Iron Maiden - Senjutsu

Σε σχεση με το Death of the Celts, ενω το πρωτο 4λεπτο περιπου με την εισαγωγη τα κουπλε κτλ δεν με ενθουσιαζει (ακουγεται οντως σαν ενα λιγοτερο εμπνευσμενο Clansman), απο το 04:00 μεχρι το 08:30 εχει ενα μεγαλο ορχηστρικο τμημα που μου αρεσει παρα πολυ. Στο συνολο ενδιαφερον κομματι, σιγουρα οχι απο τις κορυφες του δισκου, αλλα ουτε και για skip απ’ οτι φαινεται.

Εχουμε γιορτη σημερα!

up-Iron_Maiden (1)

4 Likes

Μετσαλερας μόλις πέρασα κ έχει βινύλιο κ απλό σιντι.Το ντιτζιμπουκ από μεσημεράκι αλλιώς από Δευτέρα

Εμπνευσμένος από ένα άλλο thread στο σάιτ περί προφοράς συγκροτημάτων, είπα να το συμπεριλάβω :yum:

2 Likes

Οι προλαλήσαντες με έχουν καλύψει κατά μεγάλο ποσοστό, απλά θα ήθελα να τονίσω ξανά τι απίστευτη κομματάρα είναι το Hell On Earth.

5 Likes

είναι! και για μένα είναι βασικό σημάδι του πόσο γαμάτο είναι ένα κομμάτι όταν ξυπνάω με μια μελωδία στο κεφάλι το πρωί…

I wish I could go back
Will never be the same again
Bled for all upon this hell on earth
And when I leave this world
I hope to see you all again
On the other side of hell on earth

αυτό ήταν για σήμερα. μπράβο ρε αρχηγέ!

8 Likes

My 666 cents…

1 Like

Επιτέλους το ακούω!
Στη ροή της ακρόασης στο The Writing On The Wall ήθελα να το βάλω τέρμα δυνατά και να φωνάζω ΝΑΙ ΡΕ IRON MAIDEN ΑΡΡΩΣΤΙΑ!

9 Likes

Τι θα πει “ηθελα”? :stuck_out_tongue:

Ρε εχω τρελαθει γεννηθηκε μια πανεμορφη ανιψουλα (κορη του αδερφου μου) χτες, δισκαρα οι Maiden σημερα, θα πηδηχτω απο το παραθυρο

Σορυ για το ασχετο, αλλα ποσες συγκινησεις να αντεξω ο παργαλατσος

25 Likes

Ακούω με ακουστικά τι να κάνω!!!
Να σου ζήσει η ανηψούλα σου!

2 Likes

Μετα απο αρκετες ακροασεις… Παρα πολυ θετικες εντυπωσεις
… Αν ειχαν μικρυνει λιγο τις διαρκειες και δεν ειχε και καποια σημεια που τα εχουμε ακουσει και ξανακουσει θα μιλουσαμε για ενα πολυ σημαντικο δισκο στην καριερα τους , ειδικα μετα την επαναδυνδεση… το μονο που περιμενω να δω ειναι αν θα αντεξει στο χρονο η οχι και εκει για μενα θα τον κανει πραγματικα μεγαλο δισκο…

9 Likes

Ας συμβάλουν παρακαλώ πολύ και τα γενέθλια του ΠΑΣΟΚ στην αύξηση του γενικότερου παροξυσμού της ημέρας!

14 Likes

ΓΕΝΙΚΑ ΤΟ PARCHMENT ΘΕΡΙΖΕΙ, ΕΙΔΙΚΑ ΤΑ ΤΡΙΑ ΛΕΠΤΑ ΠΟΥ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΚΑΙ ΕΠΙΤΑΧΥΝΕΙ Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΚΑΙ ΣΟΛΑΡΕΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ

το είπα και ηρέμισα

14 Likes

@Clairvoyant μήπως να το ακούσω ρε? Ζηλεύω τη χαρά σας!

2 Likes

οχι, βαλε το load εσυ

2 Likes

Senjutsu, Stratego, The Writing on the Wall, The Time Machine, Darkest Hour, The Parchment, Hell on Earth, τα αγαπημένα μου μέχρι τώρα… Πολύ καλός δίσκος :heart: Μόνο Maiden :metal:

2 Likes

Parchment στο 9.20 ισωσ η πιο συγκινητικη στιγμη του δισκου

6 Likes

Hell On Earth:

chickity-china-the-chinese-chicken-you-have-a-drumstick-and-20288023

12 Likes

Τον ακούω στο πλοίο της επιστροφής και παίζει να ξανακάνω το ταξίδι για να τον ακουσω με την ησυχία μου 3-4 φορές ακόμη. Δεν είμαι πια φαν τους, αλλά είναι ένας υπέροχος δίσκος. Αυτές οι κιθάρες…

11 Likes

¨Ετσι να κυματίζει η σημαία ρεεεε…

8 Likes

Τον εκανα δυο ακροασεις και εννοειται θα κανω κι αλλες.Προς το παρον δεν συμμεριζομαι τον ενθουσιασμο.Μου φαινεται εντελως ανεμπνευστο και τετριμμενο,για να μην πω υπερκουραδα και στενοχωρησω τους συναγωνιστες fanboyδες(γιατι κι εγω fanboy ειμαι).Τετοιες συνθεσεις παιζει να κανει ο Harris οταν ειναι στην τουαλετα για την πλακα του και ολο το αλμπουμ μαλλον το εγραψαν,το ηχογραφησαν και το τελειωσαν μεσα σε δυο μερες.Η παραγωγη ειναι το τελευταιο που με απασχολει αυτη την στιγμη μπροστα στην φανερη ελλειψη εμπνευσης.
Το Stratego ειναι το καλυτερο κομματι του αλμπουμ και μου ειχε δημιουργησει τρομερο hype και ανυπομονησια οταν το ακουσα μαζι τα πρωτα ποστ εδω οταν λικαρε,αλλα τελικα το συνολο ειναι απογοητευτικο και δεν το σωζουν 2-3 καλες στιγμες…

ΥΓ.Οταν ειχε βγει το BoS,το οποιο ειναι αριστουργημα μπροστα σε αυτο,ειχα παθει πλακα με το πρωτο ακουσμα.Καλα για AMOLAD,δεν συζηταμε καν.Δεν ξερω,ισως ειμαι υπερβολικος,ισως εχω παραξενεψει κι εχω γινει boomer.Κουφος παντως δεν ειμαι σε καμια περιπτωση…