθύμησαν (από εκεί που ήμουν εγώ)Ντροπή.Μόνο αυτό μου έρχεται στο μυαλό.Ντροπή που δώσαμε 30€, γι αυτό το χάλι…Ντροπή που τους έχουμε δώσει το δικαίωμα να μας χαλάνε μια βραδιά που κατά τα άλλα ήταν εξαιρετική.Ναι, είμαι έξαλλη.

That said μπορώ να συνεχίσω με την τέλεια εμφάνιση της μπάντας…Που ήταν ζεστή,δυνατή,dreamy,made you want more(κι ας πέθαινες από τη ζέστη…).

Κρίμα που όσο καλά περνούσαμε,τόσο χάλια περάσαμε λόγω συνθηκών.Και μη χειρότερα

Μπροστά το μόνο πρόβλημα ήταν η ζέστη… Περισσότερα στο review που θα ανέβει όταν ξυπνήσουμε.

Είμα χαζός…νίκησες…καλή συνέχεια στο κυνήγι φαντασμάτων…συμφωνώ απόλυτα με την corpsette όσον αφορά το χθεσινό live…κρίμα γιατί η μπάντα ήταν εκπληκτική χθες…

Δεν πρόκειται για κάποια μάχη, κουβέντα κάνουμε. Παράκληση για τελευταία φορά, αν δεν μπορείς να καταλάβεις ή δεν γνωρίζεις κάποια πράγματα, μη μιλάς για κυνήγια φαντασμάτων. :slight_smile:

πάλι καλά που δεν ήρθα χτες δλδ… μόνο κ μόνο που τα διαβάζω, νιώθω μια πνιγηρή ατμόσφαιρα :(. αρχίζω κ τα σκέφτομαι τα 32 ευρώ για yndi halda/shora. αν είναι να μη το απολαύσω…

εγω αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί αν μου αρέσει ένα live και γουστάρω να πάω βρε αδερφέ γιατί να πρέπει να δώσω αναφορά σε έσενα και να απολογηθώ??έχεις τις απόψεις σου και είναι σεβαστές…επίσης δεν σε χαρακτήρισα ποτε κάτι που έκανες επανελλειμένως…τέλος δεν υποστηρίζω καμμιά alterground και κανεναν μαλάκα…πάω όπου γουστάρω να πάω και όπου πιστέυω ότι αξίζει…νομίζω είναι απλό και κατανοητό για ένα άτομο του επιπέδου σου…και για το χθεσινό live όπωε είδες συμφώνησα με την corpsette για την απαράδεκτη ατμοσφαιρα (ζέστη, overcrowded, αποπνικτικα κτλ)

Αυτό που δεν καταλαβαίνεις είναι ότι δεν μιλάω για ατομικό επίπεδο, ούτε κάνω επίθεση σε σένα συγκεκριμένα. Όταν μια κατάσταση είναι ενοχλητική, δεν συμβιβάζεσαι μ’ αυτήν, αλλά κάνεις κάτι να την αλλάξεις, εκτός κι αν είσαι τέτοιος και ψηφίζεις νουδου. =p
Σε προηγούμενο ποστ συνόψισα τα πάντα, κατσε ξαναδιάβασε τα, σκέψου τα λίγο καλύτερα, και σταμάτα να βλέπεις παντού φαντάσματα! Οκ εντάξει, κόβω την ειρωνεία μπας και μιλήσουμε σοβαρά και καταλάβουμε τι λέμε.

Πήγαινε σε ότι live γουστάρεις. Στο είπα και πιο πριν, αν δεν σέβεσαι τα λεφτά σου ή δεν σε νοιάζει να σε κοροϊδεύουν (γιατί περί κοροϊδίας πρόκειται) με καλύπτεις. Απλά δεν ξέρω πόσο ωραίο είναι αυτό όταν συμβαίνει με 1000 ανθρώπους. Το οτι πιστεύεις πως κάτι αξίζει μια χ τιμή, δεν σημαίνει πως πιστεύεις σωστά. Εδώ υπάρχουν ακόμα άτομα που πιστεύουν στον Θεό, τι λέμε τώρα λολς!

Αγόρια χαλαρώστε λίγο…κουβέντα κάνουμε εδώ…ο καθένας έχει τη γνώμη του και το δικαίωμα να την εκφράζει.:slight_smile:
Ας μην ανεβάσουμε την ένταση.Καμιά φορά η λατρεία για ένα συγκρότημα πάει πάνω από τα χρήματα.Επίσης ναι αυτό που έγινε χθες ήταν κοροϊδία.

Χαχ το ύφος μου μπορεί να προδίδει κάποια ένταση, αλλά είμαι μια χαρά ήρεμος =p
Και γενικά δεν έχω σκοπό να τσακωθώ για κάτι.

corpsette κοροϊδία ηταν λες εσύ μόνο λόγω του περιορισμένου χώρου έναντι του ακριβού αντιτίμου που πλήρωσες;

Δεν ήταν ο περιορισμένος χώρος μόνο.Ήταν όλο το πακέτο με τις άθλιες συνθήκες.Δυστυχώς εγώ δεν ξέρω τα πράγματα από μέσα,μόνο γι αυτά που πέφτουν στην αντίληψή μου μπορώ να μιλήσω…

