Judas Priest

Ε απαντηστε του ρε παιδια απο κατω,βλεπω οτι ανταποκρινεται,να δουμε τι θα σας πει. :face_with_peeking_eye:

δεν τον ηξερα. Ωραια τα λεει για μενα - και ακουσα και την κριτικη στο album όπου τα λεει ακομα καλυτερα!

Εσύ χρειάζεσαι βοήθεια ρε κακομοίρη, που δεν έχεις κάτι καλύτερο να κάνεις όλη μέρα από το να μπαίνεις σε κάθε θρεντ και να σπας αρχίδια

3 Likes

Όχι, δεν έχω τελειώσει ψυχιατρική

Πρέπει να το κοιτάξεις το ότι μπορείς να βγάλεις εκτός εαυτού τον οποιοδήποτε χρήστη.
Προσωπικά δεν σου έχω κάνει ποτέ ούτε flag ούτε report ούτε τίποτα αλλά μην πηγαίνεις άλλο στα άκρα.

2 Likes

κάνουμε κλίκ στο avatar μας :arrow_right: preferences :arrow_right: users ignored :arrow_right: επιλέγουμε χρήστη (τυχαίο παράδειγμα Prowler7) :arrow_right: duration: forever :arrow_right: save changes

4 Likes

Αυτό δεν βοηθάει και πολύ, καθώς το “forever” έχει ημερομηνία λήξης το 3024.

Νομίζω ότι 1000 χρόνια είναι μια καλή αρχή

2 Likes

image

2 Likes

συμφωνω με Prowler7, προσωπικα.

δεν πιστευω λεξη απο τα credits της εταιριας judas priest.
μακαρι να επαιζε,αλλα αποκλειεται.
τους ειναι δυσκολο εως αδυνατο να παραδεχτουν οτι δεν εχουν τιποτα απο το δίδυμο kk/tipton και γιαυτο πουλανε ακομα την “εκτακτη” λυση για live, που λεγεται andy sneap.

Προσωπικά δεν με νοιάζει κ ας παίζει ο γαμπρός του Tipton ή ο γείτονας του. Γαμαει ο δίσκος; Τέλος!!

3 Likes

GLENN TIPTON Rejoins JUDAS PRIEST On Stage In Birmingham During 2024 U.K. Tour

Τελειωσατε κυριοι,TIPTON ειναι εδω,παρων. :upside_down_face: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :hugs:

5 Likes

Ολόγραμμα ειναι για το μάρκετινγκ της εταιρείας, μην τρώτε την παπάτζα

9 Likes

ειρωνεύεσαι αδικα κυριε YoungAtlas
κανεις δεν ευχεται να μην παιζει ο tipton κιθαρα.
για μενα tipton=priest.

φιλε Panther:
εμενα με νοιαζει και με κοφτει, αλλα συμφωνω εν μερει, οτι ο δισκος αξιζει.
με εξαιρεση καποια κομματια, μου αρεσε πολυ και κυλαει νερακι.

1 Like

Μπορούμε να κάνουμε νομίζω ένα διάλειμμα από τον νέο δίσκο για να θυμηθούμε πως σαν σήμερα οι Priest κυκλοφορούσαν το Sad Wings of Destiny που έθεσε νέα πρότυπα, ποιοτικά και στυλιστικά, στο νεαρό τότε metal παρακλάδι, και 48 χρόνια μετά παραμένει αξεπέραστο!

19 Likes

Υπάρχουν λόγοι που το Angel of Retribution είναι ακόμα καλύτερο από το Invincible Shield (ένας καλός λόγος είναι και το κάτωθι άσμα)

  1. Firepower
  2. Angel of Retribution

Και μας μένουν Nostradamus, Redeemer of Souls, Invincible Shield αλλά δεν θέλω τώρα να τα βάλω σε λίστα. Είναι δύσκολη επιλογή έτσι κι αλλιώς.

2 Likes

Για εμενα (για την πουτανια θα βαλω και τους Ripper δισκους):

Firepower (εξαιρετικο)
Invincible (δισκαρα, ναι. Για την ωρα εδω το τοποθετω με επιφυλαξη βεβαια αν θα κρατησει τη θεση με την παροδο του χρονου)
Jugulator (αδικημενο και ξεχωριζει στη δισκογραφια τους σαν κατι αρκετα διαφορετικο)
Angel (ο δισκος της επιστροφης, δεν απογοητευσε)
Redeemer (αρχιζει τελεια, ανισο στη συνεχεια)
Demolition (καθολου κακο, εχει μεσα 5-6 κομματαρες που θα βαλω να ακουσω καμια φορα με skip πλεον στα υπολοιπα)
Nostradamus (sorry Metal gods, αλλα με αυτο με παιρνει ο υπνος πριν τελειωσει)

4 Likes

Κάπως έτσι και για μένα, πάντως το Angel… δεν με ενθουσίασε και ποτέ

2 Likes

Συνεχίζω την πουτανιά:

Angel of Retribution: όλα όσα ήθελα και θέλω σε Priest album τον 21ο αιώνα.- (και ίσως το μοναδικό album της λίστας, του οποίου κομμάτι θα έβλεπα σε Painkiller, AKA Hellrider)

Summary

επίσης στη τρίτη στροφή λέει literally “Megatron” - TI AΛΛΟ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΛΔ

Firepower: όλα όσα ήθελα και θέλω σε Priest album τον 21ο αιώνα vol.2
Jugulator: Θα ήταν κάτω από το Invincible Shield, αλλά το βάζω πάνω μόνο για το Cathedral Spires :metal:
Invincible Shield: όλα όσα ήθελα και θέλω σε Priest album τον 21ο αιώνα vol.3
Demolition: Άνισο, με ωραίες στιγμές και 1-2 classics
Redeemer of Souls: Δεν με έπιασε ποτέ, παρά την εκκωφαντική του αρχή
Nostradamus: Έχει 3-4 κομμάτια - κομματάρες (Future of Mankind κτλ) αλλά σε γενικές γραμμές δύστροπο album - δεν το καίω όμως εντελώς, ίσως το αδικώ και δεν το βάζω πάνω από Redeemer/εκτιμώ και την διάθεση για κάτι διαφορετικό

2 Likes