H Loreena McKennitt στην Ελλαδα!

Θα γίνουν μάλλον αργότερα…έτσι;:!:

Η Kυριακατικη παντως μεσα στην τρελη ενημερωση…

Στο ενθετο περι"πολιτισμου" της εχει και συνεντευξη και λεει για τις επερχομενες συναυλιες της στην Ελλαδα και φυσικα ουτε λογος περι αναβολης…

Ευγε στο δημοσιογραφικο δαιμονιο.Αφου το γραψαμε το αρθρακι μην παει χαμενο κιολας…

http://www.quinlanroad.com/welcome/updates.asp

καινούριες ημερομηνίες :slight_smile:

Πάτρα 27 Ιουνίου
Θεσσαλονίκη 28 Ιουνίου
Αθήνα 29 Ιουνίου

Φαντάζομαι όπου να ?ναι η διοργανώτρια εταιρία θα βγάλει δελτίο τύπου.

Κλασικα,οπως το περιμενα,οι μερες που θα λειπω…ε αμε στο διαολο φετος…

Θα πω ειλικρινα ο,τι σκεφτομαι.:slight_smile:

ΡΕ ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΓΑΜΗΔΙΑ ΦΕΤΟΣ.
ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΟΥΝΗΣΩ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΑΣΤΕΙΟ ΜΕ ΤΑ ΚΩΛΟΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑ, ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΝΟΝΤΑΙ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΤΑ ΜΑΤΙΑ.
Αντε στο διαολο. ΣΤΟ. ΔΙΑ. Ο. ΛΟ.

Οπως συμπεραναμε ολοι, δεν θα τη δω. Επικ φεηλ.
:slight_smile:

27 Ιουνιου Πατρα ? Μια χαρα μου φαινεται :smiley:

Σκατά θα χάσω 2 μαθήματα από την εξεταστική αλλά θα κατέβω και στην Αθήνα που να γκρεμίζεται ο κόσμος όλος!!! ΛΟΡΙΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
:yahoo::yahoo::yahoo::yahoo::yahoo::yahoo::yahoo::yahoo::yahoo::yahoo::yahoo:

Join the club :frowning:

Κρίμα που πέφτει πάνω στο Rockwave, αλλά δεν πειράζει, χαλάλι!!!

Είμαι πανευτυχής!!!:smiley: :smiley: :smiley:

Ε ρε καψιμο!Πατρα δεν θα μας ερθεις ? :stuck_out_tongue:

Οκ… κατά πάσα πιθανότητα είμαι μέσα, και με τη νέα ημερομηνία…

Χάλια οι νέες ημερομηνίες. Σιγουρότατο ότι δεν θα μπορώ να πάω. Όπως είχα αποκλείσει τoυς Killers λόγω ημερομηνίας έτσι την πάτησα και με τη Loreena. Το θέμα είναι ότι είχα σίγουρη την Πάτρα και έπαιζε και για Αθήνα, σε κάθε περίπτωση θα την έβλεπα οπωσδήποτε και τώρα τον Πούλα για όλες τις ημέρες…

[-X

τη μέρα του rockwave:(

κι εγώ μπορεί να πάω.

Ήρθε και η επίσημη ανακοίνωση μέσω του mailing list της:

Loreena McKennitt’s Greek concerts rescheduled to close Mediterranean tour

9 Ιουνίου, 2009

Loreena McKennitt’s three concerts in Greece have been rescheduled, the singer announced today. The tour, which was to have begun in Fez Morocco, will now open in Turkey, with a major concert in Istanbul on Saturday June 13 ? and the Greek concerts will come at the end of the tour.

The rescheduled Greek dates are now June 27 at the Ancient Odeum at Patra, June 28 at Moni Lazariston in Thessaloniki, and June 29 at Theatro Vrachon in Athens.

Concertgoers do not need to exchange their tickets; tickets for the original dates will be honoured. Tickets are still available for the three concerts, and will return for sale on Tuesday, June 9.

