Godspeed You! Black Emperor ,17 & 18/12/2010 @ Gagarin205,Athens

εδω

μεγάλη επιστροφή, μετά από 7ετές hiatus του σημαντικότερου σχήματος που ανέδειξε ποτέ το Post-Rock είναι γεγονός.
Οι GY!BE είναι curators του φετινού All Tomorrow’s Parties’ A Nightmare Before Xmas Festival, γεγονός που σηματοδοτεί την εκ νέου ενεργοποίηση της θρυλικής κολλεκτίβας και την ανακοίνωση επιλεγμένων συναυλιών στο Ηνωμένο Βασίλειο ?μόνο για το live show του Λονδίνου «φεύγουν» 2500 εισιτήρια σε λιγότερες από 3 ημέρες.
Η Αθήνα έχει την τύχη να περιλαμβάνεται στις ελάχιστες πόλεις στις οποίες το συγκρότημα θα δώσει συναυλίες τον ερχόμενο Δεκέμβριο και μάλιστα είναι η μοναδική όπου οι GY!BE ανακοινώνουν εξ αρχής πως θα πραγματοποιήσουν 2 ζωντανές εμφανίσεις.

Εισιτήρια θα προπωλούνται επί 6ηνο ?από τα τέλη Ιουνίου ως τις 17 & 18 Δεκεμβρίου αντίστοιχα- ή μέχρι την εξάντληση αυτών προς 30 ευρώ έκαστο.
Ανήμερα των συναυλιών, στο ταμείο του χώρου διεξαγωγής θα κοστίζουν 38 ευρώ.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 17 & ΣΑΒΒΑΤΟ 18 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2010 [DOORS OPEN @ 21:00] @ GAGARIN 205 -

ΠΡΟΠΩΛΗΣΗ [ΔΙΑΘΕΣΙΜΗ ΕΠΙ ΕΞΑΜΗΝΟ: ΑΠΟ ΤΕΛΗ ΙΟΥΝΙΟΥ ΜΕΧΡΙ ΑΝΗΜΕΡΑ ΤΩΝ 2 ΣΥΝΑΥΛΙΩΝ Ή ΕΞΑΝΤΛΗΣΗΣ ΤΩΝ ΕΙΣΙΤΗΡΙΩΝ]: 30 ΕΥΡΩ η προπώληση έχει ήδη ξεκινήσει ! www.ticketarena.gr
-ΠΩΛΗΣΗ ΣΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ [ΑΝΗΜΕΡΑ ΤΩΝ 2 ΣΥΝΑΥΛΙΩΝ]: 38 ΕΥΡΩ

ΕΦΥΓΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

:metal::metal::metal::metal::metal::metal:

Πρωτοετής δεκέμβρη και gy!be. ΚΑΥΛΩ

γνωστός πήρε εισιτήριο για Δουβλίνο (ξέρετε κι εκεί κρίση κτλ…) με 24?!

Ακουσα μερικα κομματια και γουσταρα αν και δεν ακουω post rock. Αν μου ειναι ευκολο να κατεβω, θα ερθω.

πωωωωωωωωωωω ρε φίλε…
δεν το ήξερα.μόλις τώρα το είδα!:smiley:
έβλεπα που ανακοίνωναν στη βρετανία μόνο και ζήλευα μέχρι εκεί που δεν πάει…
για μένα είναι η συναυλία της χρονιάς απο τώρα.
θα είμαι εκεί και τις δύο μέρες εννοείται.
άπειρα respect στον τίτλο…

Eρώτηση προς όσους ξέρουν.

Γενικά θεωρώ τα λαιβ τέτοιων μπαντών, με 20λεπτα τραγούδια (όπως GYBE, Fall Of Efrafa), αρκετά ιδιαίτερα. Από την άποψη ότι παίζουν 3 με 4 κομμάτια.

Έτσι έχω μια, θεωρώ όχι παράλογη, απορία, αν οι GYBE θα έχουν διαφορετικό setlist μεταξύ των 2 ημερων. Η απάντηση είναι μάλλον ναι, αλλά όποιος ξέρει κάτι παραπάνω να το πει

δεν υπάρχει εισιτήριο διημέρου, έτσι?

Eτσι. Συναυλια της χρονιας οντως, και θα τη χασω. Σκατουλες.
Παρ’ολα αυτα, καλα νεα για οσους θα μπορεσουν να πανε. Ειναι γαμω τις μπαντες και ζηλευω τρελα.
Κλαιω κι εγω παρεα

Eγώ να πω μια αλήθεια (incoming κράξιμο στα επόμενα posts) εκνευρίζομαι απο την “λογική” αρκετών και εδώ αλλά και γενικότερα στον χώρο στην Ελλάδα (λέω στην Ελλάδα γιατί έχω ζήσει και 1 χρόνο στην Ιταλία, διάστημα όχι μεγάλο αλλά ήταν έξω)…

Τι σημαίνει ρε παιδιά ν΄ανεχτούμε τον τάδε και τον δείνα; Eγώ έμαθα για τους Godspeed πριν απο μόλις ένα χρόνο. Η μουσική τους με τρέλανε. Δεν είχα ιδέα μέχρι τότε περί post Rock και χάριν αυτών άρχισα να ακούω και να ψάχνω και άλλες πάντες;

Αυτό με κάνει uncool iphonakia που δεν θα μπορώ να τους απολάυσω και θα ενοχλώ τους υπόλοιπους; Το ίδιο παρατηρώ και σε άλλα threads… Ο πολύ ελιτισμός βλάπτει παιδιά… Πάντα υπάρχει κάποιος που ξέρει περισσότερα απο εμάς!

Δεν πιστεύω οτι αναφέρονται στην “δική σου κατηγορία”.

Κυρίως σ’αυτούς που μιλάνε όλη την ώρα και κάνουν μαλακίες στη διάρκεια μιας συναυλίας και δεν μπορείς να καταλάβεις για ποιο λόγο ήρθαν αναφέρονται.

Μη μασάς 8)

Όχι.

Το παιδί στο οποίο μάλλον αναφέρεσαι, το ενοχλούν οι τύποι που πηγαίνουν σε μια ποστ ροκ συναυλία και μιλάνε συνέχεια, κάνοντας φασάρια. Γι’ αυτούς πιστεύω ότι μίλησε. Δε πιστεύω να υπάρχει κάποιος που να τον ενοχλούν οι τύποι που απλά τους έμαθαν πρόσφατα.

εδιτ: με υπερκάλυψε/πρόλαβε ο ριπ

Σίγουρα υπάρχουν και οι τύποι του στυλ:

Τιιιιιιι? Τώρα έμαθες τους gybe? Εγώ τους ήξερα από το 1994 και έχω το All Lights Fucked on the Hairy Amp Drooling σε κασέτα.

ενώ στην πραγματικότητα έχει ακούσει μισή φορά το Lift Your Skinny Fists… και είδε στο internet οτι θεωρείται κορυφαίος δίσκος τους αναφέρει στους άσχετους φίλους του για να το παίξει ψαγμένος.

Αυτούς τους τύπους απλά τους αγνοείς.

ολοι οι τιμιοι φανς ειναι καλοδεχουμενοι παντου.

δεν θελουμε (και νομιζω πως αυτο παει σε καθε συναυλια οποιουδηποτε καλλιτεχνη)

αυτους που

μιλανε
κανουν καμακι στο μωρο διπλα τους στα ηρεμα σημεια των κομματοιων
μιλανε στο κντ ‘να τακη ακου παιζουν το παπαρι του ναυτη τωρα γαμαει λεμε’
ηρθαν γιατι ειναι η χοτ συναυλια/καλλιτεχνης της εποχης

μην μασησετε αμα δειτε κανα τετοιον.σκατωστε τον.

ready…aim…FIRE!!!

^ Holy crap.

Παίζει και να μπω σε κατάσταση νιρβάνας από ΤΩΡΑ. Πρέπει να κρατήσω άδεια από τον στρατό. Πωωωω, πωωω, πω, πω…

Ανατριχίλες λέμε.
[-o<

Χαιρετώ το φόρουμ…έλειψα και διακόπαρα κανά μήνα…φίλος πήρε τικέτα, του είπαν με τους ρυθμούς που φευγουν τα τικέτα θα γίνει αρκετά πιθανά sold out και στις 2 μέρες (ντάξει σίγουρα όχι άμεσα) και πως θα έχουμε totally different set στις δύο μέρες…μιλήστε όποιος ξέρει κάτι σχετικό παρακαλώ…καίγεται ο πωπός μας, ευχαριστώ!:slight_smile:

Όπως το περίμενα!

Λόγω λεφτών και λόγω άλλης συναυλίας μάλλον (την παρασκευή), θα παρευρεθώ τη δεύτερη ημέρα μόνο, στους GYBE… Πάντως τελικά, για το τι σετλιστ θα’ χουν τη δεύτερη μέρα, τι θ’ αφήσουν απ’ έξω και τί οχι, δεν αγχώνομαι ούτε ξενερώνω. Ωραία θα’ ναι ούτως ή άλλως. Άσε που θα’ ναι κι εκπληξούλα.

Απο Θεσσαλόνικα αγοράζουμε τίκετς ή μόνο απο Αθήνα?

Εδιτ: Με αγχώσατε.

Περίμενε λίγο, λογικά θα βγει ημερομηνία και για Θεσσαλονίκη.:wink: