Iron Maiden

Λες εε? Για κέντρο βλέπω παίζουν πολύ πιο ψηλά

Εγω εκλεισα κοντα για να μην ταλαιπωρηθώ μετα. Δεν ξερω τι παιζει με ταξι και συγκοινωνια οποτε ειπα να ειμαι σιγουρος, ειμαι και μεγαλος ανθρωπος…

Συνολικά η Κρακοβία είναι αρκετά πιο φθηνή από Μιλάνο και μια χαρά ωραία πόλη και μπύρες φθηνές και ραινερ για σουπερ low-budget trip. Να το κάνεις αν το έχεις πολύ στο μυαλό σου.

1 Like

Σωστο, θα ηταν η πρωτη επιλογη αν ηταν σκ η συναυλια

1 Like


:metal::metal::metal:

5 Likes

Απο σαν σιρο γυρνας ευκολα στο κεντρο με το μετρό, περσι εμεινα σε ενα basic ξενοδοχειο (hotel mayorca) με 60 ευρω το δικλινο

1 Like

Ακριβώς. 5 λεπτά περπάτημα απο το μετρό, το φεστιβάλ το πολύ 23.00 θα έχει τελειώσει, επιστρέφεις όπου θες μετά πολύ άνετα.

Γουσταρει κανεις το Time Machine απο Senjutsu? Στην αρχή μου φανηκε μαπα αλλα έχει καλες ιδεες μεσα - το μονο που με χαλάει ειναι ενα γνωριμο μοτιβο απο το Book Of Souls.

1 Like

Προσωπικα ειναι ενα απο τα δυο κομματια του Senjutsu που με κουραζουν και απο καποια στιγμη και μετα αρχισα τα κανω σκιπ (το αλλο ειναι το lost in a lost world).

Υπάρχουν άνθρωποι που έχουν χρόνο να ακούσουν όλο το Senjutsu? Μωρέ μπράβο :stuck_out_tongue:

το ίδιο ισχύει και για το HTSD μην πέσετε οι μονομεηντεν να με φάτε

Η αλήθεια είναι οτι δεν έχω ασχοληθεί σε βάθος με το συγκρότημα όσο πολλοί φανατικοί εδώ μέσα αλλά πραγματικά, αυτή η στροφή προς πιο progressive μονοπάτια, δεν ξέρω που αποσκοπεί. Εντάξει, υπήρχε και σε κλασικά κομμάτια όπως το Rime αλλά, έχω την εντύπωση οτι απλά γράφουν εκτενή κομμάτια για να δείξουν ότι μπορούν, νομίζω οτι είναι απλά φλυαρία, δε νομίζω οτι γίνεται τόσο επιτυχημένα, στην ουσία πρόκειται για μοτίβα που επαναλαμβάνονται, άλλο τα αυτοσχεδιαστικά σχήματα των κατ’ εξοχήν progressive σχημάτων.

Βέβαια, όλοι οι παλιοί παίκτες του είδους έχουν αντίστοιχα προβλήματα, το CD δυστυχώς ως μέσο, εμπνέει για πολύ φιλερ, δεν είναι όπως παλιά όπου ο χώρος του βινυλίου ήταν συγκεκριμένος και ήταν πολύ πιο επιλεκτικοι στο υλικό που κατέληγε εκεί, προκειμένου να γεμίσει ο χώρος του μέσου αυτού…

2 Likes

Μας την πεσανε παιδια. Κρυφτε το (το senjutsu) ή φατε το αν δεν υπαρχει αλλη λυση. :stuck_out_tongue:

(αστειευομαι φιλτατε @shadowking69 αλλα νταξει ωραιος δισκος ειναι, εγω τον ακουω καμια φορα, με αυτα τα δυο σκιπ που αναφερω πιο πανω)

3 Likes

Τα δύο πιο XFactor δηλαδή τραγούδια του δίσκου. Κομματάρες και τα δύο

3 Likes

Ναι μωρέ καλός είναι, maiden είσαι αφού… αλλά είπα να ανάψουν λίγο τα αίματα γιατί κάνει κρύο :stuck_out_tongue:

2 Likes

Ευχαριστώ

1 Like

για το timemachine θα συμφωνήσω (προς το παρόν) ,αλλά όχι για το lost in a lost world.
Παίζει να είναι και το πρώτο τραγούδι (μαζί με το Hell on earth) που ξεχώρισα με την πρώτη ακρόαση.
Ειδικά η εισαγωγή του, μου βγάζει κάτι (χωρίς προφανή λόγο) από Floyd.
Κομματάρα για μένα.

1 Like

Εγώ μόλις ολοκλήρωσα μία πρώτη ακρόαση του Senjutsu. Μου πήρε λίγο χρόνο παραπάνω, αλλά είμαι σε καλό δρόμο. Κλασσικό grower album. Θέλει και άλλες ακροάσεις. Θα επανέλθω με full review σε λίγα χρόνια.

1 Like

Lost in a lost world όντως κομματαρα ομως μπορουσε να ειναι και λίγο μικροτερο.

Γενικα αρκετα κομματια παίρνουν κοψιμο σε διαρκεια, εμενα παντως μου αρέσει η “ταξιδιαρικη” αίσθηση που βγαζει το Senjutsu.

Δεν ξερω αν οι Maiden (post reunion) αποσκοπούν σε κατι - απλα γουσταρουν να γραφουν σε αυτο το στυλ.


Χρόνια Πολλά στον Adrian Smith :heart:

16 Likes

10 Likes