Jag Panzer

Jag Panzer 06 / 11 / 2005 Live an Underworld Club (νυν Seven Sins)

Setlist:

Feast Of Famine
The Mission (1943)
Legion Immortal
Take To The Sky
Frozen In Fear
King At A Price
Fates Triumph
Iron Eagle
Chain Of Command
The Moors
Black
Future Shock
Tyranny
Shadow Thief
Licensed To Kill
Warfare
Symphony Of Terror
Generally Hostile
The Crucifix
Battlezones

Αυτό ήταν live! Αίμα δάκρυα κ ιδρώτας!

συνεχίζεις και προκαλείς…

ΡΕ ΤΖΙΜ ΤΡΑΒΑ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΛΕΜΕ

Αυτά είχαν παίξει τότες;;;
Τι με θύμησες μπρε…

ρε πούστη θέλω να κάνουν ένα τελευταίο live, παίξουν όλο το ample, να παίξουν 3ωρο σετλιστ και να μην μπορείς να έρθεις:!:

Θέλε θέλε… :stuck_out_tongue:

Μα δεν καταλαβαίνω προς τί η σύγχυση. Εγώ απλά πόσταρα ένα σετλιστ. :-k

Eγώ απλά θέλω να κάνουν ένα τελευταίο live…

θα μεινουμε με το πουλι στο χερι γαμω τη πουτανα μου γαμω!!!

Αφού θα το κρατάτε στο χέρι ούτως ή άλλως, δες το σέτλιστ παραπάνω να βαρέσεις καμία. Απλό είναι. :wink:

Το παρακάνεις λίγο…Πονάει ο κόσμος μπρε…

Άστο, περιμένουμε setlist από Gagarin την πρώτη φορά που ήρθαν.

κρίμα που διαλύουν για τους λάθος λόγους. δεν είχα πάρει χαμπάρι ότι θα μπορούσε να έχει τέτοια αφελή συμπεριφορά ο tyrant (εφόσον βέβαια είναι όπως τα λέει ο briody). από κοντά ήταν το λιγότερο υπερσυμπαθής και τις 2 φορές. ως μπάντα που έκανε τον κύκλο της δε θα με χαλούσε η είδηση, πόσο μάλλον με ένα αποχαιρετιστήριο live αλλά είναι στενόχωρο να τα διαβάζεις αυτά. τέσπα, αν αποφασίσουν να έρθουν επιμένοντας να διαλυθούν μετά, θα είναι μάλλον καλύτερα κι από το 05 και από το 03 (αν και δύσκολο αυτό αλλα τέσπα). άσε που σε ένα τέτοιο live θέλουμε broderick. τέσπα, αν το αποφάσιζαν, μέχρι που έμενα εδώ για να τους δω.

[SPOILER]αν και εντάξει, τους ξαναβλέπουμε στο επόμενο ριγιούνιον :p[/SPOILER]

Μια πιο ψύχραιμη ματιά, πάντως, λίγες ώρες μετά το άκουσμα της κακής είδησης, μου βγάζει ότι το πράγμα πήγαινε προς τα εκεί…εν τέλει, όσο και αν μη μας αρέσει, έκπληξη δεν το λες.
Ο δίσκος βγήκε το Φλεβάρη και μέχρι πριν 20 μέρες δεν είχαν κλείσει ούτε μία συναυλία και 20 μέρες πριν έκλεισαν μία και μόνη. Δεν λέγεται προμόσιον του δίσκου, ούτε μίνι, ούτε μάξι περιοδεία, ούτε τίποτα, αυτό. Στο καπάκι μαθαίνουμε ότι έφυγε ο ένας κιθαρίστας, πράγμα το οποίο επίσης δεν προδίκαζε κάτι καλό, όσο και αν λένε ότι ψάχτηκαν να βρουν αντικαταστάτη και σχεδόν τον είχαν κλείσει…
Το ότι εμείς θέλαμε να ελπίζουμε, γιατί καραγουστάρουμε, είναι άλλη υπόθεση. Το πιθανότερο είναι, ότι η αλήθεια στις τάξεις του γκρουπ ήταν ΠΟΛΥ διαφορετική…

http://www.youtube.com/watch?v=MMZxTNkQ47o

ΧΩΡΙΣ ΠΛΑΚΑ… ΑΥΤΟ ΤΟ LIVE [B]ΠΡΕΠΕΙ[/B] ΝΑ ΓΙΝΕΙ!!!

Το εμαθα απο φιλο χτες βραδυ και εμεινα μαλακας… Η ξενερα ειναι ατελειωτη, τωρα βρηκαν? Και οχι τιποτα αλλο, ηταν απωθημενο να τους δω και ειχαν βγαλει και καλο δισκο φετος… Τι να πω? [B][SIZE=“3”]Ε ΟΧΙ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ…[/SIZE][/B]

για να μην ξεχνιόμαστε, δε μεταλ δε σέημ.

Shadow Thief (Chain of Command Album)
Shadow Thief (The Fourth Judgement Album)
Shadow Thief (Keep It True 2008, Conklin & Parduba)

ποιό προτιμάτε? :stuck_out_tongue:

Από το Fourth Judgement. Τι υπερσολάρα βαράει ο ταφόλας εκεί, πω.

Επίσης, για όσους δεν το είδαν:

http://www.metalhammer.gr/magazine/news/1829-jag-panzer----mark-briody-----group.html

1ον : τόσο πριμαντόνα ο τύραννος??? αν ισχύουν αυτά που λέει ο μπριόντυ, που δε νομίζω να λέει πίπες΄
2ον: δε θα έρθει με satans host στο uth?? προφανώς όχι απότι καταλαβαίνω εγώ.

Δεν είναι ακριβώς θέμα πριμαντόνας, ο Μαρκ έλεγε ότι απλώς θέλει να κάνει μια περιοδεία που θα βγάλει τα λεφτά της στην καλύτερη, γιατί συνήθως μπαίνανε μέσα. Ε, ο Χάρι λέει μπούχτισε και είπε ότι δεν ξανακάνει one-off, ήθελε κανονικό τουρ.

Ο Μαρκ προσπάθησε κάθε συνδυασμό αεροπορικών, με βανάκια, με ότι τέλος πάντων και σε καμία περίπτωση δεν βγαίνανε και κάπως έτσι ο Χάρι την έκανε. Και ενώ η δισκογραφική και κάποιοι από την μπάντα ψήνονταν να βρουν άλλο τραγουδιστή, ο Μαρκ αποφάσισε να το σφυρίξει έντιμα αν και απότομα και ξενερωτικά φουλ.

Για τον Χάρι είναι περίεργα τα πράγματα, διότι οι Satan’s Host σύμφωνα με τους μπίζνες τύπους είναι λιγότερο ακόμα κράχτες (=κερδοφόροι) από τους Jag Panzer, οπότε δεν καταλαβαίνει (ο Μαρκ) γιατί υπήρχε θέμα ειδικά με τους Panzer. Αλλά πρόσθεσε ότι γενικά ο Χάρι κάνει κουλά, έχει ρίξει πολλά άκυρα σε καλές (=αμοιβόμενες) δουλειές και με άκομψο (στην καλύτερη) τρόπο, όπως η φάση με τους Control Denied, που δεν έκανε καν τον κόπο να απαντήσει σε κάποιο από τα τηλεφωνήματα του μακαρίτη Chuck.

η στιγμή με parduba και τύρανο συγκρίνεται με λίγα πράγματα όπως ταξίδι στο φεγγάρι, σεξ με την αγαπημένη σου πορνοστάρ κλπ.