Iron Maiden: Αγαπημένο ?κρυφό διαμάντι?

Sea Of Madness ψηφισες;;; :smiley:

Όχι, αλλά από την Κυριακή πιάνω τον εαυτό μου να τραγουδάει μόνος του: Για σένα Τόνι Κάλβο τον τρελογιατρό τον επισκέπτομαι συχνά? Να ανησυχώ; :stuck_out_tongue:

καλα ολα κομματαρες ειναι, αλλα ψηφισα το sea of madness. . μιας και αγαπημενος μου δισκος ειναι το somewhere in time.

Εγώ, αλλά θα προτιμούσα το Chains Of Misery.

Fear is the key για μένα λοιπόν:D
κομματάρα για μένα, όταν άκουγα maiden σε κάποια φάση συστηματικά, 1 φορά έπαιζε το album, 5 το FITK:D:D


Now playing: The Real McKenzies - Stone Of Kings
via FoxyTunes

Σκαστε ρε θα με κανετε να βαλω FOTD τωρα…Ηδη εχω χωσει piece of mind μετα απο πολυυυ καιρο.

Ισως γιαυτο δεν ακους συστηματικα MAIDEN πλεον :lol::lol: :slight_smile:

Δεν το μπορω καθολου…σιγουρα απο τα χειροτερα τους για τα γουστα μου. [-X

Εκτος απο τα οποια σχολια θα εκανε ο καθενας…

εδω το θεμα ειναι λιγο διαφορετικο μιας και σε καποιες χωρες κυκλοφορησε ως Dune, αφου αυτος ο τιτλος αναγραφοταν στα βινυλια και τις κασσετες. :):lol: Μπορεις ομως να λες Food for thought αφοβα :lol:

To Fear Is The Key ειναι κομματος.

Το When The Worlds Collide απορω πως χωθηκε εδω μεσα.

Ναι, ΑΡΗΣ ειμαστε …δεν υπαρχουν ουτε Καλβοι, ουτε Κοκηδες, ουτε κανεις. 8)

Ήθελα ένα Blaze-era σε μια συγκίνηση για τα πέτρινα χρόνια.
Αρχικά σκέφτηκα κάποια από τη μέση του X-factor αλλά μετά τον θυμήθηκα να το ερμηνεύει στην σκηνή του μύλου (σαπόρτ στους Savatage) με όλη του την τιμιότητα και ένα δάκρυ κύλησε…

Επέτρεψε μου μια εξαίρεση μέχρι τον αυριανό αγώνα και μετά θα επιστρέψω στα γνωστά. (μαρμελάδα κτλ.) :smiley:

?

Α,των Magus θα λες.

“Deja Vu”, “Only The Good Die Young”, “To Tame A Land”, “Loneliness Of A Long Distance Runner”

Αυτά ακριβώς (+ το holy smoke…)…απο το poll η θαλασσα της τρελλας…

Ψηφίζω το Still Life, μεγάλο έπος. Εκτός πολλ Only The Good Die Young. Αυτό το σολαρισματάκι του μπάσου προς το τέλος είναι για πολλά εγκεφαλικά.

strange world

:bow::bow::bow:
Σωστά εμίλησες

Απο τα τραγουδια του poll θα ψηφισω το Still Life, αλλα επειδη οι Iron Maiden εχουν ελαχιστα κομματια που δεν μου αρεσουν θα μπορουσα ανετα να ψηφισω και ολα τα αλλα με εξαιρεση τα The duellists και Another Life που δεν με τρελαινουν. Εκτος του poll τι να πρωτοπω, το Purgatory που ειναι απο τα αγαπημενα μου, το Flash Of The Blade, το The Loneliness Of The Long Distance Runner, το Deja-Vu, το Only The Good Die Young, το No Prayer For The Dying (τι ερμηνεια ειναι αυτη λεμε 8O), το Run Silent Run Deep, το Childhood’s End, το Chains Of Misery, το Blood On The World’s Hands, το … Δεν συνεχιζω αλλο, φτανει. Να πω μονο οτι το When Two Worlds Collide ειναι φανταστικο και οποιος εχει αμφιβολια ας το βαλει να παιξει και ας δωσει βαση απο το 00:02:22 και μετα. :bow2: Και μετα ας μου πει…

Δεν ξερω κατα ποσο τραγουδια σαν το Only The Good Die Young ή το Alexander The Great θα επρεπε να μπουν σ’ αυτη την κατηγορια.

Γιατι μπορει να μην τα θυμουνται οι ιδιοι οι Maiden, αλλα τα θυμομαστε εμεις.

Διοτι ετσι θα μιλαγαμε για το μεγαλυτερο και κορυφαιο ισως μερος της δισκογραφιες τους.

(βλ. Caught Somewhere In Time, Seventh Son, Infinite Dreams, To Tame A Land Stranger In A Strange Land, 22 Acacia Avenue και η λιστα δεν τελειωνει ποτε).

Ας μιλησουμε για κομματαρες, τις οποιες υποτιμουμε εμεις οι ιδιοι.

Ενα τετοιο οντως ειναι το υπερτατο Still Life.

Εκτος απο αυτο που ψηφισα και οσων ειπωθηκαν, ας θυμηθουμε και Quest For Fire, Drifter, Judas Be My Guide, αλλα και το προσφατο Out Of The Silent Planet το οποιο δεν πηρε την πρεπουσα αξια αναμεσα στις κομματαρες του Brave New World

Ω ρε ξεχασα το Alexander The Great… Επιεικως επικο ΕΠΟΣ… Ονειρο πολλων γνωστων και δικο μου, να το παιξουν στην Ελλαδα…

Δεν ειναι αναγκη ο,τι δεν ειναι χιτακι να ειναι “κρυφο διαμαντι” ε.Εχει αναφερθει ολη η δισκογραφια των Maiden,ημαρτον…

Eχουμε κι αυτο αν ειναι

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=5955&highlight=maiden+wishlist