Iron Maiden - Senjutsu

Αυτό!

Darkest Hour… Ας το πούμε mid tempo, μπαλάντα;;;; Είναι πολύ όμορφο τραγούδι, κάτι του λείπει, ένα ξέσπασμα ίσως, αλλά είναι πάάάάρα πολύ καλό. Και σολάρα.

Μου θύμισε λίγο Wasting love

2 Likes

Πολύ καλή πρώτη εντύπωση, αλλά η ποιότητα των leakαρισμένων είναι πολύ κακή και μου το χαλάει. Αν αντέχετε, θα πρότεινα να μην κορεστείτε από σήμερα με 192kbps. Εκτός αν το βρήκατε σε flac-lossless, που αν ναι, στείλτε το σε dm. Αλλιώς, από αύριο περισσότερα.

3 Likes

Ναι ακριβώς αυτό

προφανωσ και αστειευεσαι. ακομα και μονοφωνικο θα το ακουγα

5 Likes

The Parchment μακρινός ξάδερφος του Νomad

Φανταστικές κιθαριστικές μελωδιές και Μπρούσαρος

6 Likes

Πάντως υπάρχει και με 320 στο m.t.

1 Like

Κατα διαολου σημερα η μερα στη δουλεια, α ρε Maiden-αρα.
Οπως ειπατε ΣΟΚ με το ομωνυμο εισαγωγικο. Τα 2 πρωτα σινγκλ μπαινουν ωραια μετα απο το ΕΠΟΣ, ειδικα το Stratego ειναι αψογα εκει που ειναι.
Γουσταρα φουλ το Days of Future Past και φυσικα το Darkest Hour που μπορει να μην εχει ξεσπασμα αλλα ειναι πολυυυ ωραιο.
Απο τα τραγουδια του Αρχηγου με διαφορα το καλυτερο ειναι το τελευταιο (τα καλυτερα τραφουδια στις πρωτες ακροασεις ειναι το πρωτο και το τελευταιο, ΓΑΜΩ). Απο κει και περα το Parchment εχει πολυ ψωμι, το Lost… πιστευω θ ανεβει ενω το Death of the Celts δε μου κουμπωσε καλα αρχικα, πιστευω οτι ειναι love or hate.
Γενικα, πρεπει να μαστε ευχαριστημενοι που μπαντες της ηλικιας των Maiden βγαζουν ακομα αλμπουμ που μας κανουν να σταματαμε ο,τι κανουμε και ν ακουμε μονο αυτο. Που θελουν ακροασεις, που εχουν σημεια που σε διαλυουν. Μεγαλο κατορθωμα.

8 Likes

επειδη εχουν αναφερθει σχεδον ολα, θα ηθελα να πω οτι το Time Machine γαμαει

1 Like

Εγω το θεωρω αδιανοητο οτι οι Maiden με τους οποιους μεγαλωσαμε, που οταν ειμασταν 12 και 13 χρονων (παραπανω απο 25 χρονια πριν δηλαδη στην περιπτωση μου) και τους ακουγαμε ηταν ηδη ΘΡΥΛΟΙ ακομα βγαζουν κομματια που μας συγκινουνε και μας πορωνουνε τοσο πολυ. Εχω παθει πλακα με τα Senjutsu και Darkest hour

6 Likes

Υπαρχει και σε 320kbps αλλα το tracklisting ειναι λανθασμενο

Κανονίστε μετά από αυτά που διαβάζω να βάλω να το ακούσω και να είναι μια μαλακία.

12 Likes

αν θεωρεισ το load το καλυτερο των metallica μην το ακουσεισ :wink:

2 Likes

Δεν το έχω διασταυρώσει, αλλά παίζει δυνατά να είναι μούφα το 320 που κυκλοφορεί, δλδ “upsampled” το αρχικό 192kbps, άρα, πρακτικά, ακόμα χαμηλότερης ποιότητας.

2 Likes

:rofl:

Δεν ξέρω αν είναι το καλύτερο, είναι όμως ο ένας από τους τρεις δίσκους που θα έπαιρνα μαζί μου αν πήγαινα να ζήσω μόνος μου σε ένα νησί μακριά από την ανθρωπότητα.

4 Likes

@furor Αν επαιρνες το Lulu τοτε η ανθρωποτητα θα διαλεγε να σε στειλει σε ενα ερημικο νησι ουτως ή αλλως. To Load ειναι αριστουργημα, αλλα καπου εχει βγει και ενα Master of Puppets :sunglasses:

Σας αγαπαω ολους σημερα, ακομα και τον @Clairvoyant

5 Likes

Εμένα μ’ αγαπάς;

:cupid:

1 Like

Τώρα γύρισα σπίτι και έβαλα τον δίσκο

Είμαι στη φάση Senjutsu και καπάκι Stratego

Δεν ξέρω αν μπορώ να πάω στα επόμενα , αν αντέχω άλλη συγκίνηση για σήμερα

7 Likes

Εμενα παντως μεχρι τωρα το αγαπημενο μου ειναι το Lost in a Lost World…

1 Like