Goin Through

Oι Terror X Crew ειναι ταλαντουχα παιδια και εχουν απιστευτες ριμες.
Απο Goin Through μου αρεσει ενα παλιοτερο τραγουδι τους που ειχαν κανει μαζι με τον Mπονατσο. :slight_smile:

καλα με τι καθεστε και ασχολειστε ρεεεεε???

Εχω τη μεθοδο του προκρουστη …:stuck_out_tongue: :lol:

Με πράγματα που σνομπάρεις.

Αν δε σ’αρέσει το στυλ μου, στο κάνω κλύσμα, ου:!:

χαχαχα!οταν βγηκανε αυτα,λογω παρεας τα παρακολουθησα απο την αρχη.εχω δει λαιβ και active member,βαβυλωνα,θηριο πριν γινει γνωστο,txc,ffc και ενα σωρο αλλα.οταν ακομα τα γραφαμε σε κασσετες!ειχα πετυχει τους goin through στο ξεκινημα τους οταν ο μικρουτσικος πρωτοπαρουσιασε σε μια εκπομπη του το πρωτο τους βιντεκλιπ,νομιζω αναζητηση λεγοτανε,που εδειχνε το βουρλιωτη με μαλλι κοντο αν θυμαμαι καλα,να τρεχει στους δρομους!βεβαιως και σνομπαρω ενα ειδος που ξεχασε τις ριζες του,λειτουργει καθαρα κερδοσκοπικα,χωρις μουσικη ουσια.επισης απο τη στιγμη που ασχολεισαι με ροκ μουσικη δεν υπαρχει κατι να σου προσφερουν και ιδιαιτερα οι goin through του σημερα.εκτος και αν εισαι απο εκεινους τους τυπους που οταν τους ρωτανε τι μουσικη ακους,απαντανε απ’ολα!!!
χωρις παρεξηγηση παντα!

Στα ποστ μου εξέφρασα καθαρά την άποψή μου για τους Goin Through του σήμερα. Κάνε έναν κόπο την επόμενη φορά. Τσιρζ.

Έντιτ: Και είμαι τύπος που ακούει “απ’ όλα”. Σκατά ε;

εγω σου απαντησα προς το τι σνομπαρω.
ειναι λιγακι προβλημα το ακουω απο ολα.αν κρινω και απο την αποψη σου οτι οι txc ειναι το καλυτερο ελληνικο γκρουπ (τους ασπαζεσαι και στις αποψεις τους?)…βασικα η καταστροφη της μουσικης.

Ειναι η γευση του μενους κραταει ακομα
περνεις λιγη και σου μενει μια για παντα στο στομα.

Η διασκευή ήταν σε Πελόμα Μποκιού όπου τραγουδούσε ο Μπονάτσος.
Το τραγούδι λέγεται “Γαρύφαλλε”.

Aκριβώς…έλεος!Αν και οι βαβυλώνα ουσιαστικά διαλύθηκαν μετά το θάνατο του πυροβάτη.Τέλος πάντων,οι going through είναι πολύ δήθεν.

Γιατί η low bap είναι σε κόντρα με το hip-hop?
Ποιες είναι οι μουσικές διαφορές τους?
Τι διαφορά έχει η low bap και το hip hop με το rap?

Διαφωτίστε με!! :-s

Δεν ξέρω αν έχουν κόντρα αλλά κάνε παραλληλισμό με το metal (π.χ poser-epic-death) ή κάτι τέτοιο τελοσπάντων.

Το rap ειναι πιο βιαιο σε μουσικη και σε στιχους… Το low bap εχει κατι μουσικες διαφορες με το hip-hop… Μπορει να λεω και μαλακιες βεβαια…

Το low bap είναι το “αργό” ας πούμε, το hip-hop το “εύθυμο” και το rap το “σοβαρό”.

Έτσι νομίζω είναι.

Κυριως διαφερουν κατα πολυ στους στιχους.

Πφ κούραση. Τα λένε ωραία πιστεύω ναι. Και νομίζω πως είμαι από τους λίγους που μπορείς να χαρακτηρίσεις “εθνίκι” ας πούμε (γιατί αυτό δεν είχες κατά νου; ). Επίσης, θεωρείς πρόβλημα το ότι θεωρώ καλύτερη ελληνική μπάντα τους TXC και το ότι ακούω πολλά πέραν του μέτσαλ πράματα (το οποίο μέταλ προφανώς είναι ο μόνος δρόμος αν κρίνω από το “με τι ασχολείστε ρε παιδιά” ποστ σου.) Γενικά δε νομίζω να βρούμε άκρη, αλλά θαρρώ πως δεν τα λες ομόρφως.

Το παραπάνω ήταν αλκοολποστ.

Η low bap ειναι καθαρα ελληνικη νομιζω και μαλιστα παρακλαδι της χιπ χοπ.

Ρε δε ντρεπεστε που συζητατε τετοια πραγματα μεσα σε αυτο το φορουμ[-X . Shame on you…

1)ναι αυτο ειχα κατα νου.διοτι οτι ατομα εχω γνωρισει με ιδεολογιες,δεν ξερουν που πανε τα 4!διοτι οι περισσοτεροι προσηλυτιζονται και οποια σωστη κριση ειχανε στην αρχη αντικαθισταται απο τον φανατισμο!ακομα θυμαμαι χρυσαυγιτη να χωρευει σε κλαμπ refuse\resist!
μακαρι οι ιδεολογιες που ασπαζεσαι να γινονται υπο σωστη κριση.
2)δεν εχω προβλημα με το να ακουει καποιος και αλλη μουσικη περα του μεταλ,καθως και γω ακουω πολλα πραματα!το οτι θεωρεις τους txc καλυτερη ελληνικη μπαντα,προφανως το κρινεις απο το οτι συμβαδιζεις ιδεολογικα μαζι τους.καθως η συγκεκριμενη μουσικη,δεν προσφερει μουσικα αλλα στιχουργικα.ασε που δεν υφισταται ο ορος “καλυτερος”.
3)το “με τι ασχολειστε ρε παιδια” πηγαινε γενικα σε ολο το thread καθως το forum ειναι επι το πλειστον ροκ μουσικης,και οταν βλεπω οτι ειναι αντικειμενο συζητησης ενα τετοιο γκρουπ και ενα τετοιο ειδος μουσικης,κατευθειαν μου παει το μυαλο σε ατομα του στυλ “τι μουσικη ακους? ακουω απο ολα!!!”,ατομα τα οποια εχω συναντησει, που το παιζουν επι το πλειστον ροκαδες\μεταλαδες και μολις κατσει η γκομενα απαρνουνται το παρελθον τους σαν παιδικες βλακειες και το γυριζουν σε σκυλε και οτιδηποτε εμπορικο παιζεται στο ραδιοφωνο!δυστυχως υπαρχουν πολλοι τετοιοι εκει εξω!
4)το οτι δεν τα λεω ομορφα, τσεκαρε πρωτα το ποστ σου

"Με πράγματα που σνομπάρεις.

Αν δε σ’αρέσει το στυλ μου, στο κάνω κλύσμα, ου:!: "

[SIZE=“7”]Κλειδωστε τοοοοοο![/SIZE][SIZE=“7”] :lock: :lock: :lock:[/SIZE]

Ετσι!!

Δν υπαρχουν αυτοι ρεεεεε…