Jag Panzer

Για τον συγκεκριμενο τομεα, εχω μιλησει ετσι μονο για το Ample…στο ειδος του για 'μενα ειναι η κορυφη…για ολα τα υπολοιπα, αναλογα τη φαση. Μου θυμιζει μια ατακα που 'χα διαβασει στο χαμμερ: “το ταδε ειναι το καλυτερο κομματι ολων των εποχων για οση ωρα παιζει”. Ε, κατι αντιστοιχο…οπως και η λεξη “Dunsinane” ειναι η πιο καυλωτικη λεξη του συμπαντος οταν την ακους απο τη φωναρα του Τυραννου!!!

Αλλα τα περι Ample, δεν δεχονται διαπραγματευση.- :smiley:

[SPOILER]Το Gutter Ballet ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ heavy/power :p[/SPOILER]

[SPOILER]Κιθαριστριες? Wot’s dat? :stuck_out_tongue: μλκ…καθαριστριες λεει τελικα :lol:[/SPOILER]

Επίσημη (επιτέλους) επανέκδοση παλιού υλικού των Jag Panzer και συγκεκριμενα, σύμφωνα με τον Mark Briody,

I will let the record company announce it officially, but a deal has been signed to reissue ALL early Jag Panzer material - demos, Tyrants, Ample, Shadow Thief demos and Chain of Command. I am VERY EXCITED - Mark

Από το facebook των Jag Panzer: http://www.facebook.com/jagpanzerofficial/posts/10151237158161926

Σειρά έχει το reunion κύριοι…μας γκαστρώσατε…

A dagger’s thrust reeeeeeeeeeeee

Επιτέλους, θα ξαναπάρουμε το Ample Destruction σε normal τιμή :stuck_out_tongue:

o mark λεει οτι δεν εχουν κατι στο μυαλό τους για αλλη κίνηση εκτος απο τις επανακυκλοφορίες. αλλά λεει οτι τουλάχιστον τα πάνε ολοι καλά μεταξύ τους…

Καλά, λογικό μου φαίνεται να μην έχουν κάτι στο μυαλό τους, μια και κανείς απ’ αυτούς δεν ζει από τη μουσική, και μάλλον λόγω των δουλειών τους δεν θα μπορούν να βγουν σε περιοδεία μεγάλης διάρκειας όπως ουσιαστικά την ήθελαν και μετα το “Scourge Of The Light”. Το να τα πηγαίνουν καλά μεταξύ τους, επίσης λογικό μου φαίνεται, αφού οι τρεις από δαύτους, (Τύραννος, Briody, Tetley) είναι φίλοι από μικροί, ζουν στην ιδια πόλη, έφτιαξαν τη μπάντα πιτσιρικάδες και όλοι φαίνονται κομπλέ χαρακτήρες εκτός απ’ τον Τύραννο όταν τον πιάνει το ροκσταριλίκι του.

Επίσης δεν γουστάρουμε reunion μέχρι να απολύσει ο Mustaine τον Broderick από τους Megadeth :stuck_out_tongue:

Α, μεγάλο + είναι το ότι ο Mark ΠΑΝΤΑ απαντάει όταν του μιλάς στο τσατ του facebook, και όχι με υφάκι ή διεκπεραιωτικό στιλ, αλλά πολλές φορές έχει τύχει να πιάσουμε και την κουβέντα. Αυτό το 'χω παρατηρήσει και σε άλλους μουσικους του US power πχ τον Rutledge από Sanctuary. Μετράει αυτο…

Όσον αφορά στις επανακυκλοφορίες, μακάρι το συμβόλαιο να είναι με σοβαρή εταιρεία για να είναι οι εκδόσεις πλήρεις από άποψη packaging και να μην δούμε τίποτα δισέλιδα booklets και λοιπά εκτρώματα…

για αυτο το ειπα. για το ολους…

reunion πιάνεται μόνο με τον τάφολα κύριε πάνο 8)

Τον κακό σου τον καιρό και τον μαύρο σου τον φλάρο.-

Επιτελους θα αποκτησω το Ample Destruction, αχτι το ειχα… Reunion τωρα και τα μυαλα στα καγκελα.

…εγώ έχω το Ample Destruction, το Thane to the Throne, και το The Scourge of the Light και εννοείτε ότι θέλω να αποκτήσω, πλήρη δισκογραφία και εκείνο το dvd που κυκλοφόρησαν σε λίγα αντίτυπα…και φυσικά και reunion:):!:

Μια αφίσα από παλιό live των Jag Panzer, η οποία μαζί με άλλο φωτογραφικό υλικό από εκείνες τις μέρες θα μπει στις επανεκδόσεις. Σχετικά με την φωτογραφία της αφίσας, όντας τρελά επηρεασμένοι ως πιτσιρικάδες από τα καφριλίκια του Ozzy με τις νυχτερίδες, διέδωσαν μια φήμη ότι ο Τύραννος δαγκώνει κεφάλια νεκρών πουλιών. Έτσι βρήκαν ένα τέτοιο, και ο Harry το κράτησε σχετικά μακριά απ’ το στόμα του όμως εμείς λόγω της φωτογραφίας το βλέπουμε σαν να το δαγκώνει. Κάποια στιγμή λοιπόν, στη διάρκεια του live ο ΤΡΕΛΑΡΑΣ ο Τύραννος βγάζει έναν κουβά από τα KFC γεμάτο με κοτόπουλο και αρχίζει να τρώει. Όπως λέει και ο Mark αυτός και ο Joey από τα γέλια δεν μπορούσαν να παίξουν. ΘΕΟΙ!!! (όλα αυτά τα έγραφε σαν απαντήσεις ο ίδιος ο Briody κάτω από την φωτογραφία στο facebook…τίμιος…απαντάει σε όλους τους φανς…). Οι Titan που φαίνονται σαν σαπόρτ, είναι απ’ ότι μου είπε ο Κετιγένης από το Χάμμερ μια πρώιμη μορφή των Titan Force!!!

Άλλες πληροφορίες που ψάρεψα ήταν ότι το συγκεκριμένο κλαμπ ήταν πολύ γνωστό τότε με ονόματα σαν τους Metallica, τους Slayer, τους Grim Reaper κλπ να ‘χουν παίξει εκεί, και ότι όλα τα εισιτήρια κυμαίνονταν σ’ αυτές τις τιμές. Jag Panzer με 3 $ και Metallica-Armored Saint ΜΕ 6 (ΕΞΙ) ΓΑΜΗΜΕΝΑ ΔΟΛΑΡΙΑ…

Το καλύτερο ποστάρισμα ανήκει στον Panos_Stargazer. Ταξίδι στο χρόνο…

Χεντλαινερς στο κιτ 13 με ταφολα και σπεσιαλ ολντ σκουλ σοου.

'14 εννοεις.

Ναι ,σωστος.

Μαζι και Lethal. Φονικο διδυμο. :slight_smile:

Το ότι υπάρχει κίνηση είναι ένα θετικό, αλλά δεν έχω καταλάβει τι παίζει? Πάνε για ριγιουνιον ή απλά θα κάνουν ένα λάηβ, έτσι για το μεροκάματο??

Πρωτη φορα που σκεφτομαι πολυ, πολυ σοβαρα να παω στο KIT. Αλλα πολυ τρουιλα για μενα ρε γμτ, να δω και τι αλλο θα παιξει απο μπαντες. Ο τυπος των Lethal ειναι σε τρομερη φορμα επι την ευκαιρια, τους ειχε δει ενας γνωστος μου πριν λιγα χρονια και ειχε μεινει μλκς.

Πω, αν ισχύει μάλλον θα είναι το πρώτο KIT που θα κάνω τρελή προσπάθεια να πάω.

Εχμ…

[SPOILER][SIZE=“7”][B]ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΠΟΥΤΑΝΑ ΤΗ ΖΩΗ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΟΣ!!! ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΠΟΥΤΑΝΑ ΤΗ ΖΩΗ, ΗΔΗ ΕΚΕΙ!!! ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΠΟΥΤΑΝΑ ΤΗ ΖΩΗ, ΜΟΥ ΤΟ ΧΡΩΣΤΑΓΕ ΑΥΤΗ Η ΜΠΑΝΤΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΚΑΖΟ ΠΟΥ ΠΑΘΑΜΕ ΤΟ '11!!! ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΠΟΥΤΑΝΑ ΤΗ ΖΩΗ, ΘΑ ΔΩ ΤΗΝ ΙΣΩΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΜΟΥ ΜΕΤΑΛ ΜΠΑΝΤΑ!!! ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΠΟΥΤΑΝΑ ΤΗ ΖΩΗ ΓΕΝΙΚΑ…[/B][/SIZE][/SPOILER]

Να πάτε να γαμηθείτε όλοι οι υπόλοιποι…μας μείναν οι Savatage…