Ελληνικα Groups

Aυτοι ειδικα ηταν και ειναι για τον π@@ο , οχι μονο μουσικα αλλα γενικα , και θα σου πω το γιατι κιολας . Το 90 ημουν φανταρος θεσσαλονικη , και παιζανε στον Ευοσμο (περιοχη της θεσσαλονικης για οσους δεν ξερουν) , με πεισανε μερικοι φιλοι να παμε να τους δουμε μια και ηταν κοντα στο στρατοπεδο που ειμασταν. Πηγαμε μπαινουμε μεσα στον κιν/φο (δεν θυμαμαι ονομα ) ξεκινανε να παιζουν , και ο τραγουδιστης (ο θεος να τον κανει τραγουδιστη ) εκει που τραγουδαγε αρχισε να φωναζει … " Γαμιεται η Αθηνα και ο Πειραιας ." και πιστεψε με δεν κανω πλακα … Ηταν και η τελευταια φορα που σχοληθηκα μαζι τους … Το πιο οικτρο και ανουσιο group που ακουσα ποτε μου .

Δεν ξερω αν το εχεις ακουσει αυτο ποτε … αλλα group που μπερδευει την μουσικη με τον “χουλιγκανισμο” τα εχω για τα @@ μου . Εγω σαν Αθηναιος παντως θιχτικα οσο και τα αλλα παιδια που ειμασταν μαζι απο Αθηνα, και την καναμε απο το Live.[/quote]

oiktro kai anousio group oi trypes ore?ennoeitai oti tetoies diloseis einai aparadektes kai distixos ginodai mexri simera apo diafora groups pou exoun kAlo ston egefalo aneksartitou polis-ostoso auto den anairei to gegonos oti oi trypes mazi me ksilina spathia,mora sti fotia klp klp epireasan sxedon olokliri tin elliniki underground rock skini ekei giro sto '95 etsi?

rotting christ den mou aresoun pleon,alla tous paradexomai:prostheto interstellar overdrive,sick’s daze,kvazar,into the gore(r.i.p),acid baby,mmm,auta gia tin ora

Για μενα ηταν ειναι και θα ειναι για τον π@@ο καβαλα …δεν αλλαζει , πες με κολλημενο , πες με οτι θες αλλα ποτε δεν τους χωνεψα .

Για τα Ξυλινα Σπαθια τι να πω , απο τα λιγα ελληνοφωνα groups που τα ακουγα ανετα , και τους εχω δει και Live καποιο καλοκαιρι στην Ροδο οταν εκανα εκει διακοπες.
Για Μωρα Στην Φωτια δεν τους εχω ακουσει , αλλα τους ξερω σαν ονομα .

Οσο για τις δηλωσεις , σορρυ αλλα νομιζω οτι την στιγμη που βγαινει καποιος απο το group και λεει τετοιες παπαριες , αυτη η δηλωση θα χαρακτηριζει το group στην μετεπειτα πορεια του , την στιγμη που δεν βγηκε κανενας απο δαυτους να πει εστω και κατι να τα μπαλωσει … φαινεται οτι ολοι την υιοθετουν οποτε επανερχομαστε και στην αρχη δεν πα να εχουν επηρεασει ολοκληρη την ελληνικη σκηνη … γελοιοι θα παραμενουν για μενα .

Raw silk και βέβαια πάνω απ’ όλους η νέα μπάντα του Nigel Foxxe…

Nαι μωρη Λουλου εμαθες και τους Raw Silk … ου ρε ιεροσυλε , οπαδε των τελειωμενων Σουηδων . Πανε ακου Κατερινα Στανιση παλιο χαλβα φυστικωμενε :stuck_out_tongue:

Για μενα ηταν ειναι και θα ειναι για τον π@@ο καβαλα …δεν αλλαζει , πες με κολλημενο , πες με οτι θες αλλα ποτε δεν τους χωνεψα .

Για τα Ξυλινα Σπαθια τι να πω , απο τα λιγα ελληνοφωνα groups που τα ακουγα ανετα , και τους εχω δει και Live καποιο καλοκαιρι στην Ροδο οταν εκανα εκει διακοπες.
Για Μωρα Στην Φωτια δεν τους εχω ακουσει , αλλα τους ξερω σαν ονομα .

Οσο για τις δηλωσεις , σορρυ αλλα νομιζω οτι την στιγμη που βγαινει καποιος απο το group και λεει τετοιες παπαριες , αυτη η δηλωση θα χαρακτηριζει το group στην μετεπειτα πορεια του , την στιγμη που δεν βγηκε κανενας απο δαυτους να πει εστω και κατι να τα μπαλωσει … φαινεται οτι ολοι την υιοθετουν οποτε επανερχομαστε και στην αρχη δεν πα να εχουν επηρεασει ολοκληρη την ελληνικη σκηνη … γελοιοι θα παραμενουν για μενα .[/quote]

kollimenos??oxi re,me tipota de tha to lega auto gia sena :lol:

1.universal trilogy(apla gmne 8) )
2.Mwra sthn fwtia
3.panx romana
4.deuz ex machina

Kai rodez apo ta kainouria…

Purple Overdose
One Block Society
Nightstalker
Stagnate
Noiselust (θα ακουσεται σε λιγο καιρο και θα καταλαβεται)

Aντα απο εκει ρε χαζο :frowning:

SPOCRATES!!!
APLA SOCRATES!!!
otan i ellines ton pezane ayti pezane support stous UFO

k i BLUESWIRE enoite!

O’ti kai na lete ta kalitera einai:Socrates Drank The Conium, Peloma Bokiou, Forminx, Tripes, Mousikes Taksiarxies

Από παλαιότερα : Blues Wire, Τρύπες, Σπαθιά, Septic Flesh, Θανάσης Παπακωσταντίνου

Από νεόφερτα : Wastefall, Art Of Simplicity, Hostal Handshake

Από συγκροτήματα που δεν μου αρέσουν αλλά αναγνωρίζω την συνεισφορά τους στον χώρο : Rotting Christ, Nightfall

Απορία : οι Ρόδες που ανέφερε ένας φίλος, είναι στα αυρύτερα πλαίσια του ροκ ? Δεν έχω ακούσει. Πως σας φαίνονται ;

Wastefall και Παπακωσταντινου!!

POLL…

Μια πολύ καλή νέα μπάντα είναι οι Sugah Galore. Τσεκάρετε τους

Sostos!!!
Poli kaloi!!

ΤΡΥΠΕΣ

Aυτοι ειδικα ηταν και ειναι για τον π@@ο , οχι μονο μουσικα αλλα γενικα , και θα σου πω το γιατι κιολας . Το 90 ημουν φανταρος θεσσαλονικη , και παιζανε στον Ευοσμο (περιοχη της θεσσαλονικης για οσους δεν ξερουν) , με πεισανε μερικοι φιλοι να παμε να τους δουμε μια και ηταν κοντα στο στρατοπεδο που ειμασταν. Πηγαμε μπαινουμε μεσα στον κιν/φο (δεν θυμαμαι ονομα ) ξεκινανε να παιζουν , και ο τραγουδιστης (ο θεος να τον κανει τραγουδιστη ) εκει που τραγουδαγε αρχισε να φωναζει … " Γαμιεται η Αθηνα και ο Πειραιας ." και πιστεψε με δεν κανω πλακα … Ηταν και η τελευταια φορα που σχοληθηκα μαζι τους … Το πιο οικτρο και ανουσιο group που ακουσα ποτε μου .

Δεν ξερω αν το εχεις ακουσει αυτο ποτε … αλλα group που μπερδευει την μουσικη με τον “χουλιγκανισμο” τα εχω για τα @@ μου . Εγω σαν Αθηναιος παντως θιχτικα οσο και τα αλλα παιδια που ειμασταν μαζι απο Αθηνα, και την καναμε απο το Live.[/quote]

oiktro kai anousio group oi trypes ore?ennoeitai oti tetoies diloseis einai aparadektes kai distixos ginodai mexri simera apo diafora groups pou exoun kAlo ston egefalo aneksartitou polis-ostoso auto den anairei to gegonos oti oi trypes mazi me ksilina spathia,mora sti fotia klp klp epireasan sxedon olokliri tin elliniki underground rock skini ekei giro sto '95 etsi?[/quote]

Ημουν και εγω σε αυτο το live. Καλά Ανδρέα συτός από την πρέζα δεν έβλεπε μπροστά του!!Και εγω αν και Θεσσαλονικιά είχα σπαστεί αφάνταστα. Παντα μου την εδιναν κατι χαζο-οπαδοι που τοτε φωναζαν και συνθηματα για ποδοσφαιρο κλπ…αλλα οχι να ακους τετοιες παπαριές και από την μπαντα!! Παντως περα απο αυτα οι τρυπες δεν ακουγονται. ακομη τα κλαιω τα λεφτακια μου απο εκεινο το live. Καποτε απορουσα πως μπορει μια τετοια μπαντα να αποκτησει κοινο και ονομα, αλλα φυσικα με τα χρονια καταλαβα…
[/list]

Εγω ποτε δεν καταλαβα πως εγιναν αυτοι cult group , και ακομα δεν καταλαβαινω πως αυτος ο γελοιος παιζει ακομα μουσικη . Υπηρχαν και υπαρχουν δεκαδες μπαντες οι οποιες εσπερναν και σπερνουν , και ασχολουντε ακομα με τους τελευταιους.

Βtw προσθετω και τους Casus Belli , στα καλυτερα γκρουπς, των οποιων ο δισκος το the name of the rose μου αρεσει παρα πολυ και αν πανε καλα οπως εχω μαθει που τους το ευχομαι κιολας , να μην πατησουν το ποδι τους πια στην ελλαδα, με την καλη εννοια παντα μην παραξηγηθουμε .

SOCRATES drank the conium.αν και εχουν αγγλικους στιχους τους βαζω στα ελληνικα συγκροτηματα και ειναι σιγουρα απο τους κορυφαιους ελληνες μουσικους. σπαθας φοβερος κιθαριστας, τουρκογιωργης πολυ καλη ροκ φωνη και τρανταλιδης εξαιρετικος ντραμερ. ειναι κριμα που πολλοι μενουν στο phos με τον vangelis παπαθανασιου και δεν ασχολουνταιμε την υπολοιπη δισκογραφια. και παιζουν ακομα πολυ καλα εχοντας κανει και καπως πιο ωριμο τον ηχο τους, ακομα και σε πιο παλια τραγουδια ( starvation, the killer κλπ)