Iron Maiden

Χαχαχαχαχαχα ΤΙ;;;;!!!

Εγω το εχω ξαναπει οτι το θεωρω το καλυτερο απο το Reunion και μετα…

5 Likes

Εννοείται

3 Likes

Δυνατός δίσκος με ωραίο ήχο. Ένα πιο heavy X factor με έναν εκπληκτικό Dickinson. Υπάρχουν 1-2 σημεία που ψιλοκουραζουν αλλά οκ τίποτα το τραγικό. Μοναδική ένσταση ότι ο Eddie δεν είναι ο πρωταγωνιστής στο εξώφυλλο αλλά αποτελεί απλά μέρος αυτού.

3 Likes

Αν το σκεφτειτε δεν υπάρχει κακο/αδισφορο κομματι στο AMOLAD.

Κι μενα μου αρέσει πολυ ο dickinson εδω.

Ειχε ανεβει παλια στo youtube ενα video live in studio που παίζανε καποια κομματια απο το δισκο αλλα δεν το βρίσκω πλεον. Ξερει κανεις που να το βρουμε;

1 Like

Το Different World
Το βιντεο που λες ειναι το Abbey Road

2 Likes

Από το reunion και μετά εννοείτε από το Brave New World και μετά, διότι αυτό το άλμπουμ είναι 10/10 (κι όχι 11/10) απλά και μόνο επειδή έχει κάνα δυο βαρετά πεντάλεπτα

Μην υποψιαστώ όχι.

ΜΗΝ ΥΠΟΨΙΑΣΤΩ

5 Likes

Εγώ συγκεκριμένα εννοώ από το 1988 και μετά, οι άλλοι δεν ξέρω :stuck_out_tongue_closed_eyes:

1 Like

Επικός δίσκος . Ειναι και το πρώτο live που τους είδα πίσω στο 07 στο Ελληνικό. Εδικά live τα κομμάτια σκέτη ανατριχίλα

5 Likes

To live tou 2007 ειναι στο top 3 για μενα στην Ελλαδα.

2 Likes

8 Likes

Η καλύτερη φορα που τους ειδα προσωπικα (2007, 2008, 2022).

Φανταστικη απόδοση και παιξανε το μισο Amolad.

2 Likes

Πολύ ιδιαίτερη θέση στην καρδιά μου το live του 2007…γιατί και για μένα ήταν η 1η φορά που τους είδα.
Η οποία ηταν με κάλο στο πόδι!!!
Στο Fear of the dark πέρασε όλο το γήπεδο πάνω απ το πόδι μου!!!
Μόνο οι Μέιντεν δεν πρέπει να με πατησαν.
Δεν ήξερα αν ουρλιάζω απο πόνο ή απο καύλα!!
Ωραίες στιγμές…

6 Likes
9 Likes

Δεν εχουμε μονο τα 39 χρόνια του Powerslave σημερα, αλλά επειδή αν έχεις μεγάλη δισκογραφία και προτίμηση σε συγκεκριμένους μήνες, κάποια στιγμή ξεμενεις απο ημερομηνίες, είναι και η δεύτερη επέτειος του…

Full των Maiden λοιπόν!

11 Likes

FB_IMG_1693804277778
8 Χρόνια :metal::heart:

11 Likes

Για μένα το χειρότερό τους


20 Χρόνια :metal::heart:

8 Likes

Επανήλθε πρωινή πρωινή η ειδική επί των επετείων @evanthia , εμείς οι υπόλοιποι τα είπαμε πρόσφατα για το Dance of Death που κλείνει σήμερα δύο δεκαετίες, το… βασανιστικό ερώτημα όμως παραμένει: Πότε στο καλό περάσανε είκοσι ολόκληρα χρόνια;

10 Likes