Green Day - 21st Century Breakdown

Αν ειναι ετσι το υπολοιπο cd δεν πιανει μια μπροστα στο stop drop and roll … βλεπουμε…

Γλυκόπικρη γεύση μου άφησαν τα 6 νέα τραγουδάκια.
Το East Jesus Nowhere το λάτρεψα! Το 21 Guns μου άρεσε, αλλά δεν τρελάθηκα κιόλας. Το Before The Lobotomy έτσι κι έτσι μου φάνηκε, θα 'ταν πολύ καλύτερο σαν μπαλάντα. Το Restless Heart Syndrome το ξέχασα τελέιως μετά από ένα λεπτό που το άκουσα, μην σα πω πως δεν μ’αρεσε και καθολου… Το 21st Century Breakdown μ’άρεσε αρκετά, το 'χα ακούσει και προηγουμένως οπότε δεν μου έκανε μεγαλη εντύπωση. Το American Eulogy επίσης το λάτρεψα.

Πάντως όσα τραγούδια έχω ακούσει ως τώρα απο το 21st Century Breakdown, εκτός των Know Your Enemy, East Jesus Nowhere και American Eulogy, μου φάνηκαν κάπως… ‘ξένα’ για Green Day. Eίναι φανερό πως έχουν αποφασίσει να πάρουν μια διαφορετική κατεύθυνση και, ίσως, να μην τους βγει με την πρώτη… Θα δείξει.

Υ.Γ. Θα θέλα πολύ να ακούσω έστω και σε demo version το Viva La Grloria.

Οταν ο Billie Joe πριν εναν χρονο περιπου ειχε πει πως εχουμε υλικο για 3 cd και παραπανω και 8α βαλουμε τα καλυτερα μεσα, πως 8ελουμε να βγαλουμε ενα cd τελοιο και καλυτερο απο το idiot γιατι τωρα ειμαστε στην κορηφη και πρεπει να μεινουμε…και λεω εγω εχουν περασει 5 χρονια απο το τελευταιο cd τους …
Απλα περιμενα κατι πολυ καλυτερο … ειναι ομως 6 τραγουδια απο τα 17 … περιμενω ολο το CD μακαρι και καποιο dvd υστερα απο καιρο …
μαλλον περιμενα να βγαλουν το cd του αιωνα τωρα που το σκεφτομαι :stuck_out_tongue:

Συμφωνω με μουτου στα περισσοτερα.

Παντως δωσε ακουσματα Νοντι, δεν ειναι ευκολοχωνευτα.

Το κουπλε του Dirnt στο δευτερο μισο του American Eulogy ειναι ολα τα λεφτα. Και τα σολακια ειναι καλοδουλεμενα.

Απο αποψη παραγωγης σκιζει, κι ας ειναι radio rip αυτα που ακουμε.

Καλα σιγουρα οχι 1 αλλα 1000 8α του δωσω … green day ειναι αλλωστε :smiley:
ε3αλλου μια φορα τα ακουσα … :stuck_out_tongue:
μαλλον 8α το αγαπησω στο τελος κατι σαν το idiot :slight_smile:

wow όσο πάνε και απομακρύνονται πιο πολύ από την Punk, δεν είναι απαραίτητα κακό αυτό αλλα αυτά που άκουσα είναι σίγουρα λιγότερο punk από ότι ήταν το Αmerican idiot! Πάντως είχε μερικά καλά…συμφωνώ και εγώ ότι το καλύτερο που έχει βγει μέχρι τώρα είναι το Viva la Gloria

Αν και μονο το AI εχω λιωσει απο green day, πιστευω ειναι τοσο ολοκληρωμενος δισκος που πολυ δυσκολο να ξεπεραστει,κυριως του οτι οι green day ειναι αρκετα “μεσα” σε καποια ορια,και αν δεν ξεφυγουν λιγο δυσκολο να ξεπερασουν εναν τετοιο δισκο παιζοντας σε ιδιο στυλ.

Το know your enemy παντως γαμηστεροτατο. Τα αλλα που ακουσα απο το stream μου φανηκαν λιγο “τυπικα”,αν και δεν νομιζω να βγαζαν τα χιτκια σε streaming αλλα τα “ψιλοfillers”.

Παντως ειναι τοσο περιεργο που σκοτωσανε τον diembag darell που ητανε και “δικος τους” και οι green day ακομα κυκλοφορουν ελευθεροι να τραγουδανε “i’m not a part of a redneck agenda”.

Πως δεν εχει κατακλυστει ακομα το thread απο haters ? Παραξενο γιατι ειναι απο τις πιο μισητες μπαντες απο τους κακουληδες.

χμου. Μόνο σε μένα κάνει διακοπές? :-s Το μόνο που καταφερα ν’ακούσω καλύτερα (χωρίς να περιμένω τρία λεπτά μεχρι την επόμενη φράση) ήταν το East Jesus Nowhere :expressionless:
Εντυπώσεις αργοτερα. =)

Kαρδουλες στη ντιμιταλικα ρε γαμωτο!

