Green Day

κανεις λαθος ΥΠΑΡΧΕΙ!!!
http://www.rocking.gr/forumt-57.php[/quote]

:!: :!: :!: :!: :!: :smiley: :smiley: :smiley: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :D/ =D> :D/ :!: :!: :!: :!:

κανεις λαθος ΥΠΑΡΧΕΙ!!!
http://www.rocking.gr/forumt-57.php[/quote]

:-({|= :-& ](*,) 8-[

κανεις λαθος ΥΠΑΡΧΕΙ!!!
http://www.rocking.gr/forumt-57.php[/quote]

:-({|= :-& ](*,) 8-[[/quote]

Γιατί αντιδράς έτσι? Σκέψου τη θετική πλευρά…μερικά είχαν πλάκα…

κανεις λαθος ΥΠΑΡΧΕΙ!!!
http://www.rocking.gr/forumt-57.php[/quote]

kala, afto den einai mono gia Nirvana…

κανεις λαθος ΥΠΑΡΧΕΙ!!!
http://www.rocking.gr/forumt-57.php[/quote]

kala, afto den einai mono gia Nirvana…[/quote]

Eδώ έρχομαι να συμφωνήσω… Και βέβαια δεν είναι μόνo για nirvana…

αλα κ για Floyd…
e teli??? :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Ακουστε οπωσδηποτε το whatsername απο το american idiot …

Trexoume…

Trexoume…[/quote]

ΓΕΝΙΚΑ ΕΧΕΙ ΣΥΜΠΑΘΗΤΙΚΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΙΝΤΙ!

Trexoume…[/quote]

ΓΕΝΙΚΑ ΕΧΕΙ ΣΥΜΠΑΘΗΤΙΚΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΙΝΤΙ![/quote]
Nαι… εχεις ακουσει το whatsername?
Ειναι το τελευταιο τραγουδι του cd… Η εναλλαγη της μουσικής και ο τροπος που το τραγουδαει… δινουν ενα μελαγχολικό τελος στην ‘‘Ιστορία’’ του St. Jimmy…

Trexoume…[/quote]

ΓΕΝΙΚΑ ΕΧΕΙ ΣΥΜΠΑΘΗΤΙΚΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΙΝΤΙ![/quote]
Nαι… εχεις ακουσει το whatsername?
Ειναι το τελευταιο τραγουδι του cd… Η εναλλαγη της μουσικής και ο τροπος που το τραγουδαει… δινουν ενα μελαγχολικό τελος στην ‘‘Ιστορία’’ του St. Jimmy…[/quote]

And in the darkest
  If my memory serves me right
      I'll never turn back time

           Forgetting you, but not the time

Το American Idiot είναι από τα καλύτερα mainstream / εμπορικά rock cds των τελευταίων ετών. Θα μείνει ιστορικός δίσκος στο είδος που κινείται μαζί με το Dookie.

Οι Green Day για αυτό που παίζουν είναι πολύ καλοί.Το Dookie μαζί με το Smash των Offspring πριν μια δεκαετία τα είχαν σαρώσει όλα κάνοντας trend μια φάση που για τους punkηδες δεν ήταν punk, για τους rockers δεν ήταν rock κ.ο.κ.

Πάντως αυτό που έκαναν οι Green Day με τα Dookie και American Idiot (και δευτερευόντως με το Nimrod) ή οι Offspring με το Smash και το Americana, δηλαδή να βγάλουν δισκάρες και κολλητικά κομμάτια σε ένα γενικά βαρετό μουσικά ιδίωμα είναι κάτι.

Πάντως, δώστε ακούσματα στο σύνολο του American Idiot και όχι μόνο στα hits που παίζονται στα mainstream ραδιόφωνα.

=D> Ακριβώς!
Εχω και το Αmerican Idiot και το Dookie και το Warning.
Μπορώ να σου πω οτι περισσοτερο μου αρεσουν τα τραγουδια που δεν εγιναν singles απο εκεινα που εγιναν. Π.χ. ‘‘St. Jimmy’’, ‘‘Are we the waiting’’, ‘‘Give me Novocaine’’, ‘‘Macy’s Day parade’’, ‘‘Coming Clean’’ κτλ.
Το Αmerican Idiot σιγουρα αξιζε τα λεφτα του, καθως ολα τα κομματια ειναι αξιολογα…

=D> Ακριβώς!
Εχω και το Αmerican Idiot και το Dookie και το Warning.
Μπορώ να σου πω οτι περισσοτερο μου αρεσουν τα τραγουδια που δεν εγιναν singles απο εκεινα που εγιναν. Π.χ. ‘‘St. Jimmy’’, ‘‘Are we the waiting’’, ‘‘Give me Novocaine’’, ‘‘Macy’s Day parade’’, ‘‘Coming Clean’’ κτλ.
Το Αmerican Idiot σιγουρα αξιζε τα λεφτα του, καθως ολα τα κομματια ειναι αξιολογα…[/quote]

Symfwnw kai me tous 2 kai me eknevrizei to gegonos oti to mainstream 8ewreitai apo kapoious mh poiotiko…Epipleon lene oti polloi pou agorasan to american idiot den h3eran oti oi greenday exoun vgalei k allous shmantikous diskous…An aftoi pou agorasan to cd einai 15-16 xronwn kai peiramatizontai akoma me th mousikh pou na 3eroun oti oi greenday exoun vgalei k allous diskous afou oi teleftaioi leipoun xronia apo to proskhnio…
Tespa…emena oi greenday m aresoun poly…

H shmerinh mainstream exei pleon poly liga na prosthesei sthn mousikh.

Αυτο θα φανει μετα απο καποια χρονια , οχι τωρα!

το american idiot με είχε πορώσει όταν πρωτοβγήκε. το θεωρούσε έναν πολύ καλό δίσκο που αξιζε η αγορά του. όταν όμως διαδόθηκε και το άκουγαν κάποιοι, οι οποίοι έγραφαν πάνω σε τσάντες κλπ “green day” και βλακείες άρχισα να ξενερώνω. αφού είδαν ότι το όλο punk στυλ έπιασε, αρχισαν να το παιζουν punk κι ετσι. δεν αντιστάθηκα και έσπασα το cd που με είχε καποτε πορωσει.

Δεν επραξεσ σωστα κατα προσωπικη μου αποψη. Εμενα μου αρεσουν πολυ οι maiden, πχ. Αυτο δεν σημαινει οτι αμα ολοι οι φλωροι αρχιζουν να ακουνε maiden θα σπασω ολα τα cd τους. Απλα μην δινεις σημασια, μοδα ειναι και θα περασει.

Δεν επραξεσ σωστα κατα προσωπικη μου αποψη. Εμενα μου αρεσουν πολυ οι maiden, πχ. Αυτο δεν σημαινει οτι αμα ολοι οι φλωροι αρχιζουν να ακουνε maiden θα σπασω ολα τα cd τους. Απλα μην δινεις σημασια, μοδα ειναι και θα περασει.[/quote]

δεν ειπα οτι επειδη το ακουνε φλωροι το εσπασα. ετσι κι αλλιως τι παει να πει φλωρος? εγω εχω εναν βλακα στο σχολειο που ακουει nirvana και slipknot και τιποτ’ αλλο. επειδη λοιπον ακουει αυτος τα παραπανω ολοι λενε οτι ειναι γαματα. αυτος δηλαη ειναι μαγκας? εγω ξερω καμια πενταρια “φλωρους” που ξερουν απο μουσικη και δεν περιοριζονται σε δυο συγκροτηματα.
τελος παντων, εγω απλα εγραψα οτι οι ιδιοι οι green day αρχισαν να ψωνιζονται και να καταντανε φλωροι

Ελα μωρε, δεν θα τους παντρευτεις κιολας… Αμα σ’αρεσει η μουσικη τους, ακου τους κι ας ειναι και fake.