Iron Maiden

Προσπαθούμε καμιά φορά να αναλύσουμε τα κίνητρα των καλλιτεχνών, σε τι φάση είναι, γιατί κάνουν αυτό ή εκείνο, κ.λπ. Το παρακάτω πως το εξηγείτε; Ο Harris στα 67 του πάει και βάζει σφήνα συναυλίες με τους British Lion καπάκι πριν ή μετά τις συναυλίες των Maiden στο καλοκαιρινό tour. Τι σημαίνει ξεκούραση; Εμείς ξέρω γω πάμε διακοπές μια εβδομάδα και μετά λέμε είμαστε off για άλλη μια εβδομάδα για να ηρεμήσουμε και να επανέλθουμε στην ρουτίνα μας. Τι τρέλα, τι καύλα και τι ενέργεια κουβαλάει αυτός ο άνθρωπος…

2 Likes

Νομιζω εξοικονομηση ενεργειας λεγεται αυτο :stuck_out_tongue:

Με το να παιζει στις ιδιες ή σε κοντινες πολεις με τους Maiden και τους British Lion, συνδυαζει 2 tour σε 1 κι ετσι μπορει να αραζει την πετσα του οταν τελειωσουν και οι δυο περιοδειες, εχοντας βγαλει λεφτα κι απο τις δυο. Βεβαια με τοσα λεφτα που εχει δεν του ειναι και απαραιτητο να κανει περιοδεια με τους British Lion, απλα η φαση ηταν μαλλον “αφου θα ειμαι που θα ειμαι στον δρομο, ας χωσω κι εκει την δευτερη περιοδεια”.

Ή απλά δείχνει ποσο πολυ τον κουράζει να παίζει τα ίδια και τα ίδια maiden κομμάτια

1 Like

O Harris που όταν οι άλλοι αράζουν τις πέτσες τους ψαρεύοντας και πετώντας αεροπλάνα κάθεται μπροστά σε έναν υπολογιστή και μιξάρει 32545 φορές το ίδιο κομμάτι, σίγουρα θα σκέφτηκε πώς θα εξοικονομήσει χρόνο με 2 περιοδείες ώστε να ξεκουραστεί περισσότερο μετά, ναι.

Ή απλά γουστάρει και καβλώνει με το να παίζει μουσική, απίστευτο να είναι αλήθεια ε;

4 Likes

Κακό είναι;

3 Likes

Όχι, αλλά έγραψα και αυτό:

Ούτε και αυτό είναι κακό.

Δεν είπα ότι είναι κακό, ότι είναι εντελώς άσχετο με την εικόνα που έχει βγάλει προς τα έξω ο Harris λέω ότι είναι (από όσα έχω δει σε documentaries κλπ προφανώς, δεν το ξέρω από πρώτο χέρι)

Ελα ντε, δεν εγραψα κατι αρνητικο για τον Στηβεναρα, αλλα μεηντεν εισαι οκ :stuck_out_tongue:
Ισα ισα που για θετικο το εγραψα. Work smarter, not harder.

Σιγα μην δεν σκεφτηκε το να συνδυασει περιοδειες για να εξοικονομησει χρονο. Καθε ανθρωπος στον πλανητη θα το σκεφτοταν, και πολυ καλα θα εκανε. Τωρα αν μιξαρει ενα τραγουδι 4000 φορες καθε 6 χρονια που χρειαζεται, ε ενταξει, δεν το λες και πολλη δουλεια.

Παιδιά μην αντιδράτε σαν μεταλλάδες, δεν είπα ότι γράψατε κάτι ΚΑΚΟ, είπα ότι άλλη εικόνα έχω εγώ για τον Harris, αυτό, τσιλ, αύριο βγαίνει κομματάρα που ισοπεδώνει δισκογραφία μέηντεν :smiling_face_with_tear:

Μαλλον πρεπει να επαναπροσδιορισεις το ποτε εχουμε δραση και ποτε εχουμε αντιδραση :stuck_out_tongue:

Κατα τα αλλα ολα καλα, απλα δεν καταλαβαινω γιατι να μην μπορουμε να πουμε οτι ο Στηβ ο Χαρρις αραζει πετσα οταν δεν περιοδευει.

Πες ό,τι θες, μπάτσοι είμαστε; :slightly_smiling_face:

Τσίλαρε κι εσύ, παρουσίασες μόνο δύο ενδεχόμενα ως πιθανά, ότι “σκέφτηκε πώς θα εξοικονομήσει χρόνο με 2 περιοδείες ώστε να ξεκουραστεί περισσότερο μετά”, το οποίο και υπονόησες ότι δεν ισχύει και ότι “γουστάρει και καβλώνει με το να παίζει μουσική”, το οποίο υπονόησες ότι ισχύει. Προσωπικά δεν πιστεύω κανένα από τα δύο :stuck_out_tongue:

1 Like

οκ, δεν είναι κακό :laughing:

1 Like

Δεν ξερω, μας ειπες μεταλλαδες και προσβληθηκα :stuck_out_tongue:

1 Like

Χρόνια πολλά στον Αρχηγό! Αισίως συμπληρώνει σήμερα τα 67 έτη και δεν λέει να τα παρατήσει - όπως δεν τα παράτησε ποτέ ως τώρα, άλλωστε! Να είναι πάντα καλά, να τον χαιρόμαστε να οργώνει τις σκηνές με τους Maiden (και με τους British Lion, δεν τα χαλάσουμε σε αυτό τώρα!)

19 Likes
8 Likes

Ποσο μα ποσο γαμαει
Συγκινηση - θυμαμαι οταν ημουν νεος, θυμαμαι το rockwave με megadeth.

6 Likes

(ολοκληρο)

3 Likes

α ρε πόσο μου έχει λείψει ενα καλο αλμπουμακι απο σολο βρασιδα…

3 Likes