Iron Maiden τον Μάρτιο

Ωπα με το συμπάθιο! Δεν αρπάχτηκα καθόλου με το παλικάρι. Γνώμη του είναι και σεβαστή, αλλά δείχνει ότι δεν γνωρίζει κάποια βασικά γεγονότα. Αυτό είπα και αυτό κατέδειξα. Τίποτα παραπάνω, τίποτα λιγότερο.
Ίσως παλιότερα να είχα όντως τσαντιστεί. Αλλά έχω τόσα χρόνια να ακούσω συνειδητά Maiden (μόνο το νέο δίσκο άκουσα κάμποσες φορές όταν κυκλοφόρησε για να έχω άποψη) που πλέον δεν με αγγίζουν τα διάφορα σχόλια.
Βρισίδι έχω ρίξει απ όσο θυμάμαι μόνο στους Scorpions και τους In Flames. Για τους άλλους δεν έχω πει τίποτα κατακριτέο, πέρα από προσωπικές απόψεις διαπιστώσεις.

ειδικα στο tour του dance of death εκαναν παντου sold out κατι που δεν εχει κανει αλλο συγκροτημα.λογικα ο χωρος θα μοιαζει με των tool,μπορει να βαλουν μυαλο και να σηκωσουν τη σκηνη πιο ψηλα.οι συναυλιες που εγιναν νοεμβρη και δεκεμβρη ηταν ολες sold out εκτος απο την τελευταια στην αγγλια δηλάδη 24 στις 25!ειμαι περιεργος να δω το support!ελπιζω να φερουν κανα συγκροτημα απο αυτα που 8α παι3ουν στη ντουπα’ι’ παντος,[size=1]δηλαδη τους in flames :stuck_out_tongue: :P,ελπιζω να μη με μπινελικωθουμε παλι με το nihilist :lol: [/size].3ερει κανεις με τι support παιζαν στις αλλες συναυλιες?

Ρε παιδιά όποιος δε γουστάρει δεν πάει… τέλειωσε τι το κουράζεται?

Για την ιστορία οι Maiden τα τελευταία χρόνια ανεβαίνουν σε δημοτικότητα, σε όλο τον κόσμο. Στην αμερική δεν είχαν πουλήσει ποτέ 100000 αντίτυπα που έγινε με το Matter Of Life…, η Ευρώπη είναι από το '99 σταθερά παντού sold out, στη Σουηδία είδαμε 52.000 εισιτήρια να φεύγουν σε λιγότερο από 2μιση ώρες το 2005 κ.α.

Μη μαλωνετε ρε!Παμε ολοι Maiden να μονοιασουμε και να γουσταρουμε!

Και εδω sold out πιθανον να ειναι,αφου η χωρητικοτητα δε θα ξεπερνα τις 10000.

Cozy πως ηταν η συναυλια του Morrissey απο πλευρας ηχου?
Η σκηνη φαινοταν?

είπαμε,1 ευρώ κάθε μέρα το βγάλατε το εισιτήριο μέχρι τότε.so simple

Eβγαλα τα 30 σημερα στο στοιχημα!
[size=1]Τα μεταφορικα δηλαδη…Αρα μου μενουν τα υπολοιπα 55 του εισιτηριου…![/size]

“Γνώμη σου πάντα, αλλά αφού δεν έχεις ιδέα γιατί την εκφράζεις?”
Entaksei ayto itan too much kai afou kai esy exeis ekferei(kai malista varea) gnwmh se themata pou den ta gnwrizeis kala tote nomizw oti ekanes lathos…

Me too. 7η φορά.

Iron Maiden’s gonna get you no matter how far…

H σκηνή δεν ξέρω πόσο εύκολο είναι να γίνει πιο ψιλή από το προκαθορισμένο ύψης της (μου φαινεται λιγο χλωμό), ας ελπίσουμε να έχουν κερκίδες για να μοιραστεί ο κόσμος. Νομίζω πάντως ότι θα είναι ένα χαλαρό sold out. 10.000 κόσμο εύκολα θα τον μαζέψουν οι Maiden.

Συμφωνα με το blabbermouth παντως η συναυλια ειναι στα πλαισια της AMOLAD Tour

Βασικά δεν ήμουν, μιας και την ίδια μέρα είχε Barclay James Harvest :wink:
Δε θυμάμαι να ακούστηκαν παράπονα, αν και έριξα μια ματιά ξανά στο review που είχε κάνει η Μαρία ( http://www.rocking.gr/article3112.php ), όπου λέει: “Παρ’ όλο που ο χώρος στον οποίο έγινε η συναυλία δεν είχε καθόλου καλή ακουστική, η φωνή του ακουγόταν κτλ…”
Χμμμ… :? Τουλάχιστον η σκηνή πρέπει να ήταν ψηλά :smiley: !!

Edit: Παρακαλώ το θέμα με το Nihilist να τελειώσει εδώ. Εδώ θα συζητήσουμε για τη συναυλία και όχι για ποιος έχει θάψει ποιον στο παρελθόν, ok;

Λοιπόν πέρασα πριν από λίγο από την Ticket House και είδα στο πρόγραμμα συναυλιών τους Maiden για τισ 11 Μαρτη στο ΣΕΦ με 55 ευρώ εισιτήριο. Ακόμα δεν έχουν βγεί και το πιθανότερο είναι από βδομάδα.

Αυτά. 8)

Dhladh 8a pai3oun 2 fores sthn a8hna h oxi?eimai apo eparxia kai dn ta 3era kala…ta eishthria vgainoun apo thn trith 16/1/07 sta ticket house…

Εντάξει ίσως εκφράστηκα υπερβολικά σ αυτή την περίπτωση, αλλά δεν το είπα με κακή πρόθεση.

Όσο για το χώρο, τον έχω επισκεφθεί στους Ολυμπιακούς Αγώνες για τους αγώνες Tae Kwon Do και είναι, θέλω να πιστεύω αρκετά καλός για συναυλία. Σίγουρα όμως δεν θα χωράει πολύ κόσμο, 10000 που είπε κάποιος ίσως είναι υπερβολικός αριθμός. Θα δούμε.
ironboy ας φέρουν support όποιους θέλουν. Σύμφωνα με το site τους στο Dubai παίξανε με: The Prodigy, Stone Sour, In Flames, Mastodon, Children of Bodom, Lauren Harris, Junkyard Groove. Και επίσης είχα ακούσει ότι στην περιοδεία τους είχαν support τους Trivium. Εννοείτε θα προτιμούσα Mastodon, αλλά δεν θα σκάσουμε κιόλας! :stuck_out_tongue:

8a m pei kapoios an 8a pai3oun 2 fores?gt akousthke kai gia tis 11 sto SEF

:lol: :lol: :lol:
Μια φορά θα παίξουν στις 11/3 στο Κλειστό Γυμναστήριο Φαλήρου - Pavilion,
διάβασε και την κεντρική σελίδα του site.

Θα παίξουν πρώτα στο Tae Kwo Do και μετά θα πάνε στο ΣΕΦ. Δύο συναυλίες την ίδια μέρα :lol:

Ρε παιδιά, που τις είδατε τις δύο συναυλίες; Είπαμε 11/3! ΜΙΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ! Τώρα το εάν θα είναι τελικά στο ΣΕΦ δεν το ξέρω, αλλά δεν το πιστεύω κιόλας, μιας και είναι δύσκολο να δοθεί εν μέσω Ευρωλίγκας και πρωταθλήματος!

Iron Maiden official Press release - Δηλώσεις Bruce Dickinson

Οι Iron Maiden μόλις επιβεβαίωσαν ότι θα παίξουν ένα headline show στην Αθήνα την Κυριακή 11 Μαρτίου 2007 ως τμήμα μιας σειράς από μεμονωμένες συναυλίες που θα πραγματοποιήσουν στα μέσα Μαρτίου, στις οποίες συμπεριλαμβάνονται το Dubai Desert Rock Festival και δύο ακόμη shows που θα ανακοινωθούν σύντομα στο ironmaiden.com.

Ο συναυλιακός χώρος είναι το Kλειστό Γυμναστήριο Φαλήρου ? Pavilion (TAE KWON DO). Η προπώληση των εισιτηρίων για την συναυλία θα ξεκινήσει την Τρίτη, 16 Ιανουαρίου.

Δια στόματος Bruce Dickinson:
?H Ελλάδα πάντοτε μας παρείχε τη μέγιστη υποστήριξη. Ξέρουμε μάλιστα ότι το “A MATTER OF LIFE AND DEATH” παρέμεινε στην πρώτη θέση του άλμπουμ chart για 4 εβδομάδες οπότε, όπως είναι αναμενόμενο, θα παίξουμε μερικά τραγούδια από το νέο μας άλμπουμ.

Δυστυχώς, ήταν ανέφικτο να ορίσουμε μία ημερομηνία στο πρώτο σκέλος της περιοδείας μας, τώρα όμως είμαστε όλοι απόλυτα ευχαριστημένοι που θα μπορέσουμε να παίξουμε στην Αθήνα. Σκοπεύουμε να φέρουμε μαζί μας ολόκληρη την παραγωγή και τα σκηνικά που χρησιμοποιούμε σε αυτή την περιοδεία. Το ελληνικό κοινό είναι από τα πιο ένθερμα και επομένως ανυπομονούμε να παίξουμε στην Αθήνα. Και εμείς και ο … Eddie?.

Ωπα!Αρα δεν θα το παιξουν ολοκληρο το ΑΜOLAD!Aρα παιζει να ακουσουμε και αρκετα τραγουδια που δεν ακουσαμε το 2005(Fear of the Dark,Afraid to shoot strangers,Bring Your Daughter…,Aces High,Infinite Dreams,From Here to Eternity κτλ κτλ.).
Γαματο.
:smiley: :smiley: :smiley:

Έτσι το ΄πε ρε παιδιά! :?

Σιγά μην προβάρουν άλλο setlist ειδικά για Ελλάδα! :roll:

Ό,τι έπαιζαν μέχρι τον Δεκέμβριο θα παίξουν και το Μάρτιο! Δηλαδή όλο το A.M.O.L.A.D. και για encore τα
Fear Of The Dark
Iron Maiden
2 Minutes To Midnight
The Evil That Men Do
Hallowed Be Thy Name

Τωρα τι θες και με ξενερωνεις?
Ασε με να χαρω! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :smiley: