Iron Maiden

Με το που βγήκαν οι Maiden, έσβησαν τόσο γρήγορα όλοι οι προηγούμενοι που καταντάει. Ασύγκριτοι.

3 Likes

Άσχετο… Δεν είδα Maiden, ούτε Helloween. Είδα όμως Sepultura. Ξεκίνησαν δυναμικά, ωραία, λατρεύω το υλικό μέχρι Chaos, αλλά… βαρετή αυτή η φωνή του Green ρε γαμωτο! Στο 5ο τραγούδι δεν την πάλεψα… Sorry για το off topic.

Περαστικά σε όσους πιστεύουν ότι υπάρχει καλύτερη live μπάντα απο τους maiden

3 Likes

Πάντως αν είναι να συγκρίνουμε live Metallica - maiden ,φέτος που είδα metallica στην Βιέννη και πέρισυ maiden Μαλακάσα θα πω ότι πέρασα καλύτερα maiden.
Να πούμε όμως ότι εντός έδρας είναι διαφορετικά, άρα περιμένουμε metallica Ελλάδα που δεν το βλέπω.
Ένα + που έχουν οι maiden είναι ο Dickinson, ο άνθρωπος απλά δεν υπάρχει παίζει μπάλα μόνος του…

4 Likes

Στη συναυλία του rock in rio η φωνή του Bruce είναι τουλάχιστον 3 σκάλες κάτω ποιοτικά σε σχέση με τη συναυλία της Μαλακάσας .
Προφανώς οι συνεχείς συναυλίες είχαν σοβαρό αντίκτυπο στην απόδοση του.

2 Likes

Σχεδόν στη μισή συναυλία δεν πατάει νότα!! Ελπίζω αν τυχόν βγάλουν dvd από την περιοδεία, να είναι από το περσινό σκέλος γιατί θα είναι κρίμα να τον χαντακωσουν. Σαν σκηνικη παρουσία βέβαια και δεδομένου της ηλικίας του, εξακολουθεί και είναι άψογος. Τώρα φταίει αυτό που είπες με τα συνεχόμενα live, φταίει ότι δεν κάνει εκπτώσεις στο performance και αυτό στοιχίζει φωνητικά…who knows.

Ευχαριστώ, αν και δεν είμαι άρρωστος. Έχω δει κάπου 10 μπάντες καλύτερες λαηβ από Μεηντεν ¯_(ツ)_/¯

*x/mas

Spingsteen > Pearl Jam > Maiden > Metallica για live.

ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΨΗ

Εγω θα εβαζα τους παντες κατω απο τους Pearl Jam αλλα δεν μπορώ να μην αναγνωρίσω την αρκετά ρεαλιστική σου οπτική :stuck_out_tongue:

2 Likes

Από απορία και μόνο,για πες μερικές

Metallica Metallica Metallica Metallica Metallica Metallica Metallica Metallica Metallica Metallica

Μπα βαριεμαι…

ΥΓ. Μονο η μια ειναι οι Metallica

Οκ δεκτόν, πάντως για να μην υπάρχει παρεξήγηση δεν το είπα ειρωνικά

Μερικές φορές όλα αυτά είναι σχετικά. Καλύτερη live μπάντα είναι αυτή με την οποία τα έσπασες και πέρασες γαμάτα. Το μέγεθος της μπάντας είναι εντελώς αδιάφορο.

Έχω περάσει υπεργαμάτα και τα έχουμε κάνει όλα πουτάνα σε συναυλίες Panx Romana σε Κύτταρο και An στα Εξάρχεια. Ενώ ας πούμε σε μεγάλα ονόματα κάποιες φορές μπορεί να μην έχω περάσει και τόσο καλά.

MEΣΑ ΗΜΟΥΝΑ !!!

1 Like

Σε Ελληνικό site υπάρχει συνέντευξη του RoyZ. Λέει πολλά ενδιαφέροντα πράματα…Αλλά ότι οι Maiden θα χρησιμοποιήσουν τραγούδια του για τον επόμενο τους δίσκο??? οκ…Επίσης σύμφωνα με τον ίδιο τα τραγούδια για τον επόμενο iron maiden δίσκο έχουν γραφτεί απο το 2012 + 2013+ 2018…
Επίσης κράζει bruce (αν ισχύουν αυτά που λέει καλά τον κάνει) αλλά θέλει δίσκο μαζί του και μετα τέλος οι σχέσεις τους???Αν έχεις θέμα μαζί του ξεκόβεις απλά. Δεν κάνεις δίσκο και μετά βάζεις την σχέση σας στον πάγο

1 Like

Ε, ας ακούσουμε και την άλλη πλευρά πριν τον κρεμάσουμε.

Την διάβασα. Εντελώς αλλοπρόσαλλλα πράγματα. Δεν θεωρώ ότι πολλά από αυτά είναι αναληθή αλλά ρε φίλε… πήγες σε ψυχολόγο γιατί σε πλήγωσαν αυτά που έγραψε ο Bruce στο βιβλίο, αλλά σου ζήτησε συγγνώμη, δεν την δέχεσαι, θέλεις όμως να συνεργαστείτε γιατί υπάρχει “μαγεία”, ξέρεις ήδη ότι οι Maiden ενδεχομένως θα χρησιμοποιήσουν τραγούδια σου στο επόμενο, αλλά δεν έχεις πρόβλημα κλπ κλπ… Τελειώνοντας την συνέντευξη προσπαθώ να καταλάβω αν τελικά είναι αδικημένος, ψυχούλα ή ζαβος!

5 Likes

Νομίζω λίγο απ’ όλα. Όντως είναι αλλοπρόσαλλα αυτά που λέει, γι’ αυτό καλό θα ήταν να ακουστεί και η άλλη πλευρά. Είναι λίγο ασύνδετα , ενδεχομένως να φταίει και η μετάφραση βέβαια, αν και δεν το νομίζω.
Επίσης, γιατί δέχτηκε να πληρωθεί και να μην μπει στα credits αφού δε γούσταρε; Λίγο ό,τι να 'ναι η φάση.

Δώστε ένα link ντεεε να έχουμε κάτι να διαβάσουμε στη… δουλειά :stuck_out_tongue: