Helloween

Δεν αναφέρομαι στον Hansen μαν, αναφέρομαι στον τύπο που ανέφερες και στον πόλεμο στους Helloween που γράφεις.

Βίωσα κι εγώ αυτές τις εποχές από κοντά και έβλεπα πως και Helloween και gamma ray υποστηρίζονταν και οι δυο από τον τύπο σαν δυο μεγάλες μπάντες (αφού είναι). Και πήρα το ελληνικό Χάμερ σαν παράδειγμα, και επειδή το ανέφερες αλλά και επειδή ήταν εύκολο να αναζητησω εξώφυλλα για να έχω και μια απόδειξη για αυτό, αφού κάποια από αυτά τα τεύχη τα είχα και θυμάμαι συχνά Helloween με Deris σε συνεντεύξεις, εξώφυλλα, tv war κτλ. Btw στην περίοδο που αναζήτησα είχαν και οι gamma ray 2 ή 3 εξώφυλλα.

Πάνω στο θέμα γούστου πάντως, εγώ τους γουστάρω και τους 3 , και τον μεγαλο kai*, από τις μεγαλύτερες μορφές στο μέταλ, και τον λίγο περίεργο αλλά με μαγική φωνή mike, αλλά και τον deris (για αυτόν έγραψα και πιο πάνω)

*Ας μην ξεχνάμε και τους guardian στα πρώτα τους βήματα και πόσες ακόμα μπάντες έχει βοηθήσει

Αφού τα έζησες θα θυμάσαι τις σπόντες που πετούσαν σε συνεντευξεις σε άρθρα σε δισκοκριτικες ενάντια στους helloween. Διάβασε την κριτική στο high live. Επίσης για ποιον λόγο ο weikath ψηφιζόταν "μαλακές της χρονιάς "; οεο; για ποιον λόγο να ερωτηθεί σε συνέντευξη των guardian ο χανσι για τους helloween?

Τεσπα τον πόνο μου είπα.

Βάλτε ν ακούσετε την καλύτερη λάιβ εκτέλεση του Halloween από το 3 continents κ δακρυστε στο " save me from the evil ooooone give me strength to carry oooon" κ πείτε ευχαριστω στον weikath που έδιωξε τους 2 κ καταφέραμε κ το ακούσαμε ζωντανά.

Τυπικοί Χανσενικοί

3 Likes

Να διακόψω (; ) και να πω η χανσενικιά πως Ω ΘΕΟΘΕΟΙ

8 Likes

:heart:

1 Like

Τι μου κανεις νυχτιατικα… Ειμαστε με @toxikos στο θεατρακι του Αλσους, στην πρωτη τους συναυλια στην Ελλαδα. Αν δεν κανω λαθος, παιζουν αυτο κι αλλαζουν θεση στα οργανα οι 3/5 της μπαντας. Μενει ο Σιπερς να τραγουδαει, ο Καϊ στην κιθαρα και οι αλλοι τρεις κανουν τραμπα. Απιστευτες στιγμες, χαος στα τρια κολοκυθοτραγουδα, παραληρημα.

Ωραια ιστορια για “μεταλλικες θυμησες”, αν θυμηθω αυριο-μεθαυριο θα γραψω κατι.

6 Likes

Εντάξει μωρέ. Δεν έγινε και τίποτα φοβερό εκείνο το βράδυ…

2 Likes

Μπορείτε να διαλυθειτε ήσυχα κ να πάτε στο τοπικ των gamma ray; :stuck_out_tongue_closed_eyes:

1 Like

Ειναι ενα tale που wasn’t right, έχεις δικιο. Αλλα παντού θα πάμε, δεν θα μας πεις εσυ :stuck_out_tongue:

6 Likes

Δε κλείνουν αυτές οι πληγές

10 Likes

FB_IMG_1607355331168

2 Απριλίου 2021 το νέο σινγκλ

Ωραία κολοκύθα ωραίος τίτλος.

12 Likes

12 λεπτο τραγούδι γραμμένο από Hansen.

Καλά πάμε.

7 Likes

Τίποτα δεν είναι καλό μέχρι να ακουστεί.

Πάντως, καλά ξεκινήσαμε…:yum:

1 Like

Ας ερωτευτουμε ολοι μαζι, απλα εχω dibs γιατι την ανακαλυψα πρωτος, κι αν οχι, τοτε θα βρω αλλη δικαιολογια.

Η Minniva εχει διασκευασει τρελο πραγμα επικουρας και μη.

Λατρευω τα παντα γυρω απο αυτην.

4 Likes

μικρό δείγμα από νέο κομμάτι

6 Likes

απο μενα ειναι ενα τεραστιο οχι

1 Like

Εμένα μου φάνηκε πολύ ενδιαφέρον!

2 Likes

Συμφωνώ φαίνεται πολυ ενδιαφέρον αν και 40 δεύτερα ειναι πολυ λιγο εστω και για teaser για να βγαλει κανείς συμπέρασμα

3 Likes

Δηλώνω ενθουσιασμένος!

Καθηστε ρε με το όχι κ τα ενθουσιασμενος.

Ειναι σαν να ψήνονται στα κάρβουνα τα κρέατα κ εσύ να τσιμπας ένα αγγουράκι από την σαλάτα. Μιλάμε για 12λεπτο τραγούδι.

Ελπίζω μόνο για επιτελους ένα αξιοπρεπές βιντεοκλίπ (το μοναδικό ήταν το I can)

4 Likes