Iron Maiden

Λογω ηλικιας εχω δει και τις δυο που αναφερετε😊. Ο αριθμος συναυλιων που εχω δει τους maiden ειναι διψηφιος και φυσικα στο αρχικο μου ποστ δεν αναφερομουν μονο στις maiden συναυλιες.

4 Likes

Στην συναυλία που έγινε Philadelphia ο Dickinson πρόσεξε μια ελληνική σημαία και κατευθείαν ρώτησε ποιο τραγούδι θέλουν να παίξει.Για το Alexander the Great θα πρέπει να περιμένετε λέει.

Μας τρολάρει και στην Αμερική τώρα!!

Brucara άμα είναι να παίξετε κάποιο από το SIT βάλτε το ομώνυμο ή το Stranger…χεστήκαμε για μεγαλέκο.

10 Likes

Να του ζητήσουμε να το πει a cappella το Νοέμβριο στο Παλλάς :stuck_out_tongue:

(και θα πει αυτό που θυμάται, δηλαδή το στίχο “he died of fever in Baaabyloooon”)

2 Likes

Βασικά ας βάλουν όποιο θέλουν εκτός από μεγαλεκο ΚΑΙ Wasted Years!

Οποιοδήποτε εκτός από το Wasted Years και το Heaven Can Wait.

Τι σας εχει κανει το Wasted Years μωρε? Μονο εγω το λατρευω?

3 Likes

Βρε γαμάτο είναι απλώς το συγκεκριμένο το έχουν παίξει αρκετά στα live οπότε αν είναι να παίξουν κάτι από εκεί (λέμε τώρα) γιατί να μην είναι κάτι άλλο?

Ε να παιξουν και ολο το υπολοιπο 7θ Σαν, μαζι σου, οχι να βγαζουμε κομματαρες. Ας βγαλουν κανα Wickerman ξερω γω. :stuck_out_tongue:

Λαθος δισκος :stuck_out_tongue:

1 Like

Το εν λόγω videaκι

3 Likes

τι θεούλης ρε !!

και το αστειάκι για το rolling stone μ’ άρεσε …

Ας τους παιξουν και τους 2 εκει θα κολλησουμε? :smiley:

1 Like

Παίξτε το to tame a land γαμω την τρέλα μου.

1 Like

Και να βάλουν το El Dorado στη θέση του.

2 Likes

Ας βαλουν και ας βγαλουν οτι θελουν αρκει να ξαναερθουν

Αποθεωτική κριτική για τις 2 βραδιές στο Brooklyn.Ελπίζω ο Rod να μην ξεζουμίσει (και) αυτό το τουρ και να μπει μπροστά η κυκλοφορία νέου και πιθανότατα τελευταίου δίσκου.Δεν χρειάζεται τρίτο leg.

Νέο άλμπουμ - περιοδεία - διάλλειμμα - farewell tour και γεια σας.Όσο ο Dickinson μπορεί να τραγουδήσει σε ψηλό επίπεδο και ο Mcbrain να κρατάει.

6 Likes

εχει ειπωθει πως θα ναι ο τελευταιος τους ?

ψήνομαι αααααπειρα να ακούσω καινούριο υλικό τους. Τόσο πορωμένος δεν ήμουν ούτε πριν βγεί το book.
μάλλον παίζει ρόλο το περσνό λάιβ στην αθήνα. πάντως μακάρι να δούμε σύντομα κάτι καινούριο

1 Like

Όχι βέβαια…

Χρόνια Πολλά στον ΤΕΡΑΣΤΙΟ Bruce Dickinson :heart:

14 Likes