Τhe Gathering

:rofl: Τι εννοεις Βυρνα, ακουσες πρωτη φορα το ΗΤΜΑΡ?

Ναι, οντως, πρωτη φορα. Εχω ασχοληθει με τους The Gathering ελαχιστα, και παρα πολλα χρονια πριν κιολας, αν κρινω απο το HTMAP κακως.

Ειναι και σχετικα ηρεμη μουσικη, δεν νομιζω να εχει προβλημα να την ακουει και ο μικρος παργαλατσος, που (BOOM) γεννηθηκε πριν 7 μερες :heart_eyes:

14 Likes

Να σου ζήσει το Παργαλατσάκι :heart: :heart: :heart: :heart: :heart:

4 Likes

Μπράβο ρε, τέτοια νέα θέλουμε να ακούμε!
Να σας ζήσει να είστε όλοι καλά (και αν ακούει και metal το παιδί στο μέλλον, τόσο το καλύτερο για τον ίδιο!)

Ωραίοι οι The Gathering, παρεμπιπτόντως! (για να έχω το ontopic άλλοθι!)

1 Like

Ευχαριστω πολυ παιδια!

Εχω χεστει πανω μου απο τη χαρα ρε, πρωτογνωρο συναισθημα, λιγο τη μετριαζει προσωρινα πως βγηκε λιγο προωρος και 2.300 γραμμαρια και ειναι θερμοκοιτιδα ακομα, αλλα ολες οι εξετασεις του ηταν καλες και εντος της επομενης βδομαδας θα ερθει σπιτι.

@Ian_Metalhead Επειδη σιγουρα θα ακουγεται μουσικη στο σπιτι, θα παιζει λογικα queen, beatles, harmonium και τετοια πραγματα για αρχη για να μην τρομαζει το παιδι με τους σαταναδες που ακουει ενιοτε ο μπαμπας… και the gathering για να ειμαστε on topic. :stuck_out_tongue:

9 Likes

Δεν τρομάζουν, trust me.
Ειδικά με κάτι BLASPHEMY που φτάνουν σε όρια white noise μέχρι που κοιμούνται κιόλας.

Όλα καλά θα πάνε, να σας ζήσει και πάντα γεροί όλοι σας.

3 Likes

True.

Να σου ζήσει Παργαλάτσο, μη σε αγχώνουν θερμοκοιτίδες κλπ., οι εξετάσεις έχουν σημασία, διάφοροι γνωστοί μου είχαν προωράκια και δεν υπήρξε κανένα πρόβλημα.

1 Like

Να σας ζήσει ρε κ μην ανησυχείς για την θερμοκοιτίδα. Σαν παιδί θερμοκοιτιδας κ από επιστημονικές μελέτες βεβαίως επειδή παίρνουμε περισσότερο οξυγόνο γινόμαστε πιο έξυπνοι κ το μυαλό μας τρέχει πιο γρήγορα κ σε άλλο επίπεδο.

Οπότε όλα καλά απλά θα γκρινιάζει λίγο παραπάνω :heart_eyes: :smiling_face_with_three_hearts:

Η επαφή μου με gathering είναι ότι το strange machines το αφιέρωσα σε μια κοπέλα κάποτε αλλά δεν της άρεσε. Πφφ γυναίκες.

2 Likes

Σε ζηλευω ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ γιατι εχεις να ανακαλυψεις εναν καινουριο μουσικο κοσμο

Ευχομαι οτι καλυτερο :smiling_face_with_three_hearts: :smiling_face_with_three_hearts: :smiling_face_with_three_hearts: :smiling_face_with_three_hearts:
Δεν θα πω οτι σε ζηλευω γιατι λογικα δε θα κοιμασαι για κατι μηνες τωρα, αλλα σιγουρα ευχομαι να εισαι οσο πιο χαρουμενος γινεται, το αξιζεις κι εσυ και το παργαλατσακι που σιγουρα θα μεγαλωσει σε καλο περιβαλλον :100:

Κι εγω στους 8 μηνες βγηκα δεν μπορουσα να περιμενω αλλο, και βγηκα μια χαρ… χμμμμ οκ οχι καλα κανεις και ανησυχεις αν ειναι να βγει σαν εμενα :stuck_out_tongue:

2 Likes

Πεντε δειγματα απο τον νεο δισκο:

Και πρεμιερα του επομενου single με τιτλο Stronger την 1η Δεκεμβριου!

4 Likes

Πειτε ντε.

Πανεμορφο τραγουδι, σε σχετικα νεο υφος για την μπαντα.
Με την κλασικη ατμοσφαιρα Gathering παντα παρουσα.
Ποσο λατρεμενη μπαντα πια. Τελειο διδυμο με το In Colour.

4 Likes

Ακριβώς!!!

Εμένα μου έφερε και στο μυαλό το “The Big Sleep”.

2 Likes

Αυτό ναι, είναι πολύ όμορφο κομμάτι. Το πρώτο μου φάνηκε απίστευτα μέτριο κ βαρετό.

Βαζω αυτο εδω γιατι μου το πεταξε ο αλγοριθμος του YouTube απο το πουθενα, και ειναι το μοναδικο πραγμα που εχω ακουσει στην ζωη μου που μου θυμισε The Gathering (και δη εποχης Souvenirs & Home) τοσο πολυ.

Εκπληκτικη τραγουδαρα ε.

4 Likes

Κανενας ρε αμαρτωλοι?

Αυτη η ταυτοχρονα σουπερ μοντερνα και παλαιολιθικη κιθαρα του Ρενε ειναι να την λατρευει κανεις παντα.

Ακομα μια πολυ συναισθηματικη στιγμη απο τους μαστορες στο ειδος The Gathering.

Ειμαι πολυ ενθουσιασμενος για τον νεο δισκο, ηδη μου φαινεται πως θα ξεπερασει τους 2 προηγουμενους με βαση τα λιγα που εχω ακουσει.

3 Likes

Και μόλις βελτιώθηκε όλο το Σ/Κ.

Προσυπογράφω τα ανωτέρω και προσθέτω ότι έχει γίνει υπέροχη δουλειά σε όλους τους τομείς, ιδιαίτερα δε στις φωνητικές μελωδίες.

Ατμόσφαιρα, μελαγχολία, υπέροχο κομμάτι εν γένει. Μπάντα-αιώνιος εθισμός, πραγματικό “κόσμημα” της μουσικής.

2 Likes

Απλα ηρθα να βαλω εδω περα την τριαδα απο το Black Light District EP, που λειτουργησε ως προπομπος για εναν απο τους καλυτερους δισκους που εχω ακουσει στην ζωη μου (το Souvenirs φυσικα), και που αποτελειται απο το ψυχεδελικο και ακρως ταξιδιαρικο ομωνυμο, απο το τριπ-χοπαδικο και φουτουριστικο Debris, και απο μια ακουστικη εκδοση του αριστουργηματικου Broken Glass σε πιανακι.

Αμα βαλετε τα κλαματα δεν ειναι δικο μου σφαλμα, αποποιουμαι ολων των ευθυνων.

6 Likes

Μπορεί και να το έκανα όταν ανακάλυψα αυτό το EP, δε θυμάμαι. Πολύ πιθανό.

3 Likes

Σε 2 ωρες listening party του νεου δισκου + EP, που βγαινει αυριο.

1 Like

Έσκασε σήμερα το (πρώτο) πακέτο :stuck_out_tongue:

4 Likes

Για πες ποσα ειναι τα πακετα και τι περιλαμβανουν?