In Flames

καθε δευτερα,αρχης γενομενης απο μεθαυριο,οι in flames θα ανεβαζουν video στο myspace τους το οποιο θα περιεχει υλικο απο την πορεια των ηχογραφησεων
Τι σκαρφιζονται καθε φορα οι ατιμοι για να τραβηξουν την προσοχη :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Το καινούριο κομμάτι είναι μια απ’τα ίδια.
Βασικά η μπάλα χάθηκε μετά το “Colony”, αν όχι μετά το “Whoracle”.

Ε ναι, βασικα δεν καταλαβαινω τι το φοβερο εχουν κανει απο το Reroute και μετα και αρχισαν τωρα να ασχολουνται ολοι μαζι τους…

Βασικά τπτ. Απλά είναι μεγάλη μπάντα από τα παλιά. μετά το reroute εγώ δεν τους αντέχω

δε θα εντοπιζα εκει το λογο για τον οποιο σημερα εχουν μεγαλη περαση…
Το reroute to remain και το soundtrack to your escape που σηματοδοτησαν την οριστικη αλλαγη ηχητικης κατευθυνσης εκαναν τους In Flames απλα τεραστιους στην Αμερικη…Δηλαδη,στην Αμερικη οπου υπαρχει η μεγαλυτερη metal αγορα στον κοσμο,αυτα τα 2 albums τους εφεραν καταξιωση και δημοτικοτητα…
Καλως ή κακως,albums τετοιας τεχνοτροπιας εχουν μεγαλη περαση στην αλλη οχθη του Ατλαντικου…

Αλλο ενα παραδειγμα ειναι οι Soilwork…To Stabbing The Drama,που για εμενα ειναι το χειροτερο album των Soilwork,καταφερε με τον πολυ μοντερνο ηχο του, τις λουπες και nu-metal στοιχεια να κανει τρελες πωλησεις στην Αμερικη…

όταν λέμε “απλα τεράστιους” ξέρουμε συγκεκριμένα νούμερα, ή απλά έχουμε αυτήν την εντύπωση; άλλο το hype κι άλλο οι πωλήσεις αυτές καθαυτές, ε. δεν ξέρω πόσο έχουν πουλήσει με τα τελευταία τους άλμπουμ στις ηπα, απλά έχω την εντύπωση ότι δεν έχουν κάνει και τίποτα τρομακτικό. δλδ, κάτω από ένα μύριο για την εμπορικότητα αυτού του ήχου ΔΕΝ είναι τεράστιο μέγεθος.

ε κοιτα,το “τεραστιο” ειναι λιγο παρατραβηγμενο συμφωνω.ετσι και αλλιως τεραστια ευρωπαικη μπαντα τα τελευταια χρονια δεν εχει βγει, αλλα τσεκαρε και τα εξης :
εχουν κερδισει 3 σουιδικα γκραμι,το ενα απο αυτα ως καλυτερο εξαγωγιμο προιον της σουηδιας (αυτο πιστευω λεει πολλα!)
στην ιαπωνια γινεται χαμος με την παρτη τους
εχουν παιξει στην main stage του ozzfest και του download
στη χωρα τους αντικαταστησαν τους linkin park στο hultsfred festival (ισως το μεγαλυτερο σουηδικο φεστιβαλ!)
εχουν παιξει support στους metallica,motorhead,maiden,priest,slayer κλπ

πιστευω οτι ολα αυτα δεν ειναι επιτευγματα μιας ordinary ευρωπαικης μεταλ μπαντας,ε?

Καλα ολα αυτα, αλλα απο μουσικη λιγα πραγματα τα τελευταια 6-7 χρονια…

εμενα παντως μ’αρεσουν ολα τους.

To ίδιο και σε`μένα…

4 Απριλίου κυκλοφορεί το νέο άλμπουμ των In Flames και ονομάζεται A Sense Of Purpose.

περισσότερα εδώ >

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=87883

για να δουμε…
θα δουμε καμια προοδο??
εχουν εξαντλησει τον ηχο τους!
πισωγυρισμα αποκλειεται να κανουν.συμφωνα κιολας με οτι εχω ακουσει στα βιντεακια που ποσταρουνε ανα καιρους!!
φοβαμαι οτι θα βγαλουν μια απο τα ιδια με ισως περισσοτερα “χιτακια” καθως το come clarity δεν προσφερε πολλα πιασαρικα κομματια!
για να δουμε…

Oι In Flames, έτσι όπως το βλέπω εγώ, είναι πλέον σίγουρο ότι θα κάνουν ένα άλμπουμ ακόμα πιο προσβάσιμο στο ευρύ κοινό. Και ίσως με περισσότερα τραγούδια τύπου come clarity (του ομότιτλου) και πάντα με τις γωστές καφρίλες που πουλάνε στην Αμερική.

πολύ κομβικό album θεωρώ.

Αντε να δουμε.Λενε οτι ειναι ευχαρηστιμενοι αυτοι με τη δουλεια,αλλα πως το εννοουνε?Θα χουνε περισσοτερο κοινο?Θα δουμε

Εγώ θέλω το Clayman Νο2.Γίνεται???:roll:

In your dreams maybe:p

Βασικά,είχα την εντύπωση ότι ειδικά Ευρώπη τώρα πια έχει πέσει η δημοτηκότητα τους…τεσπά,για εμένα ήταν πάντα απλά συμπαθητικοί,με καλύτερη σιγμή το Reroute to remain.

Έχουν πολλά χαρακτηριστικά τραγούδια,και πολλές μετριότητες όμως.

μεχρι το προηγουμενο τους αλμπουμ το soundtrack to your escape νομιζω ηταν πολυ ψηλα στην ευρωπη
απο τι θυμαμαι ειχανε περιοδευσει με metallica και
στην ισπανια παιξανε σε 40000 κοσμο σαπορταρωντας τους!!!
επισης ειχαν προηγηθει περιοδειες περιοδειες που σαπορταραν judas priest,motorhead,iron maiden (κλασσικα)
βασικα ειναι απο τις λιγες μπαντες που παιζουν συγχρονο μεταλ και εχουν περιοδευσει με τοσα μεγαλα ονοματα του κλασσικου ηχου!!!

οι ιδιοι λενε παντως οτι προκειται για καλο δισκο κ ειναι πολυ περηφανοι…για να δουμε…
παντως το come clarity δν με ενθουσιασε ιδιαιτερα…κ το καινουριο ‘abnegation’ δν ειναι κ πολυ καλος οιωνος κατ’εμε…

κι’εγω απ’οτι ακουσα ο δισκος θα οδευει σε ακομα πιο εμπορικα μονοπατια, ξεφευγωντας τελειως απ’το death metal που καποτε επαιζαν…ας ειναι εστω σαν το Come Clarity…