Goodys vs Mc Donalds

goody’s.υποστηριζουμε το ελληνικο κεφαλαιο σαν καλοι πατριωτες.
βεβαια μπροστα σε γυρομπαλα δεν κλανουν μια

Burger King.-

mc’do αλλά είμαι φλώρος-δήθεν-whateva και δε τρώω εκεί πέρα.

ω ναι. Τα ιδια σκατα βεβαια, αλλά μεγεθη ΚΙΝΓΚ

Καλα σ’ ενα μπεργκερ κινγκ είχα προκαλέσει πλυμμηρα ρίχνοντας κυριολεκτικα ενα ΠΗΓΑΔΙ κοκα κολα (δε ξερω ποσα λιτρα ηταν το ποτηρι) πανω στην αδερφη μου

Εγώ θέλω να ξανανοίξουν τα Wendy’s…μέχρι τότε American House στον Πειραιά+Ντερλικατέσεν στη Θεσσαλονίκη, και Σταμάτης+Μανώλης(Milan) στις Σέρρες:):!:

'nuff said!!!

Σκατά είναι μωρέ.
Και πανάκριβα.

Ποια ειναι τα κριτηρια;;;

Ο πιο πλαστικος κερδιζει;;; :smiley:

Κανενα απ’ τα δυο …πιτογυρα φτγ

Simply Burgers.

Εγω πηγαινω και στα δυο…οποτε θελω να κατουρησω.Εξαρταται πιο ειναι πιο κοντα.Κατα τ’αλλα δεν γουσταρω να τρωω σε κανενα απο τα δυο.Oχι επειδη το παιζω της υγιεινης διατροφης.Τρωω ενα σωρα αηδιες αλλα πραγματικα προτιμω να φαω πιτογυρα,πιτσες,σοκολατες η ο,τιδηποτε αλλο.Τα φαγητα και των δυο ειναι πολυ κακης ποιοτητας.

goodys…ασε που δε χρειαζεσαι και password για να πας τουαλετα

σουβλατζίδικα και μόνον. καμιά φορά παίζεται mc διότι είναι φθηνά. όταν πάω goodies καμιά φορά βλέπω τις τιμές και δεν τρώω. ποιός την χέζει την ποιότητα αν τρως μία στις τόσες… :stuck_out_tongue:

Η μλκια με τον γυρο , ειναι οτι ειδικα το καλοκαιρι δε μπορεις να φας συνεχομενες μερες. σιχαινεσαι τη γυριλα, ασε που αφυδατωνεσαι

To ότι τα Μπέργκερ Κινγκ είναι (και καλά) ένα εκατομμύριο φορές καλύτερα από ΜακΝτόναλντς και σία είναι απ’τους μεγαλύτερους μύθους που έχει πλάσει η ανθρωπότητα. Ακριβώς ίδια ποιότητα με Μακ, με μόνη διαφορά στα μεγέθη. Τα Γκούντις γευστικά είναι πολύ καλύτερα και απ’τα δύο βέβαια.

Αλλά τι λέω, μια στις τόσες που τρώω γερό φαστ φουντ (βλ. εκτός πίτσες, σουβλάκια εδώ που μένω δεν έχω), πάω kfc … ή τρως καρκίνο και το 'φχαριστιέσαι, ή δεν τρως τίποτα

Ποιος ηρθε;;; [-X

σαλατα ceasar απο goodys μακραν η καλυτερη. απο οπου αλλου κ να εχω παρει απλα δε συγκρινεται. αν κ παρα πολυ σπανια τρωω απο κει.

πιτογυρα κ πιτσες for life!

Στο cheeseburger από Mc δεν μπορείς να ξεκολλήσεις τα ψωμάκια από το μπιφτέκι!:thumbdown:
To μόνο που αξίζει τα λεφτά του είναι το μιλκσέικ αλλά έτσι κι αλλιώς δεν πίνω!

Το 80% των περιπτώσεων που δεν θα φάω σπιτικό φαγητό προτιμώ σουβλάκια (είναι πιο νόστιμα από όλα8)) και πίτσα. Εαν επιλέξω ένα από τα 2 είναι Goody’s γιατί μου αρέσανε πολύ περισσότερο και γιατι για Mc Donalds έχω ακούσει τα χειρότερα και μόνο με παρέα κάθησα εκεί χωρίς να φάω κάτι. Και τα Goody’s έχουν και κάποιου είδους πιστοποιητικό (δε θυμάμαι τι λέει ρε γαμώτο αλλά το έχω δεί στα Goody’s στο Μαρούσι:-k).

και τα Mcdonalds έχουν πιστοποιητικό γιά την ασφάλεια τροφίμων (HAACP)

Οσες φορες εφαγα Mcdonalds ποτε δεν μου αρεσε.Μου φαινοταν λες και ετρωγα κατι πλαστικο.

Προτιμω 1000 φορες τα goody’s :slight_smile:

τα κοτόπουλα του μακ ντοναλτ γαμάνε