Goodys vs Mc Donalds

Μα πανω απ ολα θελω να με θελεις εσυ.

Γουδις.
Και ΚΦΣΙ, φυσικα

Πεινάω.:frowning:

Έτρωγα ακομα και μακ αυτη τη στιγμή:|

Mac χαλαρά.

1 ευρώ το μπέργκερ! :smiley:

Βεβαια τα μακ μπεργερ τους ενος ευρω ειναι μικρά.
Αμα δεν παρεις 4-5 δεν λεει.

Τόσα παίρνω! :smiley:

Στα γκούντις παίρνω 3 ή και 4 και πληρώνω 8-9 ευρώ.
Άσε που το κρέας εκεί είναι πιο καθαρό. :frowning:

Αχ που είναι η rock’n’roses να μας κράξει για όλα αυτα:(

Πατάω θαυμαστικο ε

Αυτό που λένε για τα Burger King όσοι έχουν πάει έξωτερικό να φάνε, ότι και καλά είναι κλάσεις ανώτερα από McDonald’s και τέτοια, είναι μεγάλος μύθος. Είναι ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο πράγμα. Πιο ακριβώς δεν γίνεται.

Τα KFC είναι πανάκριβα, για να χορτάσω θέλω 15 γιούρα.

Τα Goody’s επίσης, για να χορτάσω θέλω 8 γιούρα.

Για να χορτάσω από Subway θέλω 7 γιούρα.

Για να χορτάσω από το σουβλατζίδικο της γειτονιάς μου θέλω 4 γιούρα.

Απλά μαθηματικά. Σουβλάκια παίδες. Μπορεί να τρώτε αγνώστου προελεύσεως αδέσποτο, αλλά αφού είναι πεντανόστιμο και το πληρώνετε άπειρα λίγο σε σχέση με τα άλλα αδέσποτα που θα φάτε, ΧΕΣΤΗΚΑΤΕ.

Δεν είναι το ιδιο πραγμα,συν οτι παιζει και η ποσοτητα ε.
Γενικά είναι καλύτερα απο μακ και γουντις.
Το μονο κακο οι μετριες πατάτες.

Ουαου… 13 ψηφοι στα μακ ντοναλντς. Γουατ δε φακ ρε.
Γκουντις δαγκωτο. Συμφωνω οτι ειναι και τα 2 πλαστικουρες αλλα τα Μακ ειναι τρις χειροτερα. Και απο γευση και απο εμφανιση.

τα Γκουντις ειναι σαφως καλυτερα απο τα Μακ. Τρως στα Μακ και νιωθεις την πλαστικουρα να σε διαπερνα. Ενω Γκουντις τουλαχιστον περνεις μια μακαροναδα και καπως γλυτωνεις

Δεν ειμαι σιγουρος, αλλα αμα ρε παιδι μου τη παρεις την αποφαση και πας Γκουντις, και τελικα παρεις μακαροναδα, ε πρεπει να αγγιζει το φεηλ…

Θα κοιτακσω τις σημειωσεις μου…

άμα με ρώταγες πριν 10 χρόνια θα σου έλεγα γκούντις δαγκωτό. αλλά τώρα που η ποιότητά τους έχει πέσει κατακόρυφα, ψηφίζω KFC και μετά Mcdonalds :smiley:

Κανενα απο τα 2!!!Εχω να φαω χρονια και απο τα 2(Με εξαιρεση μια φορα περσι που και πλαι δενε φαγα μπιφτεκια και τετοια αλλα σαλατα…)Ο λογος που σταματησα να τρωω ειναι οτι μια φορα πηρα 4-5 μπιφτεκια για τον σκυλο μ και του τα εβαλα εκει μπροστα και μετα εφυγα…και ειδα οτι δεν τα ετρωγε και τα αφησα εκει.Σηκωθηκα το πρωι και τα βρηκσ συρρικνωμενα…

Εδω στο Ελλαντα εχουμε την πολυτελεια να φαμε πιτα γυρο,σουβλακι,κοτοπουλο και και… με 2.50 Ε μαξ!!!
Εχω παει σε παρα πολλες χωρες του εξωτερικου που βλεπω συμπατριωτιες να κανουν τρελες δουλειες με το σουβλακι(και κατι τιμες 5+)…και εμεις που το εχουμε εδω παμε στο mcdlonalds για bigmac…

Ξεχνας κατι παρα πολυ βασικο…

Dokken does not like chicken and wants to destroy it!!

Οντως ρε μλκα Νολντορ… Πας γκουντις και περνεις μακαροναδα? Δηλαδη στους Κοτοπουλαδες τι παιρνεις? Χορτα?:stuck_out_tongue:

to Club δεν μου αρεσει. Και οταν δεν θελω κτι σε Golden κτλ κτλ, χτυπαω μια Ναπολιτανα :p. Βεβαα εχω πολυ καιρο να παω Γκουντις, συνηθως χτυπαω καμια κυπριακη με γυρο, τυροσαλατα απολα :stuck_out_tongue:

Ρε αφήστε τον άνθρωπο ήσυχο. Καλά κάνει που παίρνει μακαρόνια. Έτσι γουστάρει. Οn topic, Goody’s. Μπορεί τα Μακ να είναι πάμφθηνα, αλλά είναι τόσο κακή η ποιότητα και η ποσότητα που το προτιμώ σπάνια. Από την άλλη, στα Goody’s όλο και κάτι βρίσκω να φάω που είναι νόστιμο… ιδιαίτερα το power.

Ναι, εννοειται. Αν kαι τα 2 ειναι χαλια, προτιμω Γκουντις με 1000

Goodys ρε. τα αλλα μοιριζουν σαπιλα πριν καν μπεις στο μαγαζι. τα γκουντις ειναι λιγοτερο σαπιλα…:wink:
αλλα οντως πολυ ακριβα… 8+ για να χορτασεις

Καλύτερα είναι να πληρώσω κάτι παραπάνω για να χορτάσω, παρά να προτιμήσω χειρότερη ποιότητα. Η ποιότητα μετράει στην ζωή, όχι η ποσότητα.