Iron Maiden

δεν εννοω εσενα αδερφε, λαθος.
απλα τοτε,πολλοι εριχναν πανηγύρι και μετα τα γυρισαν οταν βρεθηκε ο αποδιοπομπαίος τραγος.

καταλαβαινω το κριντνζ που λεει και ο φιλος για το como, αλλα εμενα ειναι απο τις αγαπημενες μου στιγμες των μειντεν γενικα.

το dont look απο τη μεση και μετα το θεωρω επος.

δεν σου αρεσει ετσι οπως το φανταστηκες;

Ακόμα κι αν ήταν πολλοί που τα γύρισαν όπως λες, εγώ δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα. Η αλλαγή γνώμης είναι συνηθισμένο πράγμα στη μουσική, ειδικά όταν μιλάμε για μεγάλες μπάντες. Σε κάποιους στερεύει ο ενθουσιασμός του πρώτου καιρού, άλλοι πάλι απλά σταματάνε κάποια στιγμή να λένε ψέματα στον εαυτό τους :stuck_out_tongue: Βλέπε και την περίπτωση του Jugulator των Priest, που έχω ακούσει από διάφορες μαρτυρίες της εποχής ότι όποιος έλεγε κακή κουβέντα έπεφτε λέει τραμπουκισμός και κάτι τέτοια. Γελοίο.

Ναι

Συμβαινει και με τον αναποδο τροπο απο αυτον που λες!

1 Like

Τι, να μη σ’ αρέσει καθόλου κάτι και να καταλήξεις να το γουστάρεις άσχημα; Ναι, προφανώς.

1 Like

Πολυ καλο αλμπουμ το Virtual XI, bluesy και catchy. Μονο 8 τραγουδια, LP length. Πολυ καλο εξωφυλλο πριν απο τις αλλαγες του Harris. Και το angel and the gambler ωραιο τραγουδι ειναι, πριν απο τις αλλαγες του Harris, εκανε και 2 ωραια εξωφυλλα ο Derek Riggs. Φυσικη συνεχεια το BNW και ο Blaze μαλλον εχει συνεισφερει και στα 5 τραγουδια που δεν εχουν credit οι Smith/Dickinson, ειχε κανει και cover το blood brothers στο καναλι του.

1 Like

Αρχες 24 ο νέος δισκος του Bruce , αυτος που δουλεύει τόσα χρόνια με τον Roy Z. Ανάσταση

9 Likes

ΤΗΣ ΜΑΝΑΣΔΡΟΥ ΠΡΩΚΤΣΤ… τέλος παντων, αυτό.

edit. Πιασάρικο το teaser

https://youtube.com/shorts/3-w501fGdz0?si=I0dwkkm31nVDXF_T

2 Likes

Epivalletai na exei tragoydi me titlo Byzantine Cunt

5 Likes

Η φώτο παλεύεται. Η γραμματοσειρά πολύ fail… Μπα και η φώτο αστεία μου φαίνεται τελικά. Τουλάχιστον ο Bruce δείχνει να είναι σε φόρμα. Στην τελική ας είναι δισκάρα και τα άλλα τα ξεπερνάμε!

4 Likes

Σαν υποψήφιος περιφερειάρχης είναι

9 Likes

Καλα αυτος δεν ειναι που γραφόταν οτι " ειναι πια μεγάλος ισως θα πρεπει οι maiden να κάνουν μικρότερες περιοδειες για να μην καει εντελως" ;

Τωρα θα κανει κ περιοδεια μονος του;

2 Likes

Indiana Jones 8

3 Likes

Μήπως ο Μπρους διάβασε τον διάλογο μας για το άθλιο εξώφυλλο του Dance Of Death και του Virtual XI και είπε hold my beer για να το ξεπεράσει σε αθλιότητα?

Είναι δυνατόν να έχει την φάτσα του στο εξώφυλλο λες και είναι ο Βασίλης Καρράς?

5 Likes

Θα 'χει και το If Eternity Should Fail μέσα?

1 Like

Δεν το γνωριζω, πιστεύω πως οχι.
Το ενδιαφέρον ειναι οτι στο μικρό δειγμα στο Instagram ακουμε πολυ heavy κιθάρες

2 Likes

Πιο πολύ μου κάνει για τήζερ παρά για εξώφυλλο. Ίδωμεν.

4 Likes

Εν τω μεταξύ, καταλαβαίνω την επιλογή να χρησιμοποιηθεί μια “εξωτική” γραμματοσειρά για να ενισχύσει τον… coolness factor, έναν Έλληνα δεν μπορούσαν να βρουν σε ολόκληρη Αγγλία να τους πει ότι αυτό δεν βγάζει νόημα;
(Θα μου πεις, πολλοί θα το δούν, λίγοι θα το καταλάβουν!)

2 Likes

Βρήκε αλλά ήταν μουνί

24 Likes