Οι Gotthard live στην Αθήνα!

η μεγαλύτερη θα είναι όταν μας έρθουν οι BON JOVI!! Θα σουβλίσουμε αρνιά!! :smiley: :smiley:

η μεγαλύτερη θα είναι όταν μας έρθουν οι BON JOVI!! Θα σουβλίσουμε αρνιά!! :smiley: :D[/quote]
Καλα εκει θα γινει φιεστα στην Ομονεια με το που ανακοινωθει!!! :slight_smile:

Τα σπάσανε οι Ελβετοί! :slight_smile:
Καταπληκτικό live με πολύ καλό ήχο και ικανοποιητικό set list!

Τον Ιανουάριο έρχονται και οι Krokus, οπότε μένουν μόνο οι Shakra για να έχουμε δει την ελβετική “αγία τριάδα” του hard rock! 8)

Πάντα τέτοια! :smiley:

πολυ ωραία…

απο κόσμο πως ήταν το live; είχε λαο;

πάντως Shakra μην περιμένεις ποτε να δεις (το ξερεις και συ πιστευω) Ελλάδα, εκτός αν τους φέρουν με κανα ‘πακετο’…

Το Krokus ομως ειναι στο An Club δυστυχώς…αλλά από την άλλη, είναι καλή η τιμη…20 ευρω…

αν έχει καλο ήχο, θα ναι και αυτο καλο live πιστεύω…

πολυ ωραία…

απο κόσμο πως ήταν το live; είχε λαο;

πάντως Shakra μην περιμένεις ποτε να δεις (το ξερεις και συ πιστευω) Ελλάδα, εκτός αν τους φέρουν με κανα ‘πακετο’…[/quote]

Ο κόσμος ήταν όσο περίπου και στους Bonfire, δηλαδή 300 - 350 άτομα.

Σχετικά με Shakra συμφωνώ, είναι σχεδόν σίγουρο ότι δεν θα έρθουν Ελλάδα, αλλά από την άλλη, πριν 3 (και πολλά λέω) χρόνια, αν λέγαμε ότι οι Gotthard θα έρθουν, θα ακούγονταν τελείως απίθανο.

Χαλιέμαι απίστευτα όμως γιατί οι Shakra παίζανε στο Wacken Open Air του 2002 (για την προώθηση του Power Ride) , εγώ HMOYNA εκεί, αλλά, επειδή δεν τους ήξερα τότε, προτίμησα να δω Vicious Rumors που παίζανε την ίδια ώρα… :cry: :cry:

Σίγουρα πάντως, ένα ελβετικό hard rock συγκρότημα που δεν θα έρθει ΠΟΤΕ Ελλάδα είναι οι Mud Slick (San Dimas εδώ και 2 χρόνια!). Αμφιβάλλω αν τους ακούνε πάνω από 50 άτομα… (Μακάρι να κάνω λάθος)

Μπραβο στους Ελβετους.
Ενεργεια στο φουλ και ειδικα στα 3 τελευταια κοματια τσακισαν κωλους.
Η αποδοση στο immigrant song ηταν υπερανω κριτικης.
Ευτυχως που το κοινο ειχε παλμο γιατι ειμασταν πολυ λιγοι.

+1

Περισσότερα από μένα αργότερα…

περί του πρώτου έχεις δικιο. ποτέ μη λες ποτε…

περι του δευτερου…καλά…γουστα είναι αυτά…εγώ πάλι θα θελα να δω vicious rumors…ειδικα τωρα που τραγουδα o James Rivera…

φέρτε τους ρεεεε!!!

Ο.Κ,μπορεί να μην το γέμισαν ασφυκτικά το Gagarin αλλά δε νομίζω ότι υπάρχει κάποιος που να μην πέρασε σούπερ-γκρίνιαζα για τα 35 ευρώ,αλλά χαλάλι-οι Ελβετοί μου έφτιαξαν τη διάθεση για όλο το σαββατοκύριακο,να μην πώ την εβδομάδα :smiley: Πάντα τέτοια!!!

πολυ ωραιο Live εδει3αν καλα στοιχεια,ειδικα οταν επαιζαν με τις μπυρες ηταν ολα τα λεφτα!παντως πολυ καλη μπαντα.respect!

οκ ειναι 3.41 τα ξημερωματα, μολις αφησα αυτη την ΜΠΑΝΤΑΡΑ στο αεροδρομιο για να γυρισει Ελβετια. Ένα εχω να πω, αν με ακουσετε ξανα να φερνω hard rock μπαντα στην Ελλαδα δωστε μου μια κλοτσια. λοιπον επομενο live ο κυρ.Μητσος με τα κλαρινα του live@γαγαριν και πολυ μας ειναι…φτου μας να μη μας ματιασω. και οχι τιποτα αλλο δεν προλαβα να παω στο firefest φετος για να οργανωσω τα live.

Παρόλο πού μου αρέσει πολύ αυτο το είδος και θέλω να βλέπω τέτοια live θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου!

