Iron Maiden

61 ρε φίλε…

1 Like

Μετά τα γενέθλια, το επόμενο βήμα θα μπορούσε να είναι ο εορτασμός της επετείου που έγινε μέλος των Maiden κάποιος. Στην περίπτωση του Μπρουσάκου μάλιστα, θα γιορτάζουμε και την επέτειο της επάνοδου του στο συγκρότημα - ειδικά αυτή, μη σου πω! :stuck_out_tongue_winking_eye:
Χρόνια του πολλά παρεμπιπτόντως, να τον χαιρόμαστε!

3 Likes

Κάποιοι θα γιόρταζαν την επέτειο αποχώρησής του!

4 Likes

Φλειμ ποστ

Θα τον δούμε κι από κοντά σε 3 μήνες :wink:

Ελπίζω να έχει όρεξη και να αξίζει το event. Εγώ πάντως θα του γράψω πολλές δύσκολες ερωτήσεις για το Q&A μέρος!

4 Likes

Αν σκεφτεις οτι με την αποχωρηση του μας εδωσε τα 2 καλυτερα αλμπουμ στα οποια εχει τραγουδησει, δε θα ηταν και τοσο περιεργο!

5 Likes

Κάτι μου λέει ότι και αυτός θα τις γράψει.

3 Likes

Ισχύει, με τη γνωστή υποσημείωση “μετά το 1988” :slightly_smiling_face:. Εγώ θα έλεγα 3 μαζί με το “Balls to Picasso” που όσο περνούν τα χρόνια, τόσο καλύτερο μου ακούγεται.

Χαχα, λες; Να ρωτάει τον εαυτό του: “Hi Bruce, how can you be so amazing?”, να έχει γράψει ο ίδιος την ερώτηση και να απαντάει κιόλας “I don’t know, I just am” :rofl:

Εγώ πάντως θα γράψω πολλές αν μου δώσουν αυτά τα χαρτάκια. Σκοπεύω να τον ρωτήσω από προσωπικούς δίσκους και στίχους μέχρι για τον Dave Murray, τον Boris Johnson και το Brexit (λογικά θα έχει σκάσει το άτακτο Brexit λίγες μέρες πριν).

Edit: @pantelis79 τώρα (μάλλον) το έπιασα: εννοούσες ότι θα τις “γράψει” (στα παπάρια του);

3 Likes

:stuck_out_tongue_winking_eye:

1 Like

Number = Seventh Son > Chemical > Powerslave > Somewhere > Accident > Piece

2 Likes

Πολύ κοντά είμαστε. Εγώ μόνο θα έκανα εναλλαγή του Number of the Beast με το Powerslave. :slightly_smiling_face:

(και θα έχωνα κάπου και το αγαπημένο No Prayer for the Dying - δεν κάνω πλάκα…)

1 Like

Πέρα από οποιαδήποτε πλάκα, εγώ θα τα έβαζα κάπως έτσι:

Chemical
Somewhere
Seventh
Accident
Powerslave

To Number δεν μπήκε πότε ψηλά σε κάποιο ranking μου

3 Likes

το British Lion Που ειναι ? :disappointed_relieved:

4 Likes

Εεεε, αφού εστιάζουμε στα άλμπουμς που τραγουδάει ο Dickinson. Φαντάζομαι ότι αλλιώς θα βρισκόταν ψηλά στις προτιμήσεις όλων! :stuck_out_tongue:

3 Likes

Προφανως κανετε χαβαλε. Αναμεσα στο σερι απο number μεχρι και seventh son δεν μπαινει τιποτα και απο κανενα συγκροτημα. Η προσπαθεια να εχετε ριζοσπαστικες αποψεις ειναι λιγο επικινδυνη- μερικες φορες κατανταει και λιγο γραφικη. Ακου το chemical καλυτερο απο τα 5 μνημεια

6 Likes

Ενταξει Ρορακο.

2 Likes

Εεε;

Σορρυ, Σαολιν ηθελα να πω.

2 Likes

Και παλι εεε;

Προφανως δε με ενδιαφερει καθολου η αποψη σου, αλλα σε ευχαριστω για το input.