Iron Maiden - A Matter of Life and Death

Πω πω και εμένα αξέχαστη… η πρώτη συναβλεία που πήγα γενικά… :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Η θεματολογία του καινούριου Maiden Album θα είναι σχετικά με τον πόλεμο και το Θεό γιατί “φυσικά δεν είναι στην περιοδεία τους η Ελλάδα”??

Χμμ, θέλω να πιστεύω πως θα τους φέρουν προς το επόμενο καλοκαίρι μάλλον.Έτσι και αλλιώς λίγες χώρες και πόλεις έχουν ανακοινωθεί μέχρι τώρα.Το tour dates φτιάχνεται συνέχεια και προστίθονται και άλλες πόλεις.

Η χειμωνιατικη περιοδεια εχει ανακοινωθει ολοκληρη απ’οτι νομιζω(εκτος και αν υπαρξουν προσθηκες της τελευταιας στιγμης),αλλα οπως ειπες ελπιζουμε να τους φερουν καλοκαιρι…

απο το 98 δεν εχω χασει συναυλια των maiden στην ελλαδα.εχω να πω πως απο ολες καλυτερες ηταν το 2000 και η περσυνη.μακαρι να τους φερουν το καλοκαιρι που ερχεται αν και λιγο δυσκολο αλλα εγω θα ηθελα να τους φερουν οταν θα περιοδευουν για το δευτερο μερος της ιστοριας τους σε dvd.και αυτο γιατι θα παιχτουν κορυφαια κοματια κατα την γνωμη μου. :twisted: :twisted: :twisted:

το artwork Γ- @ - Μ - @ - 3 - 1 !!!

το CD αναμενεται καλο και με πικοιλια ειδων μουσικης και με αναδρομη στην μουσικη των Maiden…

πιστευω να ερθουν το καλοκαιρι ξανα… (του 2007 φυσικα…)

για να θυμουνται οι παλιοι και να μαθαινουν οι καινουριοι…

Kαιρό είχα να παρακολoυθήσω αυτό το topic (το οποίο και άνοιξα) και είδα πολύ μη σεβασμό στους Irons…
Aν είναι δυνατόν!
Θα μας πέσει ο ουρανός στο κεφάλι!
Όσον αφορά το νέο δίσκο τους, όπως δείχνει το tracklisting μάλλον θα ξεκινά όπως οι 2 προκάτοχοι του και βλέποντας τη διάρκεια των κομματιών και όπως έχει δηλώσει ο Dickinson, θα είναι επικός ο δίσκος.
Δεν ξέρω πάντως είμαι πολύ αισιόδοξος για το αποτέλεσμα, άλλωστε ποτέ δεν απογοητεύτηκα από το αγαπημένο μου συγκρότημα (ναι ακόμα και την Bailey περίοδο)!

mms://lonwle.interoutemediaservices.com/{49c2af18-694c-4638-8cf8-e425f3e0d8a1}/{f2106c94-691c-4a66-9283-4c80fa2198c8}/benjamin_breeg_windows_high.wmv

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=55157

Eνα μόνο θα πω…Το συγκεκριμένο τραγούδι που έχετε link,είναι θεικό,ποιοτικό και …μιστερό…
Αν όλος ο δίσκος είναι έτσι, και ακολουθήσοουν Metallica,Priest κλπ ηγήτορες,
ο πλανήτης θα γίνει ΜΕΤΑΛΛΙΚΟΣ…και οι φλώροι θα κατέλθουν στα υπόγεια λαγούμια τους γιά πάντα…χα…χ.α…χα…μαζί με τα κατευθυνόμενα τσαρτ τους…

Η εισαγωγή είναι η κλασσική βαρετή εισαγωγή, αλλά μετά, τα περάσματα powerslave είναι ολα τα λεφτά.
Ξαφνικά ανυπομονώ να ακούσω το δίσκο.

Πριν ακουσω το τραγουδι ανυπομονουσα τρελα να βγει ο δισκος! Μετα το ακουσμα του τραγουδιου απλα ολες οι επομενες μερες μεχρι την κυκλοφωρια του ειναι κενες και ανουσιες! Δεν μπορω, δεν μπορω να περιμεεενω!!!

Και σκεφτειτε οτι σε ολα τα reviews το συγκεκριμενο κομματι δεν το κατατασουν καν στα 4-5 καλυτερα του δισκου. Ωρε τι εχει να γινει… :smiley: :twisted: :smiley: :twisted:

θεε κανε ενα θαυμα ο ολος δισκος να ναι σαν αυτο το κοματι…ακουσατε κιθαρες ποσο καιρο εχετε να ακουσετε τετοιες κιθαρες απο maiden…επιτελους…

Arketa oreo an kai exei mia pio hard apopsh. epishs ena ektetameno bridgeochorus, xwris pragmatiko reffrain, lead ki ena sxetika aperito solo. oxi oti pio typiko gia maiden kai oxi oti kalytero gia single, pou etsi ki alliws st @@ tous - logw diarkeias - den mporei na einai chartable single, pou outws i allws tha empene sto top 10.

ta themata sthn kithara nai men exoun to maideniko - alla kai mia preisteila… :stuck_out_tongue:

anamenoume - mes th bdomada tha ton exw akousei to disko opote…

Ότι και να πω είναι λίγο!
Καταπληκτικό!
ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑ!
Μακράν ότι πιο διαφορετικό έχουν κάνει, που απ’ ότι φαίνεται το είχαν ανάγκη πρώτα απ’ όλα οι ίδιοι.
Το τρελό της υπόθεσης είναι ότι περιμένω να περάσει γρήγορα το καλοκαίρι(!) να πάω να αγοράσω τον δίσκο!

Πολύ ωραίο κομμάτι… τυπική maiden εισαγωγή, αλλά πολύ διαφορετική συνέχεια, με εξέπληξε ευχάριστα θα λεγα. Ας ελπίσουμε ότι ο δίσκος θα είναι το ίδιο ενδιαφέρων και θα κινείται στα γνωστά επίπεδα ποιότητας.

ade na erthei… :!:

το τραγουδι σπερνει αγρια

Όμορφα, όμορφα! Μάλιστα δε ξέρω αν έχει αναφερθει αλλά απ ‘οτι λένε, το κομμάτι δεν είναι καν στα 5 καλύτερα του δίσκου! Μ’ άρεσε που τα riffs δεν είναι κλασσικά maiden. Ροκάρουν άσχημα!!!

βερεμαρα το καινουργιο τραγουδι.