Ms. McKennitt’s long awaited Mediterranean tour has been complicated by the illness of her mother, which caused the cancellation of a performance at the Festival of World Sacred Music in Fez Morocco.

“I am relieved that my mother’s health issues are stabilized, and look forward to embarking on this tour. I so look forward to meeting audiences in Turkey, Cyprus, Lebanon, Hungary, Sicily and Greece,” she stated.

As a result of the Fez cancellation and original Greek postponements, regrettably, Loreena’s appearance in Tel Aviv on June 18th will be rescheduled at the request of the local promoter.

Πως παει παιδια?:smiley:
Επειδη υπαρχαν κατι φημες, εχει ακουσει κανεις τιποτα για πιθανοτητα ακυρωσης σε περιπτωση εντονης κακοκαιριας?:-s

Θελω να πιστευω πως δεν παιζει κατι τετοιο αλλα εχει αρχισει και μου φαινεται “καταραμμενη” η συγκεκριμενη συναυλια…:frowning:

Και κατι αλλο: Εχει υπαρξει καθολου “επισημη” ενημερωση απο πλευρας διοργανωτων? Εννοω, απο την αρχικη αναβολη μεχρι το αν τελικα ισχυουν τα εισιτηρια που ειχαμε αγορασει (το ξερω οτι ισχυουν) τα εχω μαθει ολα μεσω φορουμ και τριτων πηγων και οχι απο καποιο δελτιο τυπου του διοργανωτη…

Γενικώς, όσον αφορά την συγκεκριμένη συναυλία, η ενημέρωση είναι -το λιγότερο- ελλειπής. Και εγώ δεν έχω δεί πουθενά καμία επίσημη ανακοίνωση από την διοργανώτρια εταιρία. Δεν νομίζω ότι υπάρχει περίπτωση να ακυρωθεί ξανά, αν και είναι αλήθεια ότι η σκηνή στο θέατρο βράχων δεν έχει σκέπαστρο, πράγμα το οποίο σημαίνει ότι αν βρέξει τον ήπιαμε! :frowning:

Ας ευχηθούμε να πάνε όλα καλά!! :papas:

Θεσ/νίκη έχουν ακυρωθεί μπόλικες συναυλίες τις τελευταίες δέκα μέρες, ελπίζω όχι και αυτή, έλεος.

Θεσσαλονίκη θα τον πάρουμε κανονικά… Κυριακή βράδυ προβλέπονται καταιγίδες. Το τι συναυλία έχει ακυρωθεί εδώ πάνω λόγω κακοκαιρίας την τελευταία βδομάδα δεν περιγράφεται!!! Ευτυχώς θα πάω και Αθήνα όπου ο καιρός δεν θα μας ντεντώσει τα νεύρα οπότε δεν ανησυχώ. Θα πρέπει να σπάσει ο διάολος το ποδάρι του για να ακυρωθούν και οι 2 συναυλίες!!! ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΣΚΟΡΔΑ!!!:papas::papas::papas:

και ενα περσινο set-list (10 Ιουλιου 2008 ) απο Στουτγκαρδη:

     1. She Moved Through the Fair
     2. The Gates of Istanbul
     3. The Mummer's Dance 
     4. Bonny Portmore 
     5. Marco Polo 
     6. The Highwayman
     7. Dante's Prayer 
     8. The Bonny Swans 
     9. Caravanserai
 Set 2
    10. Raglan Road 
    11. The Mystic's Dream
    12. Santiago Play Video
    13. The Lady of Shalott 
    14. Beneath A Phrygian Sky
    15. The Old Ways 
    16. Never Ending Road 
 Encore:
    17. Huron Beltane Firedance
    18. Cymbeline

Δεν ξερω τι σχεση μπορει να εχει με το φετινο και ουτε με νοιαζει. Αρκει να ειναι ακομα μεγαλυτερο απο αυτο!!:slight_smile:

Αυριο παιζει Πατρα. Αν παει κανεις ας πει εντυπωσεις. Ας ελπισουμε ολα να πανε καλα και να μη μας τα χαλασει ο σκατοκαιρος.

cross fingers!!!