Οι Guns N' Roses live 10 Ιουλίου στην 3η μέρα του Rockwave

Blueheart βγάλε τα οπαδικά γυαλιά και δες το λίγο αντικειμενικά

Και σταματήστε την καραμέλα του Izzy γιατί όπως ανέφερα και αλλού ήταν στην πρώτη σύνθεση των VR και έχει γράψει τραγούδια μαζί τους.

Δηλαδή, Sucker Train Blues, Falling To Pieces ή Set Me Free δεν είναι για Guns ε? Και ήταν το My God…

ΔΕΝ ΦΟΡΑΩ ΟΠΑΔΙΚΑ ΓΥΑΛΙΑ OUTSHINED…

απλά λέω τα πράγματα ως έχουν… κι έχω κρίνει πολλές φορές και καλές εμφανίσεις του και κακές… κι όχι το My God δεν ήταν για GNR όπως δεν είναι και το Silkworms όπως δεν ήταν και το My World… και δεν θυμάμαι να ανέφερα ποτέ κάτι για τα τραγούδια των VR… απλά στους VR θα προτιμούσα κάτι περισσότερο από Slash… και κάτι λιγότερο από Scott… γιατί ακόμα τον θυμάμαι πέρσι να τραγουδάει το it’s so easy και ξερνάω… ή μήπως να σας θυμίσω την εμφάνιση του ως AXL τις απόκριες;;; θα ήθελε προφανώς πολύ να του μοιάζει… όπως επίσης έκραξα και τον AXL όταν επέλεξε τον Buckethead για κιθαρίστα… ναι… φοβερός κιθαρίστας… αλλά τον κουβά τι τον ήθελε;;;; Όπως τον έκραξα για τη συμπεριφορά του στο RIR το 2001 που έβριζε τον Slash… και πολλά άλλα που δεν τα ξέρεις…

μπορεί να είμαι οπαδός τους αλλά δεν έχω παροπίδες… κι ακούω και GNR και VR και πολλά άλλα συγκροτήματα… και κρίνω έχοντας πρώτα δει… όχι έχοντας καλπάζουσα φαντασία όπως άλλοι εδώ μέσα…

Πήρα και γω το εισητήριο μου. Δεν ξέρω αν είναι αντάξιοι των παλιών guns, πάντως εγώ είμαι ενθουσιασμένος που θα ακούσω όλες αυτές τις κομματάρες live από τον Axl (ακόμα και αν είναι πεσμένος, που δεν το πιστεύω).

Η καλπάζουσα φαντασία από το να έχεις δει αρκετά βίντεο απέχει κάπως ε…

Ανακωχή.
Βαρέθηκα.
Θα πάω στη συναυλία.
Ελπίζω να την ευχαριστηθώ κιόλας.

Αυτό μπορώ να δω τώρα και αυτό θα δω.
Ελπίζω του χρόνου- του παραχρόνου να δω και το κανονικό.
Επίσης, ελπίζω αν βγει ποτέ αυτό το Chinese Democracy, να βγει ως προσωπικός δίσκος και όχι ως GNR.
Αυτά.

kata th gnwmh mou… an phgaineis toso prokateilhmenos kalytera na mhn pas katholou…

exw dei ametrhta… ametrhta omws video… kai 3 live synavlies tous… auth pou eida fetos omws htan koryfh…

τι εννοείς τόσο προκατειλημένος?[/i]

pistevontas pws den tha peraseis kala… kai parakalwntas gia to antitheto

pwpw ti opadilikh einai ayto?
opoios exei diaforetikh apopsh dhladh ton pairnete apo ta moutra?
egw eipa oti gousta einai ayta kai kala kanei opoios goustarei giati
einai dikaiwma tou alla eleos…
gia opoion rwtouse thn hlikia mou 8a tou pw apla oti prin 13 xronia pou hr8an
egw hmoun ma8htria lykeiou ara arketa nearh kai dyskola 8a mporousa na katevw a8hna monh mou
gia mia synaylia…ara viasthkes na krineis to kata poso eimai pitsirikh pou den
3erei ti tou ginetai…
tespa egw krinw oti ayto to forum den me afora allo mias kai apo oti vlepw
den seveste opoiadhpote diaforetikh apopsh para vlepw porwmena typakia
xwris ixnos skeptikismou kai anazhthshs pou egw proswpika etsi pisteyw oti
8a eprepe na vlepoume thn mousikh…

h mousikh enwnei alla edw mesa “porwnei - diaspa”

na eiste oloi kala 8)

let’s come together right now - oh yeah- in a sweet harmony … LOL

got my way in :stuck_out_tongue: but there’s no way out !

