Jag Panzer

+1:thumbup:

Και ο καιρός πέρασε και ζήσαν αυτοί καλά(:wink: και εμείς δεν ασχολούμαστε πλέον…

Από το facebook του Briody:

some interesting developments on the Jag Panzer front. Lots of conversations between former bandmates including Harry and Joey Tafolla. I’m always open to anything for Jag Panzer, but a lot of bridges were burned and they’d need to be rebuilt.

Τι διάολο; τον παίζουν;

What the hell…πριν απο κατι μηνες διαλυονταν και ηταν οριστικο…τωρα αρχιζουμε να μιλαμε για ριγιουνιον? ΟΧΙ ΟΤΙ ΜΑΣ ΧΑΛΑΕΙ ΒΕΒΑΙΑ…:smiley:

Στα του poll, πραγματικα μεσα σε τοσες δισκαρες pure US power ποιος μπορει να επιλεξει μια…ολοι οι δισκοι εχουν κατι που τους κανει αυτοματα διαμαντια…λιγο παω προς το Fourth Judgement γιατι με αυτο τους γνωρισα αλλα θα κατσω το σ/κ να ριξω 2-3 ακροασειςξανα σε ολα τα CDs για να αποφασισω…

Α και κατι ακομα…αν γινει το κωλοριγιουνιον τοτε…

[B]ΦΕΡΤΕ ΤΟΥΣ[/B]

όταν υπάρχει ένα ample destruction το poll πάυει να έχει λόγο ύπαρξης8)

[SPOILER]

Δεν παιζει να το ψηφισω μονο και μονο επειδη ειναι beyond criticism…ο δισκος σπερνει σε καθε χιλιοστου του νανοδευτερολεπτου…ασε που ηδη ειναι πρωτο με διαφορα…ας παρουνε και κατι τα υπολοιπα…ασχετο…εχω το εξωφυλλο του σε ραφτό!!! Ειμαι πολυ ΤΡΟΥ!!! :smiley:

[SPOILER][SIZE=“1”](Κατι μου λεει οτι τελικα το Ample Destruction θα ψηφισω)[/SIZE][/SPOILER]

+1984 :):!:

Ε μα Licenced to Kill γαμώ ρε αποκάτε!

Μολις εβαλα το Ample Destruction…στα πρωτα 10 δευτερα (και πολλα λεω) η αποφαση ειχε ληφθει…ΤΟ ΨΗΦΙΣΑ ΡΕ!!!

Εδώ που τα λέμε το πολλ ήταν καταδικασμένο.

Ωραία θα ήταν να κάνουμε μια λίστα τοπ 5. Ξεκινάω:

  1. Ample
  2. Fourth
  3. Casting
  4. Thane
  5. Age

Για την φάση του ριγιούνιον είναι νωρίς ακόμα. Ο Μαρκ τα έχει πάρει με τον Χάρι και ομολογουμένως δικαίως. Ξυνόταν και έκαναν οι άλλοι όλη την δουλειά και το είχαν χωνέψει αυτό αλλά στο τέλος τους την έκανε, λέγοντας ότι δεν θα περιοδεύσει γιατί δεν αξίζει τον κόπο (χρηματικώς) και μετά πήγε και έκλεισε συναυλίες με τους satan’s host. Λογικό είναι να τα πάρει ο άνθρωπος, αυτός έπρεπε να κάθεται να δικαιολογείται δεξιά και αριστερά για τις ακυρώσεις. Αν κατάλαβα καλά, τώρα θέλει (ο Μαρκ) να δει και τους υπόλοιπους να κουνάνε το δαχτυλάκι τους λίγο, ειδικά ο Χάρι. Αλλά το ότι μιλάνε είναι καλό σημάδι, μέχρι πρότινος ούτε στο τηλέφωνο δεν απαντούσε και είχαν ακουστεί και άσχημα πράγματα για τους Πάνζερ από την μεριά των satan’s host, δεν ξέρω τι.

Βασικά λεει ότι ο ίδιος (Briody) δεν πρόκειται να κάνει τίποτα για να το οργανώσει. Αν οι υπόλοιποι αποφασίσουν κάτι και τα βρούνε μεταξύ τους και του προτείνουν κάτι καλό τότε είναι μέσα!

Μια που μαζεύτηκε κόσμος, μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει την όλη ιστορία με τον Tafolla και το Ample Destruction; Το μόνο που έχω καταλάβει είναι ότι δεν δίνει την άδεια στους υπόλοιπους Panzer να παίξουν τα κομμάτια στα οποία έχει συμμετάσχει κι αυτός.

Δεν έδινε άδεια να επανακυκλοφορήσουν, που ήταν μεγάλο θέμα γιατί είναι μακράν το πιο περιζήτητο άλμπουμ τους, από το οποίο δεν είδαν δεκάρα. Λεφτά έβγαλαν πολλοί bootleggers αλλά όχι οι ίδιοι.

Ο Joey ήθελε λεφτά που δεν υπήρχε περίπτωση να βγουν από την επανακυκλοφορία, γενικώς είχε μάλλον λανθασμένη εντύπωση για το πόσο εμπορικοί είναι. Γι’αυτό το λόγο έγινε και η επανηχογράφηση στο Decade of the Nail-Spiked Bat, που έχει το Tyrants και το Ample (πλην Harder than Steel) και κάτι άλλα, για να βρίσκονται.

Μετά ήταν το θέμα του Χάρι, ο οποίος εξαφανίστηκε και δεν έλεγε και τα καλύτερα για τους Πάνζερ. Οπότε ο Μαρκ είπε ότι έχει βαρεθεί και σιχαθεί όλη την ιστορία, για να ξαναβγούν αυτά θέλει να του φέρουν έτοιμο συμβόλαιο για την επανακυκλοφορία και θα το υπογράψει αδιαφορώντας για ποσοστά και λεφτά, αρκεί να κάνει άλλος την δουλειά.

Αυτά βέβαια μέχρι πρόσφατα, αν τώρα μιλάνε όλοι πάλι και τα βρουν, φαντάζομαι θα βγουν και αυτά και δε θα διαλυθούν κιόλας.

Παντως γινεται της πουτανας μεταξυ μελων πρωην και νυν (σχεδον) μελων της μπαντας και να δουμε αν θα βρεθει ακρη…

Mπορει να φανω καπως αλλα προτιμω να μην κανουν ριγιουνιον…:-s

γιατι???

Γιατί όλη η φάση μύριζε άσχημα από την κυκλοφορία του δίσκου. Δεν κουνιόταν τίποτα. Το όλο πράγμα ήταν σάπιο. Αν μέσα σε 5 μήνες ξερωγώ, φτιάχνουν όλα τι να πω…
Κι εγώ είμαι άρρωστος με τους Jag Panzer, αλλά δεν μου κάθεται η φάση με αγάπες και λουλούδια…

[SPOILER]Εννοείται ότι θα πάω, αν…[/SPOILER]

εγω δεν εχω προβλημα…
οταν μια ομαδα παιζει μπαλαρα στο γηπεδο, χεστηκα αν στα αποδυτηρια πλακωνονται!!!

[B][SIZE=“5”]REUNION ΚΑΙ ΤΟ LIVE ΠΟΥ ΜΑΣ ΧΡΩΣΤΑΤΕ… ΤΩΡΑ!!![/SIZE][/B]

αυτή η μουσική δεν έχει την “πολυτέλεια” να ΜΗΝ υπηρετείται από τους Jag Panzer. τους χρειαζόμαστε

Όχι βέβαια, αλλά με το ζόρι δεν κρατάμε κανένα. Άντε μην τους κρεμάσω τα δελτία στο ταβάνι…

[SPOILER]Μόλις τους δω, φυσικά…:p[/SPOILER]