Για μένα το να ακούσω το enjoy eternal bliss live αξίζει άνετα 30 ευρώ…και θα ακούσω και το malval (που επίσης είναι απίστευτο album) και όλα αυτά με 32 ευρώ…δλδ 16 ευρώ το κάθε συγκρότημα (μιλάμε για δύο μπάντες που θα παίξουν ιδια χρονική διάρκεια όχι headline & support) σε σχέση με τα 17 των primordial που αναφερθηκαν πριν…γιατί ακριβώς είμαι κοροίδω και πρέπει να απολογηθώ??απάντα σε αυτό που ρωτάω μόνο.για να ακούσω live όλο το The perfect element άνετα έδινα 50-60 ευρώ…γιατί δλδ να είμαι κορόιδο αν δώσω 40 για μια τέτοια υποθετική συναυλία??τρεις λέξεις που στις λένε όλοι εδώ συνέχεια…VALUE FOR MONEY!!!και όποιος δίνει τα λεφτά του για live πίστεψέ με το σκέφτεται περίσσοτερο απο οτιδήποτε άλλο…για να το κανει σημαίνει πως το θέλει και του αρέσει!!!απλά πράγματα είναι…

Ποιοί όλοι μου το λένε και που συνέχεια, λολ.

Εισιτήριο της Madonna λένε πουλήθηκε 2000 ευρώ στη μαύρη αγορά και τέτοια. Value for money; Μήπως να κάνεις μια επίσκεψη στο δρομοκαΐτειο;

Κορόιδο είσαι για τον απλούστατο λόγο του οτι δεν ξέρεις να κοστολογείς πόσο έχει αυτό που θα πας να δεις, δεν είναι πολύ απλό;

Οι God is an Astronaut θα μπορούσαν να παίξουν και με 20 ευρώ στο εισιτήριο. Άρα εσύ είσαι ένα κορόιδο, και ο γλίτσης της αλτεργκραουντ σου έφαγε 10 ευρώ περισσότερα, εσένα και μερικών ακόμα εκατοντάδων. Κάνε τώρα τον πολλαπλασιασμό σου. Βαρέθηκα, το κουράσαμε πολύ, πόσταρα 10 φορές για να κάνω μια τρύπα στο νερό, i rest my case.

Εγώ το πήρα το εισητήριο???γι αυτόν που το αγόρασε με τις μουσικές αξίες που έχει μεγαλώσει τα άξιζε τα λεφτά του το εισητήριο…για μένα με την καμμία…αλλά αν αυτός έζησε μια χ ευχάριστη εμπειρία τι λόγος μου πέφτει εμένα…στο ξαναλέω λειτουργείς να λογοκριτικά…Βγάζε μας πάντως μια λίστα με το πόσο κοστολογείς κάθε μπάντα να ξέρουμε και εμείς οι ανίδεοι…i rest my case too…αν δεν καταλαβαίνεις την λέξη προσωπικό γούστο τι να πω??για μένα η μουσική των God που με ταξιδέυει άξιζε χθες τα 27…άσχετα ότι υπήρχαν πολλά παρατράγουδα στο live που δεν μπορείς να τα ξέρεις απο νωρίτερα…ας μπω φυλακη για το αδίκημα που έπραξα…

Εγώ το πήρα το εισητήριο???γι αυτόν που το αγόρασε με τις μουσικές αξίες που έχει μεγαλώσει τα άξιζε τα λεφτά του το εισητήριο…για μένα με την καμμία…αλλά αν αυτός έζησε μια χ ευχάριστη εμπειρία τι λόγος μου πέφτει εμένα…στο ξαναλέω λειτουργείς να λογοκριτικά…Βγάζε μας πάντως μια λίστα με το πόσο κοστολογείς κάθε μπάντα να ξέρουμε και εμείς οι ανίδεοι…i rest my case too…αν δεν καταλαβαίνεις την λέξη προσωπικό γούστο τι να πω??για μένα η μουσική των God που με ταξιδέυει άξιζε χθες τα 27…άσχετα ότι υπήρχαν πολλά παρατράγουδα στο live που δεν μπορείς να τα ξέρεις απο νωρίτερα…ας μπω φυλακη για το αδίκημα που έπραξα…

tylerdurden πες μου κάτι τελευταίο ρε φίλος.
Πόσο συχνά πηγαίνεις σε συναυλίες;
Συναυλίες από ξενόφερτες μπάντες.
Επίσης, πατάς καθόλου σε ελληνικά events;

Πάω 4-5 live τον χρόνο εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων και μόνο σε μπάντες που μου αρέσουν πολύ…αρκετά επιλεκτικά δλδ…σε ελλήνικά events λιγα αλλά αν μου αρέσει κάποια μπάντα έστω και όχι τρελλά πηγαίνω για να στηρίζω την προσπάθεια…π.χ. misuse στο live της παρουσίασης του δίσκου ή abbie gale ή στην γιορτή της μουσικής me film κτλ…επίσης στα schoolwave sundays να δώ νέα παιδιά να τζαμάρουν…όχι πολλά όμως…το κατα δύναμην…

Χεχ, οκ με κάλυψες. Για να καταλάβεις λοιπόν που διαφέρουμε τόσο πολύ αδερφούλη, ο αριθμός των συναυλιών που κάνεις ετησίως εμένα είναι περίπου για κάθε μήνα. Καταλαβαίνεις λοιπόν προς τι η διαμαρτυρία μου και η ισχυρή θέση της άποψης μου. Έρχονται με τεράστια συχνότητα πλέον πολλά ενδιαφέροντα πράγματα και για κάποιον που θέλει να τα δει όλα, η άλτεργκράουντ κάνει την κατάσταση δύσκολη. Τo schoolwave είναι λίγο αστεία υπόθεση παροτι κι εγώ είχα πάει στο δεύτερο και στο τρίτο (επειδή έπαιζαν φίλοι μου).