Iron maiden λεμε

ε,ποιο αλλο νουμερο θα ηξερες περα απο το 199 ??? :lol: :lol: :lol:

παντως οσον αφορα τα support γενικοτερα και ειδικοτερα στη συγκεκριμενη συναυλια,δεν γινεται και μεγαλη αναφορα…αλλωστε ισως και να μην υπαρχει και ιδιαιτερος λογος…δεν νομιζω οτι καποιος παει να δει τα support ασχετα αν θελουμε ολοι κατι δυνατο για να μας προετοιμασει…σε καποιες συναυλιες που εχω παει και δεν ειχε support δεν με χαλασε και ιδιαιτερα…see u @ Μαλακασα!![/quote]
nai alla to epidorpio ofeilei a einai kalo!eixe paixtei na paei allh banda gia support mexri kai gia iced earth eixe akoustei kati,ma enoeite pws den paei kaneis na dei ta support!
poso malista ena support pou me tous anga mazepse 500 atoma :frowning:
YEAH LIVE IN MALAASSA :twisted:

Mηπως ηθελες να πεις ορεκτικο κ οχι επιδορπιο??? :roll: :roll:

Mηπως ηθελες να πεις ορεκτικο κ οχι επιδορπιο??? :roll: :roll:[/quote]
pote den ta pigaina kala me ta faghta :x
tespa ennow ayto pou trwne prin to kirios piato :oops:

οκ…ετσι κ αλλιως στη Μαλακασα τι να τις κανεις τις γνωσεις για το φαγητο…ενταση να εχεις.full τις μπαταριες και ανοιχτα τα ματια και τα αυτια να ακους ενα bruce να τα δινει ολα… :wink:

οκ…ετσι κ αλλιως στη Μαλακασα τι να τις κανεις τις γνωσεις για το φαγητο…ενταση να εχεις.full τις μπαταριες και ανοιχτα τα ματια και τα αυτια να ακους ενα bruce να τα δινει ολα… :wink:[/quote]
kai na mhn exeis energeia 8a sou th dwsoun oi maiden 8)

ok … :roll:

Telika re paides ti ginetai?Poio einai to setlist ayths ths periodias ton maiden?Mporei kaneis na to grapsei?

Επίσημα θα στηριχθούν στα 4 πρώτα άλμπουμ,αλλά…κάνε υπομονή να ξεκινησουν οι πρώτες συναυλίες και θα δούμε. Και εμείς αυτό περιμένουμε… :slight_smile:

Rotao giati tha tous do proth fora k tha hthela mia ef’olhs ths ylhs synaylia katalabes?Apo brave new world,dance of death kanena rainmaker h otidhpote tespa tha doume an kai oti paiksoun tha einai kalo etsi? :wink:

Εεεεε…σχετικό είναι αυτό…Εγώ θα προτιμήσω να ΜΗΝ ακούσω πολλά από την Blaze εποχή και ύστερα… :wink:

Ξεκολλήστε με το Playlist. Το playlist μπορεί να το μάθει κανείς στις 28 Μαϊου από το επίσημο forum. www.ironmaiden.org.
Πάντως δε μπορώ να καταλάβω αυτό το σκεπτικό. Γιατί να ξέρεις τι θα παίξουν πριν τη συναυλία? Για να κάνεις τον έξυπνό? Άλλωστε θα είναι ξενέρα αν ξέρεις τι θα παίξουν γιατί δε θα έχεις την αγωνία για την επιλογή των τραγουδιών ανάμεσα από 35 (χωρίς τα b-sides) διαμάντια. Τεσπα. Ετοιμαστείτε για το μεγαλύτερο stage show ever.

to oti 8a pai3oun mono apo ta 4 prwta eiai dedomeno.alla pisteyw pws einai kalo na 3ereis to setlist,ama merika tragoudia ta exeis akousei 1-2 fores na ta 3anaakouseis gia na mpeis sto klima :wink:

mono ayto pou eipes file nimlot ftanei: Ετοιμαστείτε για το μεγαλύτερο stage show ever…Ta alla afiste ta gia th mera ths synaylias…Mexri na vgoun,ti tha leme???

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΕΤΑΛΟΠΑΡΕΑ…
ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΜΟΝΟ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ…
ΚΡΙΜΑ ΣΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΑΣ…
ΓΙΑΤΙ;
ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΔΥΟΡΗΣ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΣΥΝΑΥΛΙΑΣ ΘΑ ΑΙΣΘΑΝΕΣΤΕ ΟΤΙ ΠΗΓΑΤΕ ΑΠΛΑ ΣΕ ΜΙΑ ΣΥΝΑΥΛΙΑ.
ΚΛΑΣΣΙΚΑ TROOPER KAI FEAR OF THE DARK ΚΑΙ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΑΣ…
ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΑΠΛΑ ΒΑΡΕΤΟΙ.
ΠΑΙΞΕ ΡΕ Κ***ΠΑΙΔΑΡΑ PHANTOM OF THE OPERA ΝΑ ΑΝΑΣΤΗΘΟΥΝ ΝΕΚΡΟΙ…
TROOPER,FEAR OF THE DARK ΚΑΙ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΑΣ…
ΠΑΙΞΕ ΡΕ Π***ΤΗ PROWER REMEMBER TOMMOROW ΝΑ ΚΑΤΕΒΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΣΤΗ ΓΗ…
ΤΙΠΟΤΑ ENA FEAR OF THE DARK ΣΕ ΧΑΛΙΑ ΕΚΔΟΣΗ MAZI ME TROOPER ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΚΛΙΣΕ ΜΕΛΩΔΙΕΣ ΚΑΙ ΒΑΡΕΤΑ SOLO KAI 43 ΕΥΡΩ… ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ…ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΗΤΑΝ.

__Καλησπέρα φίλε, καλώς μας ήρθες! 8)

__Βασικά, αν κρίνουμε απο το “Rock In Rio” dvd του και απο τις τελευταίες πληροφορίες, η μπάντα είναι σε τρελή φόρμα και αποδίδει ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ στα live της! Εκτός αυτού, υπάρχουν αρκετά στοιχεία που καταμαρτυρούν μία πιθανή εκτέλεση των Flight of Icarus και Alexander The Great, κι εγώ το σκέφτομαι να πάω ή όχι (για άλλους πολύπλοκους λόγους), αλλά δε νομίζω πως θα συγχωρέσω τον εαυτό μου εάν τα παίξουν και χάσω αυτά τα δύο τραγούδια!!

__Εκτός αυτού, ΤΟ ΠΙΘΑΝΟΤΕΡΟ είναι να συμβεί ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ. Δηλαδή να παίξουν τραγούδια κατά 80% ΑΠΟ ΤΑ 4 ΠΡΩΤΑ ΤΟΥΣ ΜΟΝΟ!!! Ασε που φέτος, θα φέρουν (μάλλον, έχω γίνει καχύποπτος) ΟΛΑ τους τα σκηνικά επιτέλους και θα δούμε μία εξαιρετική παραγωγή! Δηλαδή μετά θα μιλάμε μάλλον για την καλύτερη συναυλία των Maiden στην Ελλάδα EVER… :wink:

__Μήπως άρχισες να το επανεξετάζεις το θέμα; :smiley:

Εγω λέω οτι θα περάσουμε ΤΙΓΚΑ! Και να σταματήσετε με τις μ@λακίες!
Έδωσες φίλε τα φράγκα να πάρεις το ticket? Αν και καλώς, διαφορετικά
μην μας πρήζεις τα @@ με 400 post!

__Τώρα αυτό το είπες σ’ εμένα;

__Η στον άλλον με τα 2 posts;

basika de me endiaferei to setlist aplos thelo na ksero an tha einai apokleistika apo ta 4 prota tpt allo!Symfono oti tha einai(logika panta) fobero show gia na doume…

Καλησπέρα και σε εσένα. Διαφωνώ για τους Maiden

Μάλλον δεν είχες πάει στην συναυλία στον Ατρόμητο το 1999 γιατί εκεί είχαν παίξει και Phantom Of The Opera και πολλά άλλα κορυφαία (Powerslave, Wrathchild, Wasted Years κτλ) που δεν παίζονται πάντα

Πάρε μια ιδέα

ACES HIGH
WRATHCHILD
THE TROOPER
2 MINUTES TO MIDNIGHT
THE CLANSMAN
WASTED YEARS
KILLERS
FUTUREAL
MAN ON THE EDGE
POWERSLAVE
PHANTOM OF THE OPERA
THE EVIL THAT MEN DO
FEAR OF THE DARK
IRON MAIDEN
NUMBER OF THE BEAST
HALLOWED BE THY NAME
RUN TO THE HILLS

Επίσης είχε γίνει και χαμός από τον κόσμο,είχε καπνογόνα το μενού και πολλά άλλα . Γενικά ήταν πολύ δυνατο live.

Τέλος, οι Maiden αν εξαιρέσουμε 5-6 τραγούδια αλλάζουν το setlist τους ανά περιοδεία

Έλα φίλε μου Shadow…

Όχι ρε στον άλλον με τα 2 posts το είπα!

Shadow είσαι δάσκαλος προχώρα λέμε!