Helloween - Straight Out of Hell

Ενω το Chameleon…[-X [-X

Εντάξει όλα χάλια τα βγάλατε:lol:

μετα το dark ride το χαος

Ε,οχι και ολα…:stuck_out_tongue:

το ψιλοψοφήσατε. :stuck_out_tongue:
όντως από τον κούνελο και μετά έχουν αυτά τα απαράδεκτα,κομπιουτεράδικα,κονσερβοποιημένα εξώφυλλα,αλλά δεν είναι και χάλια δίσκοι.τουναντίον μέχρι και το gambling τα θεωρώ ψιλοδισκάρες :smiley: τώρα το sinners κάπως βρωμάει η αλήθεια είναι,ακόμα το ψάχνω το γιατί,αλλά έχει κ αυτό μερικές κομματάρες όσο να πεις.
επίσης ένα κάκιστο που θέλω να καταγγείλω είναι η πολύ μέτρια παραγωγή των τελευταίων 2 δίσκων.είναι καιρός να αλλάξουνε producer νομίζω.ο γερό charlie να πάει στον τόπο του.(έλα μπιμ στον τόπο σου,που λένε)
τέλος,ξύλο σ’αυτούς που δεν γουστάρουν το chameleon :smiley: :lol:

εγώ πάντως επιμένω ότι μετά το Dark Ride όλα τα άλμπουμ έχουν από 2-3 καλά τραγούδια, 4-5 μέτρια και 2-3 απαράδεκτα. και μάπα εξώφυλλα (αντε το Gambling κάτι πήγε να πει αλλά και πάλι). όσο για το καινούργιο μάλλον συνεχίζει στην ίδια πορεία αλλά θα δούμε.

γαμωτο τα τελευταια χρονια ακουσαν εκει στις Κολοκυθες το “Painkiller”;

ρε πουστηδοι ξεκινατε την Ανδι-ερα με τα Δαχτυλιδια, παρε ποζεριες, παρε δικασιες χαβαλοστιχαρες, ερχεται ο Νοστραδαμος -ναι οκ- ω ρε ποστημ!!! το 3ο Keeper!!!;;; θα μπορουσε, αυτοι ειναι οι Helloween που λατρεψαμε…

Better than raw το προσπερναω οπως προσπερναω τα καθαριστικα του Δημου…τους ειδαμε λαιβ -γτπ- αλλα ακομα και εδω ειναι οι Ηelloween που γουσταρουμε…

Dark ride και ξυσταρχιδιασου, κατι δεν παει καλα! αλμπουμαρα δε λεω αλλα που ειναι τα χαρντροκ στοιχεια ρε μαλακες; Που ειναι ρε ανδι οι ποζεριες γαμωτο; τεσπα απο τοτε μπορει να ακουσεις σε κανα ακυρο σταθμο το if i could fly οποτε +1 κετς.

Κουνελακια…χμμμμμμμμμμμ…κατι γινεται παλι…δε ξερω γιατι το γουσταρω με τα 1000 αυτο το αλμπουμ…αν επαιζαν και κανα τραγουδι λαιβ απο δω κατι θα γινοταν…επαναφορα σε Νοστραδαμο μου μυρισε…

3ο keeper η συνεχεια…μουααααααχαχαχαχαχαχα…κλεμε με μαυρο δακρυ…διπλο αλμπουμ, μερικα ΒΑΡΕΤΑ τραγουδια/τραβαω απο τα μαλλια…εχει τα 2 μεγαλα σε διαρκεια, ειδαμε καταπληκτικη συναυλια οκ σχωρεμενοι, βγαλανε και κανα φραγκακι…το ms god ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑΝ ΠΟΤΕ!!! χειροτερο και απο “εκεινο το τραγουδι στον χαμελεον που το γυρισαν και βιντεο και εχει και κατι πνευστα μεσα”.