Ετσι, απο περιέργεια, τι περίμενες να γινει, δηλαδή; Να εχει κοσμο και επιτυχία; Που; Στην Θεσσαλονίκη; Από που κι ως που; Εχει καμμία σχέση το πόσο καλό είναι ένα συγκρότημα με το πόση επιτυχία έχει; Που ζουμε, νομίζεις;
Πλάκα έχετε μερικοί…

Πολυ καλη συναυλια, η μπανατα ειχε διαθεση και απεδωσε πολυ καλα τα τραγουδια της και τις διασκευες. Κριμα που ειχε τοσο λιγο κοσμο. Οι Kingdragon ηταν με αρεσαν αρκετα.

Ετσι, απο περιέργεια, τι περίμενες να γινει, δηλαδή; Να εχει κοσμο και επιτυχία; Που; Στην Θεσσαλονίκη; Από που κι ως που; Εχει καμμία σχέση το πόσο καλό είναι ένα συγκρότημα με το πόση επιτυχία έχει; Που ζουμε, νομίζεις;
Πλάκα έχετε μερικοί…[/quote]

Εγώ πάλι, μόνο ευχαριστώ μπορώ να σου πω φίλε και ότι πέρασα γαμάτα… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

don’t worry - i feel like soon i will have money to sink - gia na fernw bands sta genethlia mou - me 25 e eishthrio - ypo morfh - eugenous xorhgias LOL apo tous prosklhthentes :stuck_out_tongue: LOL ! se taberneia :stuck_out_tongue: tha exei kai piata :stuck_out_tongue_winking_eye: LOL !!!

GOTTHARD ! HRWES !!!

pleon - unda-world - kai an -

edw oi rage - pleon sto an - paidia - pesame sta 500 kai AN atoma :stuck_out_tongue:

oi allo ioi bargiountai - i douleboun - i den exoun fraga - i me to zory pane wasp - GENIKA ---- pleon SOAD kai TOOLipes kai SLIPKNOT - cos it is 2006. YO !

twra ena hypothetic prama - an anti gia trivium - eixame ena ekswfyllo gotthard ?!
LOL dfe ntha mazebotan perissoteros kosmos :stuck_out_tongue: alla ! M>T N BS WALKS !

bitch posous eixe ? 100 ?

Ένα εχω να πω, αν με ακουσετε ξανα να φερνω hard rock μπαντα στην Ελλαδα δωστε μου μια κλοτσια.

Κοπελα μου αλλο αυτο που σου αρεσει και αλλο αυτο που θα μαζεψει κοσμο στην Ελλαδα.
Τα ονοματα του melodic rock που μπορουν να μαζεψουν χρημα ειναι μετρημενα και πρεπει να πληρωσεις για να βγαλεις φραγκα κατι το οποιο δεν κανεις.Με ψιχουλα δεν βγαζεις φραγκα συγνωμη.
Τουλαχιστον δεκα ονοματα με τα μισα και λιγοτερα λεφτα απο τους Ελβετους θα μαζευαν τον ιδιο κοσμο.
Για να δεις ποσο καλη promoter εισαι σου εχω ενα quiz. Ποσους θα μαζευαν οι Journey το μεγαλυτερο αορ ονομα?

an kapoioi mazepsou kosmo tha nai oi firehouse kai o baz … :stuck_out_tongue: poly pala dioti tha pane oloi oi pozero-pozeroi kai ta ksemparka 12xrona :stuck_out_tongue: na akousoun all that she wrote kai to 18 n life :stuck_out_tongue: AUTA !!! ante na megalwsoun ta 15xrona na mhn mas balei mesa o eisaggeleus :stuck_out_tongue: LOL na ta doume pa stis mpares na kounane tis $@#$#$#@
YO hojnkies my rhymes r tight YO !

Ετσι, απο περιέργεια, τι περίμενες να γινει, δηλαδή; Να εχει κοσμο και επιτυχία; Που; Στην Θεσσαλονίκη; Από που κι ως που; Εχει καμμία σχέση το πόσο καλό είναι ένα συγκρότημα με το πόση επιτυχία έχει; Που ζουμε, νομίζεις;
Πλάκα έχετε μερικοί…[/quote]

Ετσι απο περιεργεια, γιατι μπηκες στον κοπο να απαντησεις στο post μου???

Συγνωμη, δεν εχετε καταλαβει κατι. Δεν μιλαω για Θεσ/νικη. Η θεσ/νικη εκανε τα ιδια εισητηρια με την Αθηνα αν σας λεει κατι αυτο…και το σετ λιστ μεγαλωνε καθε πεντε λεπτα, και μετα το live η μπαντα εκανε παρτυ γενεθλιων στον leo μεσα στο ξυλουργειο κλπ κλπ
Και για να μην με παρεξηγησει κανεις δεν μιλαω για τη διοργανωση, μιλαω για τον κοσμο![/list]