Iron Maiden - The Final Frontier

Απλα τραγικοι… Στο θεμα μας εχει αρχισει να με πιανει ηδη ανυπομονησια για το νεο αλμπουμ… Να δω πως θα την παλεψω μεχρι το καλοκαιρι…

  1. “Beyond The Eyes Can See” Steve Harris Adrian Smith, Harris 4:17
  2. “Where No Man Has Gone Before” Bruce Dickinson Smith, Harris 5:52
  3. “Higher And Faster” Dickinson, Harris Smith, Harris, Murray 7:34
  4. “The Antagonist” Harris Janick Gers, Harris 6:07
  5. “Longing For Heaven” Dickinson Smith, Harris, Dickinson 6:58
  6. “Murky Space Race” Dickinson Dickinson, Harris 7:36
  7. “Catastrophe Of A Thousand Light Years” Harris Dave Murray, Harris 8:29
  8. “The Final Frontier” Harris Gers, Smith, Harris 14:09

Το βρήκα σε ένα site!
Καλό φαίνεται! Τώρα να δούμε artwork κλπ! :):):):slight_smile:

Το τελευταίο είναι δεκατετράλεπτο? 8O
Και επίσης να πω ότι γουστάρω που έιναι οκτώ τα τραγούδια!

Το γαμάτο είναι ότι για πρώτη φορά στην ιστορία γράφει μουσική τραγουδιού ο Smith με τον Gers!!!

1 απο τα ιδια…

ρεεε μη τρελενεστε!Ειδατε τιποτα επισημο?βρηκαν και τους χρονους ηδη…

Και εγω δεν πιστευω κατι αν δεν βγει και επισημα…

Αν το όλο αυτό ισχύει, μου φαίνεται θετικό που δεν υπάρχουν μόνο 8άλεπτα και πάνω τραγούδια, το μειονέκτημα του προηγούμενου, αλλά μόνο δύο που το ένα είναι πάνω από 13 λεπτά:):!:

μου φαινεται πως το τελευταιο στη σειρα τραγουδι που λεγεται final frontier,θα ναι υπεργαμιστερο…ειμαι σιγουρος πως δε θα θελαν να κλεισουν τη καριερα τους με ενα τραγουδι κατωτερο του τελειου,αν οχι ολο το αλμπουμ

  1. “Beyond The Eyes Can See” Steve Harris Adrian Smith, Harris 4:17

λογικα θα ναι το κλασσικο μειντεν οπενερ,με πιασαρικα ρεφραιν και ριφακια

  1. “Where No Man Has Gone Before” Bruce Dickinson Smith, Harris 5:52

προαισθανομαι πως θα ναι heavy αρκετα αυτο το σονγκ

  1. “Higher And Faster” Dickinson, Harris Smith, Harris, Murray 7:34

πιστευω πως σε σημεια θα ναι γρηγορο και σε αλλα σημεια θα καλμαρει για να ξαναμπουκαρει δυναμικα

  1. “The Antagonist” Harris Janick Gers, Harris 6:07

το The Fatalist των tranquillity σε φοβερα καλυτερη εκδοση:D

  1. “Longing For Heaven” Dickinson Smith, Harris, Dickinson 6:58

δυνατη μπαλαντα μου μυριζει αυτο

  1. “Murky Space Race” Dickinson Dickinson, Harris 7:36
    ισως να ναι πειραματικο σονγκ,λιγο πιο περιεργο απτα αλλα

  2. “Catastrophe Of A Thousand Light Years” Harris Dave Murray, Harris 8:29

ο τιτλος ειναι πραγματικα φοβερος και λογικα θα χει επιβλητικο υφος,μελανχολικο και βαρυ…μπορει να χει και γρηγορο σημειο

  1. “The Final Frontier” Harris Gers, Smith, Harris 14:09

το τραγουδι εκπληξη…μπορει να αποτελειται απο 10 διαφορετικα κομματια δε ξερω…σιγουρα αργο ιντρο με μπασο steve harris,μετα αρπισμους μεχρι το 3-4 λεπτο,με τον dickinson να ψιθυριζει τους στιχους,μετα μπαινει το heavy κομματι δυνατα ρεφραιν δυνατα κουπλε…στη συνεχεια ξανακαλμαρει μεχρι να μπει ενα γρηγορο ριφφ,μετα απο αυτο 3λεπτα σολο των μειντεν,εν συνεχεια ξανα βαρυς ρυθμος μετα ξανα γρηγορος με τον dickinson να πιανει high pitched νοτες και να τελειωνουν σε ενα απιστευτα καβλωτικο ανατριχιαστικο ριφ που να σε αφηνει να αναρωτιεσαι αν θα ξαναβγει τετοια μπαντα ξανα στον πλανητη γη…

αυτα8)

Πάτωμα ε! :lol3: :lol3: :lol3:

Μετα τα review δισκων, τωρα ερχονται…

TA PREVIEW

μεγάλες στιγμές.

κλειδώστε το! Δεν έχει νόημα καν να ακούσουμε το δίσκο! Ποστ οφ δε σεντσουρι κι έτσι! :bow::bow:

wtf,nihilist,να το κοιταξουμε αυτο εμεις οι δυο,αυτο ερχομουν να γραψω τωρα…:lol::lol:

Με εχει ακουσει ολο το μπλοκ …πατωμα και εδω…:bow:

απλα lock και τελος,moments of glory…

Εγώ θα προτείνω να την ανεβάσουμε και στην κεντρική. Tο παιδί έχει insight, θα μας κάνει διάσημους. :lol:

χμμ το ψήνω να φτιάξουμε κανά poll να βρούνε τα 10 καλύτερα ποστ όλων των εποχών και να ψηφίσουμε το καλύτερο. Πάντως σίγουρα αυτό θα πάρει την ψήφο μου. είμαι στο πάτωμα…:lol::lol::lol::lol::lol:

Δεν υπάρχει. Με το ποστ αυτό ο Paoktsis μπήκε στο πάνθεον του φόρουμ, μόλις λίγο πιο κάτω (αν όχι δίπλα) από τα γνωστά σε όλους μας ιερά τέρατα!

Στηρίζουμε και αγαπάμε!

Kαλα τι να πει κανεις γι’αυτο το σημειο?Δεν αγγιζει απλα τη τελειοτητα,την αγκαλιαζει…peak:bow:

:lol:

παοξάκο, πόσα χρεώνεις ρε; είναι καναδυο δίσκοι που με ενδιαφέρουν και μ’ έχει φάει η αγωνιά!

Και μετα ενθουσιαζεται ο μεηντενας,επειδη ο δισκος θα ειναι ‘‘totally different from what we’ve done before’’,ενω ξερει απο τωρα σχεδον πως θα ειναι καθε κομματι του…:lol::lol:…ετσι ρε,αρρωστια \m/:stuck_out_tongue: