Οι Gotthard live στην Αθήνα!

Vivian Cambell…[/quote]

ΣΩΣΤΟΣ! :twisted:

Πάντως επιτέλους που ένα συγκρότημα σαν τους Gotthard αναγνωρίζεται έστω και αργά.Κάλλιο αργά παρά ποτέ που λένε (Μακάρι να επανεκδοθούν και οι παλιότεροι δισκοι τους γιατί τόσο καιρό μας έχει φάει το ψαξιμο) :twisted:

3 Νοεμβρίου στο gagarin?! Δεν πρόκειται να το χάσω :smiley:

Φέρνει κατα καιρούς παλιότερα άλμπουμ τους το Metropolis… Από εκεί πήρα πριν μερικούς μήνες το “Gotthard” (πολύ καλό άλμπουμ κατα τη γμνώμη μου) και είχε και τα “Dial Hard”, “Human Zoo”. Καλά, το καινούριο το βρήκα αμέσως, αν και το πήρα μόλις βγήκε.

  1. Βγήκε επίσημη ανακοίνωση και η αφίσα

http://www.highvoltage.gr/bios/gotthard.htm

Εγώ από Θεσσαλονίκη είμαι αλλά μπορεί να είναι Αθήνα εκείνο το ΠΣΚ για μια συνάντηση φοιτητών!
Μήπως ξέρετει αν προπωλούνται και στην Θεσσαλονίκη εισητήρια???

Καλησπέρα !! Μήπως ξέρει κανείς πότε θα κυκλοφορήσουν τα εισιτήρια για την συναυλία?? Το συγκρότημα που θα ανοίξει τι λέει? Το έχετε ξανακούσει? Τι παίζει?Thanks !!

οι kingdragon ,ειναι group του παλαιου κιθαριστα των raw silk (Ζαρκος) και ενος
πληκτρα που περασε απο Speedfire και Raw Silk (Ασπιωτης). Μελλωδικο hard rock , θα τους ελεγα , κρινοντας απο καποι δειγμα στο site τους . Καλοι ακουγονται .

προσωπικά πιστεύω πως ίσως θα ήταν καλύτερο να σταματήσουν να βάζουν τυχάρπαστα (δεν μιλάω για το συγκεκριμένο, μιλάω γενικά) Ελληνικά support groups. Δεν προσφέρουν τίποτα σε ένα live…Παρηγοριά στον άρρωστο όταν πληρώνουμαι 2πλο εισιτήριο για να δούμε τα μισά ονόματα…

Perissotera sto www.kingdragon.gr !!!

Πηρα χτες το εισητηριο μου, ποιοι αλλοι θα πατε?

Εγώ και ο Cozy επίσης!!!

(Εφόσον πείσω τον εαυτό μου να πεταχτεί να πάρει εισητήρια πριν γίνουν sold out :stuck_out_tongue: )

Να τον πεισεις να παει! :smiley:

Nαι, αλλά που αλλού θα έχουν την ευκαιρία αυτά τα σχήματα να παίξουν live και να τα δει ο κόσμος;

ενα support ελληνικο, να βλεπουμε και εγχωρια group ,ειναι καλο , η υπερβολη
να παρελαυνουν 3 support , με τις διακοπες αναμεσα στο ‘στησε-ξεστησε’ ειναι
βαρετο και χαλαει το κλιμα του ‘κυριως’ πιατου .

Ρε παιδιά, επειδή δεν τους ξέρω καθόλου τι να κατεβάσω από δαύτους για να τους μάθω;
Γιατί βλέπω ότι γίνεται συζήτηση για αυτούς, άρα κάτι ίσως λένε…

Swiss rockers GOTTHARD have issued the following message, to be delivered to 'all the crazy Hard Rock & Metal fans in Greece", just before they perform two shows there this week:

?Finally we’re here to play in your country and to bring our music to your country. Our Greek fans had to wait for a long time, but now we’re here to bring you a hot and great live rock show. So watch out for our shows, don’t miss them!"

The dates include:

November
3 at Gagarin 205 - Athens, Greece
4 at Mylos - Thessaloniki, Greece

As previously reported, Gotthard will be at the Texas Club (56 Ippokratous Str, Athens) this Thursday night (November 2nd) for a meet ‘n’ greet with the fans, autographs, photos, beer and lots of hard rock music.

99% δεν έχω κουράγια να ανέβω…Δουλέυω μέχρι το απόγευμα κα θα είναι σκότωμα…Δεν παίζει και παρέα για το ταξίδι, όποτε τα έξοδα είναι πολλά και είμαι ήδη επιβαρυμένος… :frowning:

άντε βρε ξεκίνα κ’ έλα!!!

Δεν ξέρεις πόσο θέλω αλήθεια…

Αλλά είμαι από συνεχή ξενύχτια λόγω δουλειάς και φοβάμαι αύριο θα μου βγει κούραση. Δεν είναι καμια φοβερή απόσταση αλλά μόνος είναι τράβηγμα όπως και να έχει.

Συν του ότι υπολογίζω χωρίς εξόδους και λοιπά έξοδα 90-100 ευρώ τουλάχιστον θα μου στοιχήσουν…

ok, next time man!!

Σημερον η μεγαλη μερα!!!