ΟΡΙΣΤΕ?

ΑΠΟΨΗ?

ΘΕΩΡΕΙΣ ΑΠΟΨΗ ΤΟ ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΜΕΤΕΦΕΡΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ “ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΠΑΡΑΓΩΓΟΙ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙ ΛΕΝΕ” ΚΑΙ ΕΣΥ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙΣ?

ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΚΑΙ 4 ΦΟΡΕΣ ΤΟΥΣ GUNS ΤΟ ΛΕΣ ΟΠΑΔΙΛΙΚΙ?

ΕΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΗ…

Και αν οντως ξερεις τι σου γινεται και δεν ειχες παει το 1993 γιατι ησουν μαθητρια λυκειου, γιατι πεταξες στο τελος του πρωτου σου post το αποτελειωτικο “ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΧΑΝ ΕΡΘΕΙ 15 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ”?

Αστο, δεν το 'χεις…

Φασκεις και αντιφασκεις…

συμφωνω φιλε μου, οτι τα συγκροτήματα γίνονται μεγάλα ακριβώς επειδή ΟΛΑ τα μέλη σε μια συγκεκριμένη χρονική στιγμή γράφουν παπάδες και απίστευτα τραγούδια…
αυτό που με ενοχλεί είναι ότι το 93, που όπως λες ηταν φανταστική συναυλία, του κράξανε όλοι στην Ελλάδα. Κι αυτό γιατί μόνο λίγοι είχαν ενημερωθεί ότι υπήρχε ακουστικό set ! και την άλλη μέρα τους είπαν άοπλους και άοσμους και ότι προσβάλλαν το ελληνικό κοινό(!) επειδή παίξανε τις επιτυχίες τους unplugged!!! και όλα τα rock περιοδικά είχαν reviews με θάψιμο!
δεν νομίζω λοιπόν ότι όποιος πήγε το 93 , δεν αξίζει να πάει φέτος…είναι δύο διαφορετικά πράγματα που δεν σηκώνουν σύγκριση…

δεν εχει να κανει με οπαδιλίκι όλο αυτό…
απλά είτε μας αρέσει το συγκρότημα είτε όχι , πρέπει να παραδεχτούμε ότι είναι ένα απ τα μεγάλα ονόματα που έρχονται φέτος…
και είναι κρίμα να διατυπώνονται ανακρίβειες, πράγματα που δεν ισχύουν και να αποπροσανατολίζουν τον κόσμο που θέλει να πάει να δει την συναυλία έστω από περιέργεια…
κατα τ άλλα , συμφωνώ, it s all about the music…

Αν πιστεύεις πως θα ξοδέψω γύρω στα 90 ευρώ αυθημερόν , φεύγοντας απο τη δουλειά άρον άρον και δουλεύοντας το επόμενο πρωι στις 8 και πιστεύοντας πως δεν αξίζει να τους δω και ότι θα περάσω ακλά κάτι λάθος έχεις καταλάβει.

Αντιδρώ απλώς στον οπαδισμό που έχει πολλές ανακρίβειες. Και άμα νομίζεις ότι κάποιος δεν θα πάει στο live ακούγοντας δικές μου ή οποιουδήποτε ανθρώπου απόψεις σε ένα forum κάτι πάλι κάνεις λάθος. Και αν υπάρχουν κάποιοι που το κάνουν αυτοί έχουν το πρόβλημα.

1)Δεν είχα την ευτυχία να βρίσκομαι στην Αθήνα το 1993 για να παρακολουθήσω τη συναυλία των GNR στο Ολυμπιακό Στάδιο. Την έχω ακούσει όμως από bootleg και θεωρώ ότι ήταν αρκετά ικανοποιητική, όχι όμως αντάξια του ονόματος και του θρύλου του συγκροτήματος. Το ακουστικό σετ ήταν εξαιρετικό και απαραίτητο για τις πόλεις όπου είχαν ξαναπαίξει οι Guns στο πλαίσιο της ίδιας περιοδείας, ώστε να ανανεωθεί η σκηνική τους παρουσία και να μην παρουσιάσουν μια από τα ίδια (μακάρι αυτό να το έκαναν και άλλοι, που μας έρχονται χρόνια ολόκληρα τώρα και παίζουν τα ίδια και τα ίδια…). Όταν όμως εμφανίζεσαι για πρώτη φορά σε μια χώρα σαν την Ελλάδα, όπου είναι αμφίβολο το αν θα ξεναεμφανιστείς ποτέ, είναι κρίμα να μην παίζεις κομματάρες όπως τα DON’T CRY, CIVIL WAR, ESTRANGED και να αφήνεις στον κόσμο την αίσθηση ότι η συναυλία ήταν ημιτελής. Χώρια που η διάρκεια της συναυλίας ήταν αισθητά μικρότερη από άλλες της ίδιας περιοδείας και από αυτήν που υπόσχονταν οι διοργανωτές. Όσον αφορά το θάψιμο που ακολούθησε από τα μουσικά έντυπα της εποχής, το θεωρώ κακοπροαίρετο και άδικο. Είναι όμως μαγκιά το να απαξιώνεις ό,τι είναι αρεστό στους πολλούς, πόσο μάλιστα όταν δεν έχεις λάβει από την εταιρεία δωρεάν προσκλήσεις με το τσουβάλι και δε σου έχουν κανονίσει αποκλειστική συνέντευξη με το γκρουπ. (Δύο χρόνια μετά βέβαια γράφονταν διθύραμβοι τόσο για το X FACTOR των MAIDEN όσο και για την εμφάνισή τους στη χώρα μας με τον Blaze Bailey :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: )

2)Δικαίωμα του καθενός είναι να του αρέσει ένα συγκρότημα ή όχι και να εκφράζει την άποψή του. Όχι όμως και να υποτιμάει τη νοημοσύνη όποιων διαφωνούν μαζί του.

3)13 χρόνια μετά εγώ - Θεού θέλοντος - θα βρίσκομαι εκεί…

Αν πιστεύεις πως θα ξοδέψω γύρω στα 90 ευρώ αυθημερόν , φεύγοντας απο τη δουλειά άρον άρον και δουλεύοντας το επόμενο πρωι στις 8 και πιστεύοντας πως δεν αξίζει να τους δω και ότι θα περάσω ακλά κάτι λάθος έχεις καταλάβει.

Αντιδρώ απλώς στον οπαδισμό που έχει πολλές ανακρίβειες. Και άμα νομίζεις ότι κάποιος δεν θα πάει στο live ακούγοντας δικές μου ή οποιουδήποτε ανθρώπου απόψεις σε ένα forum κάτι πάλι κάνεις λάθος. Και αν υπάρχουν κάποιοι που το κάνουν αυτοί έχουν το πρόβλημα.[/quote]

parolo pou faskeis kai antifaskeis apo post se post sou euxomai na peraseis kala :slight_smile:

η ΝΕΤ έχει δείξει 5 φορές από χτες σποτάκι για τους guns…μέσα σε 24 ώρες…
μμμ,φοβάται η didi ή μου φαίνεται???

Ναι, γιατι το διαφημιζει πολυ καιρο τωρα και τα εισιτηρια πανε χαλια… :roll:

Δηλαδή εσύ βρε rudolf άμα ανακοίνωνες συναυλία 2,5 βδομάδες πριν γίνει (δε λέω-μαλακία τους!) δεν θα έτρεχες να κάνεις το καλύτερο promotion? :wink:

Μην πλακώνεστε ορε αδέρφια, γαλήνη κι ηρεμία που λέει κι ο soulmate Powerslave-άλλωστε η αλήθεια είναι πάντα κάπου στη μέση.
Και βρε Axlgreece είναι τουλάχιστον κουτό να πιστεύεις ότι δεν θα πάει ο κόσμος να αγοράσει εισητήρια γιατί βγαίνουν 3-4 άτομα και λένε την άποψή τους για την τωρινή κατάσταση του συγκροτήματος! Δηλαδή δεν θέλετε να γίνεται ανταλλαγή απόψεων? Καταλαβαίνω την ψυχολογία και την αγωνία σου ως fan αλλά νομίζω πώς τα παραλές…

PS. ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠ’ΤΟ ΣΠΥΡΟ!

Κοιτα να δεις, αν ελεγε καποιος την αποψη του για το συγκροτημα μετα την συναυλια, δεν θα μπορουσα να του πω τιποτα γιατι θα τους ειχε δει και θα ειχε σχηματισει αποψη.

Αλλα το να αναμασαει καποιος μπουρδες καποιων μουσικων παραγωγων που “ξερουν” χωρις να ξερουν, δεν θα το δεχτω για τους Guns οπως και για οποιοδηποτε αλλο συγκροτημα.

Δεν υπαρχει χειροτερο πραγμα για ενα συγκροτημα απο αυτους που “γνωριζουν”.

Και ενα ατομο να μην παει στην συναυλια εξαιτιας ενος σχολιου σε forum το θεωρω απαραδεκτο.

Και επειδη γνωριζω πεντε πραγματα παραπανω για τους Guns, θα τα πω.

Οπως θα δεχτω αν πει πεντε πραγματα παραπανω ο Rudolf για τους Scorpions.