Τhe Gathering

Η Silje Wergeland των Octavia Sperati είναι πλέον επίσημα η νέα τραγουδίστρια (www.gathering.nl).

Πολύ καλή επιλογή. Ταιριάζει γάντι στο ύφος του συγκροτήματος και νομίζω οτι μπορεί να πει και τα παλιά άνετα.

Έχουν και 3 νέα κομμάτια απο το west pole στο myspace

Καλή επιλογή.
Τα 2 κομματάκια ακούγονται ωραία πάντως. Ντάξει, σαφώς και θα υπάρξουν συγκρίσεις με Anneke αλλά έτσι κιαλλιώς η Anneke δεν μπαίνει σε συγκρίσεις!

Και η Marcela Bovio (απο Stream of Passion) θα μπορούσε να σηκώσει “άνετα” τη θέση. Στο νέο δίσκο έχει μια συμμετοχή. Ελπίζω να μην καπελώνει τη Σίλιε :slight_smile:

Ωραία τα τραγούδια τους. Πάμε για αξιοπρεπέστατο δίσκο στα γνωστά τους στάνταρντ, λογικά.

Mια χαρουλα ακουγεται η καινουργια.
Πηρα αυθεντικο το Home ( 6 ευρω το ειχε,ντροπη ηταν).
και εχει εναν κωδικο μεσα.Που ακριβως κανω register στο site ?

Μια χαρα μου ακουγεται το Home.Ομορφο !

Eτσι επιτελους και ενας που παραδεχεται αυτη την ηρεμη δισκαρα.:smiley:

Καντους 2:D

Το Home είναι υπέροχος δίσκος και ειδικά live τα κομμάτια του.
Η νέα μου φαίνεται σαν να πάει να πιάσει (ανεπιτυχώς) ότι μπορεί από Anneke, χωρίς να προσθέτει κάτι ουσιαστικό.
Συμπέρασμα από 2-3 κομμάτια δεν βγαίνει, οπότε περιμένουμε ακόμα.

Ντάξει, ωραίο το “Home” σε στιγμές, αλλά σαφώς κατώτερο του φανταστικού “Souvenirs”.
Βασικά τα κομμάτια που παρουσίασαν live είναι τα πιο αντιπροσωπευτικά. Ειδικά το “Waking Hour” στην live εκτέλεση κορυφαίο.

Παιδες δεν ξερω. Ειμαι φανμποης και το Χοουμ με αρεσε πολυ. Αλλα ναι, το Σουβε(νι)ρ(ς) ειναι πολυ καλυτερο κι οχι μονο αυτο. Και τουτο δω που περιμενουμε δλδ, η πρωτη γευση δειχνει πως θα καταφερει να κανει την υπερβαση. Τα νεα κομματια σκιζουν, ασκημα κιολας.

Καν’τ γουειτ νταμμιτ!

Εξωφυλλάρα το καινούργιο ε.

Λίγο από μασπέηςπου άκουσα, ξεχώρισα το all you are. Τώρα τι να πω για την καινούρια τραγουδίστρια … καλή είναι,ωραία φωνή έχει. Όμως λείπει το συναίσθημα της Anneke και δεν το λέω με κακία για την συγκεκριμένη, όποια και να διάλεγαν θα ήταν λίγο περίεργα τα πράγματα μετά από την Anneke που μας είχε μεθύσει με την φωνή της!
Αναμένουμε άλμπουμ λοιπόν.

Το αλμπουμ πάντως ή θα αδικηθεί λόγω του ότι θα είναι το πρώτο άλμπουμ χωρίς ανέκκε και είναι λίγο περίεργο, ή θα υπερεκτιμηθεί γιατί μπορεί να βγει πατάτα και θα υπερεκτιμηθεί ως Gathering album. Θα δείξει ;p

Πολύ όμορφα τα νέα τραγούδια. Θα αδικούσε νομίζω μια συγκριση με την Anneke την καινούργια τραγουδίστρια (η οποία μου αρέσει) . Καλοδεχούμενη η νέα αρχη με τα καινούργια δεδομένα. Αναμένουμε…

κι εγω ελπιζω το ιδιο με σενα αν και η marcela εχει μια φωνη εντελως διαφορετικη απο το εως τωρα στυλ του γκρουπ. νομιζω πως αυτη που επιλεξανε ταιριαζει περισσοτερο! παντως δεν ειχα ακουσει πως ψαχνανε για νεα τραγουδιστρια και ξαφνιαστηκα οταν το εμαθα :stuck_out_tongue: πιστευα πως θα σταματησουν αλλα τελικα συνεχιζουν!

Πάντως, όσο άκουγα τα νέα τραγούδια το μυαλό μου πήγαινε στην Anneke. Σα να μην μπορείς να ξεπεράσεις το/η γκομενο/α σου, ένα πράμα :stuck_out_tongue:
Έχει στοιχειώσει η θέση… μπρρρρ… :?

Με ψήνει το πακέτο με το μπλουζάκι και το ΕΡ…€35 :-k

^κι εγω το προσεξα αλλα λεω να περιμενω λιγακι μπας και πεσει η τιμη (αν και δεν το κοβω θα τα σκασω τα ευρωπουλα για παρτι τους :roll:)

Mου λειπει αληθεια.Σιγουρα τα τραγουδια(απο τα δειγματα που ακουσα) θα ειναι καλυτερα απο αυτα του προσωπικου της σχηματος(οχι οτι ηταν ασχημα εκεινα αλλα ηταν καπως…γλυκαναλατα…μετα απο ενα σημειο)…Κριμα:(…Οπως και να χει τα κομματια μου αρεσουν.

πολυ ωραιες μελωδιες…ειδικα στο souvenirs

δεν θα μπορούσα να το πω καλύτερα

παιδια ψαχνω να βρω μανιωδως τα νεα κομματια μιας και πριν αγορασω θελω πρωτα να ακουσω (μην παρω και γουρουνι στο σακι :p) εχουν βγει στο ιντερεντ? μηπως εχετε να μου στειλετε κανενα λινκ? αν ξερει κανεις τιποτα καντε εναν κοπο να μου στειλετε ενα πμ γιατι οπως ειπα και πριν δεν τα βρισκω με την καμια (δεν ειχα και τον χρονο να ψαξω και πολυ αλλα σε οτι site με torrents ξερω μπηκα και τζιφος :p)