συνεχιζουμε να αγαπαμε…

Γαμβλινγκ…ΑΥΤΟ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ 3ο Keeper…ΤΕΛΟΣ…αν βεβαια υπηρχε λογος να υπηρχε ενα 3ο Keeper …που δεν υπηρχε, αφηστε που υπαρχει και ο Νοστραδαμος :lol:

ωωωωωωωωωωπα!!! κατσε τωρα γιατι μας γαματε ρε!!! τι ειναι αυτα;;;;; επειδης δηλαδη ο πιτσιρικας εκει θελει να παιξει παουερ με φουλ δικασιες και ντραγκαντρουγκα τις κιθαρες και ξυσιματακι πρεπει εμεις να ακουσουμε τους helloween σαν ενα κλασικοευροπαουεροσυγκροτηματακι;; ε δεν μας γαματε; ρε ανδι τι ειναι αυτα ρε συ; τραγουδα ρε εκει με το στυλακι που εχεις και ασε τα θελω να γινω κισκοχαλφορντ στα γεραματα…ε ρε πουστη ε ρε πουστη…
τεσπα καλουτσικο:p αλμπουμακι…γουσταρουμε με επιφυλαξεις…

απ’οτι ακουσα και στο καινουριο αλμπουμ τα ιδια με απο πανω θα εχουμε, κατι βιολια ακουσα παλι κατι χορωδιακα φωνητικα και μου γυρισαν τα μυαλα…τα ποζεροχαρντοροκο στοιχεια εχουν παρει μπουλους και ακουμε παουερ μετσαλ…

τεσπα σωστε το μαγαζι, ακυρωστε την περιοδεια με τους Γκαμμα και καντε περιοδεια για τον Νοστραδαμο…και ας ειμαστε και 50 ατομα…ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΑΝΑΠΙΑΣΕΙΣ ΑΝΔΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΣΟΥ ΤΟ MARCH OF TIME…ΜΗ ΡΕ ΓΑΜΩΤΗΝΠΟΥΤΑΝΑΜΟΥ!! ΜΗ!!!

σας αγαπαμε ρε πουστηδοι.

σε όλο αυτό το δίκαιο ‘παραλήρημα’ έχω να πω ότι το τραγούδι με τα πνευστά (ήτοι ‘when the sinner’) τα σπάει άσχημα :smiley:

…τα νευρα μας:D

:roll: :-k

ω ρε φιλεε…φορ δε πινας

ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΟΥΤΣΟ

αφου υπαρχει τοση ξηρασια τι τον θελουν τον δισκο;

Είναι τυχεροί που έχουν τραγουδάρες από τα παλιά και κάνουν καλά λαιβ… αλλιώς παίζει να τους είχα παρατήσει εδώ και χρόνια

διασκευή είναι?

έι ψιτ, εγω το είπα πρώτος 4 σελίδες πίσω! [-X

Ντάξ έχουν κάνει και χειρότερα (κι ο Kai ακόμα χειρότερα). Μην πω ότι και στο άλμπουμ υπάρχουν χειρότερα… :stuck_out_tongue:

Αλήθεια, προς τι η έκπληξη με το γεγονός ότι οι Helloween έχουν πέσει αισθητά σε έμπνευση και απόδοση; Μετά το “Dark Ride”, μόνο με το “Legacy” κινήθηκαν σε αξιοπρεπή επίπεδα (καλύτερα του αναμενομένου), αλλά ειδικά τα 2 προηγούμενα ήταν υπερ-μέτρια στο σύνολό τους.

Τώρα εγώ για το νέο άλμπουμ ήδη ένιψα τας χείρας μου. Έχω και μια αδυναμία στον μπαγάσα τον Deris και δεν μου πάει η καρδιά…

στερέψανε απο ιδέες μετα το gambling που είναι αρκετά νόστιμο κατά τη γνώμη μου :slight_smile:
μη πούμε για τον kai που αποτελεί θαύμα το γεγονός οτι κυκλοφορεί ακόμα ελεύθερος.με τόσες μπάντες που έχει αντιγράψει θα έπρεπε να τον είχανε μπαγλάρει. :lol:

Αθλιο εξωφυλλο και παλι, βασικα τα μονα ωραια που εχουν ειναι τα 3 πρωτα, καλουτσικο το Better Than Raw, το The Dark Ride και μετα το χαος… Τα κομματια που ακουσα επισης δεν λενε μια, αλλα δεν μπορω να πω οτι δεν το περιμενα. Ο Kai απο οταν εφυγε απο τους Helloween εχει βγαλει καλυτερους δισκους απο αυτους και οι τελευταιοι των Gamma Ray ειναι μακραν καλυτεροι των τελευταιων Helloween.

…έτσι είναι όπως τα γράφεις…συμφωνώ και για Ντερίς και για Λέγκασυ:):!:

ναι ρε δίκιο έχεις.ρε ναι γιατί δεν με πιστεύεις?οχι ναι!

ξέρεις πότε οι τελευταίοι των gamma είναι καλυτεροι ε?

ΠΟΤΕ! :lol: