Iced Earth

Μετά από μία υπερβολικά ΑΝΩΤΕΡΗ εμφάνιση των Iced Earth απ’όσο περίμενα, με έναν Ripper να ανεβάζει τη φωνή του πιο ψηλά κι από το Θεό, και να παίζουνε όλες τις κομματάρες τους με παράλειψη το path I Choose, μπορώ να πω ότι ο σβέρκος μου δεν θα επανέλθει ποτέ. Σαν να μην έφτανε αυτο, μετά τις μπουρμπουλήθρες του Petrucci και τις παραφωνίες του LaBrie (μοναδική εξαίρεση ο ΘΕΟΣ Myung), ηρθανε και οι Sabs με DIO…Ντααααξει εκεί έβαλα τα κλάμματα με το I και την απίστευτη εκτέλεση του Voodoo. Ας μην μιλήσω για το Heaven and Hell… ΓΕΝΙΚΑ ROCKWAVE RULES :smiley:

Στην Μαλακασα ηταν απ τις πιο καλας μπαντες!!!

Αν και προτιμω την φβνη του προιγουμενου τραγουδιστη…ο τυπος εδινε ΖΩΗ στα κομματια!!!

Στην Μαλακασα ηταν απ τις πιο καλας μπαντες!!!

Αν και προτιμω την φωνη του προιγουμενου τραγουδιστη…ο τυπος εδινε ΖΩΗ στα κομματια!!!

Ποστ της χιλιετιας

dead forum dead forum, oloklhro live kanane kai den eipate oloi apopseis…:!:

No greeklish plz !

Περίμενα πολύ χειρότερα πράγματα. Τελικά τους ευχαριστήθηκα και με το παραπάνω και ο Ripper μου φάνηκε καλύτερος από ότι στο studio. Και η τριλογία ειπώθηκε καλά και δεν βιάσθηκε όπως συνέβη στο album. Εύχομαι να καταφέρουν να κάνουν comeback από τη προηγούμενη μετριότητα:)

Οντως, σορρυ είχα καιρό να γράψω!

Μετά από την εμπορική αποτυχία του GB δεν νομίζω να επιμείνει ο Schaffer…:stuck_out_tongue: Ούτως ή άλλως, το Ten Thousand Strong, προσωπικά μου άρεσε πάρα πολύ (ίσως να συνήθισα στη νέα πραγματικότητα:p ) και ελπίζω ο δίσκος να έχει κι άλλα τέτοια και καλύτερα κομμάτια. Αφού το’χουνε, μην πανε χαμένοι :smiley:

Εχουν βγαλει καποια θεικα τραγουδια αλλα αυτα δυστηχως ανηκουν στο παρελθον.:frowning: :frowning: :frowning:

…Εδώ είμαστε! :naughty:

Για να λέμε την αλήθεια, το παλιό στυλ των ΙΕ με τον Matt δεν μπορεί να συγκριθεί με αυτό που είναι τώρα. Τα τραγούδια αυτά θα αφήσουν εποχή. :bow2:
Στην αρχή δε μου άρεσε ο Owens, αφού όμως άκουσα το Overture Of The Wicked και συγκεκριμένα το Ten thousand strong, άρχισα να συνηθίζω στην -Power Metal- αλλαγή.
Το promo album “Framing Armageddon”, που “κυκλοφορεί” εδώ και αρκετές μέρες, είναι τέλειο κατά τη γνώμη μου! :smiley:

Για να δούμε τι θα κάνει και ο “Ματθαίος” στους Pyramaze, γιατί μας έχει λείψει!

Καλα ρε, μαμιουνται στην Αγγλια… Τοσα λαιβς θα κανουν εκει, απο δω δεν μπορουν να ερθουν??

Για ποιους μιλας;;:-k :-k

Εσυ για ποιους λες??

November 2007

04 : Newcastle Metro Arena, UK
06 : Glasgow SECC Hall 4, Scotland
07 : Sheffield Hallam FM Arena, UK
09 : Manchester Evening News Arena, UK
10 : London Wembley Arena, UK
11 : Brighton Centre, UK
13 : Birmingham NEC, UK
14 : Cardiff International Arena, UK
15 : Nottingham Arena, UK
17 : Plymouth Pavilions, UK
18 : Bournemouth BIC, UK

η μπαντα εχει δειξει σημαδια μιας πολυ καλης,αλλα στο τελος δε με πολυ ενθουσιασε.Τραγουδια οπως Dracula,Dantes inferno, Angels holocaust,I died for you,MelancholyWatching over me,when the eagle cries ειναι γαματα.αλλα απο κει και περα τιποτα

8O 8O 8O 8O

#-o #-o #-o #-o #-o

Ακους τι λες??:-s

rockwave δεν πηγες?καλα τοσες φορες εχουν ερθει δεν τους εχεις δει???τεσπα,λογικα το χεις μαθει,περιοδευουν στην ευρωπη με dark tranquillity και μιας ειναι και τα 2 φιλελληνικα γκρουπς λογικα θα σκασουν μυτη και απο δω,ειτε χωριστα ειτε μαζι!

  1. Rockwave δεν πηγα τη μερα εκεινη…
    2)Τελευταια φορα ητανε το 2002 νομιζω, οποτε ημουνα μικρος…
    3)Για εξωτερικο δεν μπαιζει να παω αυτο τον καιρο
    4)Για τους νταρκ δεν ξερω, αλλα οι ερθ ειναι… Ας ελπισουμε να ερθουν…

Ηρθαν στο rockwave.Γιατι να ξαναρθουν;;