Heavy - Power - Epic Κυκλοφοριες

Τον εχω λιωσει απο προχτες τον δισκο. Δεν ξερω αν θα φτασει το πρωτο για μενα. Οχι γτ δεν ειναι καταπληκτικος. Απλα το Wrath For the Ages ειναι βιωμα κ με χει συνοδεψει σε τεραστιο βαθμο απο τοτε που βγηκε. Εκατονταδες ακροασεις κ τραγουδια σαν το Freedom, το War of Titans, Achilles War Dance, βασικα ολα, τα οποια οποτε ακουω παω σε αλλη κατασταση.
Γι αυτο λοιπον, το οτι μου αρεσει τοσο ο καινουργιος δισκος, εχοντας τοσο ψηλες προσδοκιες, ειναι ηδη κατι φοβερο για μενα.
Η μπαντα εχει κανει απιστευτη δουλεια γενικα, αλλα ειδικα οι κιθαρες ειναι μνημειο επικοτητας. Ακουω πχ το Warlords of Metal, το οποιο με παραπεμπει στο ρεφρεν στο αγαπημενο Brothers of Metal, συναυλιακο μεταλλο, αλλα λιγο μετα μπαινουν τα leads κ αλλαζει αμεσως σε κατι πιο δραματικο. Τιγκα λυρικες κιθαρες.
Αν θα διαλεγα τα πιο αγαπημενα των πρωτων ακροασεων, αυτα θα ηταν τα Stygian Waters, Infinite Fire, Rain of Arrows, Sons of Thunder κ Warlords of Metal, χωρις καποιο απο τα υπολοιπα να υστερει φανερα

6 Likes

Εγώ είμαι στις αρχές ακόμα αλλά ήδη μου έχει κάνει εντύπωση πόσο μπροστά έχουν έρθει τα στοιχεία ελληνικής μουσικής.

Στο Wrath of the Ages ήταν πολύ πιο φειδωλό αυτό το μπόλιασμα. Μόνο σε κάποια στρατηγικά επιλεγμένα σημεία έλεγες, α αυτό είναι σαν επιμεταλλωμένη σούστα, ή εκείνο εκεί είναι σαν ποντιακό, ή το άλλο βγάζει κάτι σχεδόν σαν ρεμπέτικο του μεσοπολέμου.

Στο καινούργιο είναι σχεδόν σε κάθε κομμάτι.

Και πιο ατσούμπαλο και υπερβολικό θα έλεγα. Εδώ είναι τοποθετημένα όπως πρέπει, όταν πρέπει και χωρίς να είναι τόσο εξώφθαλμα.

Really :thinking:

Εμένα μου φαίνεται πολύ πιο εξώφθαλμη η ελληνικούρα στο καινούργιο.

Καλά, ας το ακούσω και λίγο καλύτερα βέβαια.

Ψίχραιμη κριτική μετά από καμια 20αριά ακροάσεις σε ένα 24ωρο
War Dance - Sons Of Thunder (rocking.gr)

6 Likes

Να προσθέσω ότι είναι μια 100% DIY κυκλοφορία χωρίς στήριξη εταιρείας, με διανομή μόνο από τη μπάντα, custom made μέχρι το τελευταίο αυλάκι του δίσκου. (Οκ εμφανώς συγκινημένος αβαντάρω τη μπάντα).

3 Likes

Κι όμως, πολύ ψυχραιμότερη από αυτή που θα έγραφα εγώ! :crazy_face:

Επειδή δεν βρήκα physical copies στο bandcamp, ξέρουμε αν υπάρχουν σχέδια να κυκλοφορίσει κάτι εκτός του digital copy (το οποίο βέβαια και ήδη αγοράστηκε με συνοπτικές διαδικασίες);

3 Likes

Υπάρχουν ετοιμοαπαραδοτα βινύλιο και cd (και t-shirt)
στείλε στο wardance.band@gmail.com ή βρες τον Τάσο στο fb

2 Likes

Ναι αλλά μόλις έσκασε (χθες) ΑΥΤΟ

ΚΛΑΜΑ

Υ.γ.: είναι αδιανόητο αυτό που θα συμβεί μόλις κυκλοφορήσει ολόκληρο σε 10 ημέρες :wink:

9 Likes

Πωωωω

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ κομμάτι ε

– Ζει ο Βασιλιάς Lost Horizon;
– ΖΕΙ!

3 Likes

Χαλάω λίγο το ευχάριστο κλίμα εν μέσω φοβερών φετινών κυκλοφοριών, ώστε να μηνstrong text ακούσετε μια πάλαι ποτέ αγαπημένη μπάντα. Πάτος.

Σκληρή μάχη για το χρυσό βατόμουρο μεταξύ Virgin Steele και Savage Grace. Όλα δείχνουν πως θα πάρει τον τίτλο ο DeFeis όμως.

2 Likes

Ετσι οπως το γραφεις θα το ακουσουν ολοι

1 Like

Ναι αλλά δε θα αντέξουν ως το τέλος.

3 Likes

Χορεύουμε;

7 Likes

Η αληθεια ειναι οτι το εκλεισα πριν φτασει στη μεση.

Καλα δεν ντρέπεται, πιστευει οτι ειναι καλο και το κυκλοφορησε;

Για κρήτη έκλεισες να το ακούσεις και live?

Εκπληκτικό το Βερτζινστίλ. Νόμιζα ότι χάλασε το λάπτοπ…

4 Likes

Μην το ξαναβάλεις γιατί όντως μπορεί να χαλάσει πάντως

1 Like

Ορμήξτε!

4 Likes