υπομονη μεχρι να βγει ο δισκος να τον λιωσουμε κ βλεπουμε!

ΚΛΑΙΩΩΩΩΩΩΩΩ…ΤΑ ΑΓΑΠΗΣΑ ΟΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑ(εκτος απο τ Restless Heart Syndrome πλ μετριο):D:D:D:D:D

:stuck_out_tongue:
ράητ μπακ ατ γιου μιστεργουατσγιορνεημ.

σκιιιιτ,σκιτ σκιτ, χριιιιιιιι

ον τόπικ νάου.
Τα τραγούδια δεν είναι διαθέσιμα για στρημινγκ προς το παρόν αλλά για νταουνλόουντ (στην ίδια σελίδα) μπικόουζ οβ δι αμάουντ οφ βιζιτορς.
Προσωπικά οι μέχρι τώρα εντυπώσεις μου είναι αρκετά θετικές :slight_smile:
Το 21st Century Breakdown, κάπου στο 4:20 στο σημείο δλδ όπου λέει dream oh america dream είναι πολύ έμορφο. Όλο το τραγούδι βασικά.
Ξεχωρισα επίσης τα East Jesus Nowhere και 21 Guns (αν βγει αυτό σε βιντεο κλιπ, το mtv θα το λιώσει. Ηδη κάνει το ίδιο με το know your enemy :P)
Το πιο αδυναμο μάλλον είναι το restless heart syndrome…

Χωρίς να είμαι μεγάλος φαν της μπάντας είμαι στο δρόμο και το ράδιο παίζει το νέο τους single(Know Your Enemy). “Για να δούμε τι λένε και αυτοί μετά την μεγάλη επιτυχία του American Idiot” σκεφτομαι και δυναμώνω την ένταση. Και τι ακουω? Ίσως το πιο εκνευριστικό και ανεμπνευστο κομμάτι που έχω ακούσει φέτος! Τι αηδία είναι αυτή ρε παιδιά?? 4 λεπτά σχεδόν ο ίδιος ηλίθιος ρυθμός σε κουπλε και ρεφραιν…ήμαρτον! Και το Αmerican Idiot σαν δίσκος αδιάφορος μου είναι αλλά τουλάχιστον τα singles που βγάλανε ακούγονταν κάπως. Τεσπα, απλά την γνώμη μου λέω.

Παρτε ενα σποτακι καταπληκτικο :stuck_out_tongue:

Θα εκτιμηθει δεοντως απο τους φαν της μπαντας

Για παρτε για παρτε

http://www.wmuk-apache.co.uk/greenday/player.swf

Ανατριχιλες στο Viva la Gloria ξερωγω…

εδιτ: Λήκαρε κιολας, λογικο ηταν εξαλλου

Οριστε ρε παιδες!
Επιτελους το βρηκα
http:http://www.mininova.org/tor/2571585

Ωπ! Ενας φαν!

Απαγορευονται ομως φιλος τα λινκς, οποτε θα σβηστει.

Ακου το εσυ και πες αποψεις να γινει λιγο τζερτζελο :slight_smile:

ειναι λιγο …περιεργο να το πω ?, βαρετο να το πω? Καλα απο μια ακροαση δεν καταλαβαινεις τιποτα, αλλα μου εχει αφησει μια ξινιλα :?

Σαν πρώτη ακρόαση: Ο δίσκος είναι ξεκάθαρα ηχητικός διάδοχος του American Idiot. Κακό; Όχι, ήταν πολύ καλός δίσκος. Αλλά ρε γμτ θα ήθελα να τους ξανακούσω σε Nimrod φάση. Είναι πολύ γυαλισμένοι έτσι. Τεσπα.

Τα κομμάτια ακούγονται πολύ ευχάριστα. Σαν μια πρώτη αυτιά, δε με ενθουσίασε κανένα ιδιαίτερα. Χρειάζονται κάποιες ακροάσεις για να συνηθίσεις λίγο στα κομμάτια και να κατασταλάξεις αλλά γενικά φαίνεται ωραίο δισκάκι. Ελπίζω να με αρέζει περισσότερο σε λίγο καιρό!

(μην κράξετε αλλά βαριέμαι να ψάξω πότε βγαίνει, για πείτε :oops:)

Tην αλλη παρασεκυη βγαινει κανονικα.

Τοχω λιωσει απο το πρωι και γενικα μου φαινεται ανωτεροτατη κυκλοφορια!

“κακα” κομματια μου φαινονται μοναχα το Last Night on Earth και το Restless Hear Syndrome.

Kορυφαια: το ομωνυμο, Viva La Gloria (και τα 2), το σπανιολικο Peacemaker και το Murder City.

Θα σχολιασω εκτενως αφου καουν τα αυτια μου.

Στιχαρες εχει γραψει ο πουστης. Ακουστε το East Jesus Nowhere μαζι με στιχους!

“Molotov Cocktails on the House”