Heavy - Power - Epic Κυκλοφοριες

Πραγματικα λυπαμαι οσους εκλεισαν

Κλειστα κομεντς. Καταλαβαινεις. Κριμα

Αν κ αυτο το στυλ δεν μ αρεσει πλεον, εχει τοσο ωραια χροια ο Χειμαν που θα με κανει να το ακουσω ολο

Τί παίζει με τα κλειστά σχόλια; Βλέπω μπόλικα πάντως.
Ούτε γω ακούω πλέον αυτό το είδος εδώ και χρόνια. Σε αυτό και στο ντεμπούτο έκανα τα στραβά μάτια.

Βασικα μαλλον παιζει οτι η καφριλα του κοσμου ειναι ανεξελγκτη στα σοσιαλ μιντια οποτε πολλοι προσπαθουν να την αποφυγουν. Φαντασου τι θα διαβαζαμε για αυτο το εκτρωμα του Ντε Φεις

1 Like

Και νόμιζα ότι το έγραψες για Sacred Outcry :laughing:
Για Virgin Steele πιο μεγάλη εντύπωση μου κάνει που ακόμα τον ακολουθεί ο Πουρσίνο, παρά που το χει χάσει εντελώς ο ΝτεΦέις.

Ναι μεν, αλλά…ο δίσκος

Το sacred εχει κομεντς :stuck_out_tongue: Οι Virgin Steele ειναι γενικα πλεον στην σφαιρα του ανεξηγητου

Ε πες κάτι παραπάνω…

Ένας συμπαθητικός δίσκος είναι
7/10

Περίμενα κάτι πιο τούμπανο, αλλά ακούγονται λες κι επαναπαυτηκαν στην προηγούμενη επιτυχία.

Μας εκοψες τα φτερά τώρα

Έγιναν πιο hard rock και άφησαν στην άκρη τα πιο metal στοιχεία τους, παραμένουν λυρικοί στο Canterbury στυλ όπως λέγεται και ενώ δεν είναι άσχημο ή κακό ή ό,τι άλλο τέτοιο, οι συνθέσεις μοιάζουν αρκετά μεταξύ τους. Συνοπτικά, μαλάκωσε ο ήχος τους και μου έλειψαν οι ριφάρες από το προηγούμενο μεγαλείο τους.

Εγώ πάλι θεωρώ το δίδυμο City of Stone - Towers of Gold ίσως το κορυφαίο δίδυμο κομματιών σε άλμπουμ ελληνικής μπάντας. Πολιτισμική κληρονομιά.
Όσο ακούω το δίσκο και ανακαλύπτω πράγματα εθιζομαι όλο και περισσότερο. Είχα πολλά χρόνια να πάθω τέτοιο κόλλημα με δίσκο, που να ανυπομονώ να σχολάσω για να τον ξανακούσω. Επίσης τελείως άλλη εμπειρία αν ταυτόχρονα διαβάζει κάποιος και τους στίχους. Πλέον μπορώ να πω ότι τον προτιμώ περισσότερο και από τον πρώτο τους, και όσο τον ακούω εξακολουθεί να μεγαλώνει μέσα μου. Μακάρι να έκαναν και κάνα λαιβ ρε γαμώτο.

1 Like

πωπω με έχετε ιντριγκάρει , θα περιμένω επίσημη κυκλοφορία για να ακούσω απο spotify

edit : χμμμ το war dance παίζει να έχει κυκλοφορήσει ήδη ;; Γιατί στο bandcamp γράφει 6 Μαίου

Πάντως δεν το έχει στο spotify , μόνο τον 1ο τους

Οι Sacred Outcry γράφει 19 Μαίου

Sacred outcry υπάρχει ολόκληρο επίσημα YouTube και Bandcamp. Επειδή παρήγγειλα βινύλιο πήρα και ψηφιακά το επίσημο το οποίο το κατέβασα στη μέγιστη ποιότητα (1 giga album) και είναι τελείως άλλο συναίσθημα. Αξίζει να το ακούσετε σε τέλεια ανάλυση, έχει άπειρη διάφορα.

1 Like

Sacred outcry, έπος. Εκπληκτικός δίσκος.

4 Likes

The sweet wine Και Από Τη Παρασκευη παίζει ασταμάτητα στο αυτοκίνητο και στο σπίτι!!!
ΤΙ ΓΡΆΨΑΤΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕ!!!
ΕΠΟΣ ΤΩΝ ΕΠΩΝ ΟΛΌΚΛΗΡΟ ΤΟ ΆΛΜΠΟΥΜ!! Ντάνιελ αγόρι μου, τη ΕΡΜΗΝΕΙΑ είναι ΑΥΤΗ?
ΔΕΝ ΈΧΩ ΛΌΓΙΑ
Δεκάρι ακατέβατο για τα προσωπικά μου ακουσματα
Ξαναλέω.
ΤΙ ΓΡΆΨΑΤΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!

3 Likes

Πω, δεν το ειχα βαλει να το ακουσω ολο αυτο το διαστημα που ποσταρατε. Δυο τραγουδια και θελω ηδη να σπασω 12 υπολογιστες στο γραφειο επειδη δεν ξερω πώς αλλιως να αντιδράσω.

Ψυχραιμος ειμαι.

3 Likes

Δεν γίνεται αυτό που συμβαίνει. Παίζει στάνταρ 3-4 φορές την μέρα ολόκληρος και δεν σταματάνε οι ανατριχιλες.

Κάτι καλό και άγνωστο έρχεται τον Ιούνιο, σχεδόν καλτ φάση

4 Likes