Judas Priest

Είχα ανταλλάξει κάτι μπινελίκια μαζί του στο φβ θυμάμαι

1 Like

Το σπάνιο είναι να βρεις άνθρωπο στο φβ που δεν έχει ανταλλάξει μπινελίκια μαζί του.

2 Likes

Το ακουσα 1 φορα.Νερακι κυλαει… Το Crown of Horns μου εμεινε περισσοτερο απο ολα…

4 Likes

Προβλέπω PA NIC AT TACK σε όλο τον κόσμο

4 Likes

Η έμπνευση για το The Lodger

2 Likes

Και εγώ αυτό θέλω χαχα!!

Δεδομένου ότι από το “Redeemer” δεν μου έχει μείνει τίποτα, και κυρίως λόγω του ότι ποτέ δεν συμμερίστηκα τον ενθουσιασμό για το “Firepower”, δεν είχα και τρομερές προσδοκίες από το “Invisible Shield”, παρόλο που είμαι φουλ Πριστάκιας (να πχ την τελευταία φορά στην Πλατεία Νερού, πρίστηκα στις μπύρες ένα πράγμα).

Δεν ξέρω αν αυτό έπαιξε το ρόλο του, αλλά το νέο άλμπουμ το ευχαριστιέμαι πολύ περισσότερο από όσο περίμενα. Τι κι αν σε σημεία δανείζονται πραγματάκια από το παρελθόν τους, δεν νιώθω ότι το παρακάνουν και γενικά hats off στον Richie τον Faulkner (που είναι και γαμώ τα παιδιά) για τις κιθάρες του και στον Andy Sneap για την παραγωγή του. Και στον Rob παρόλο που δύσκολα μπορώ να τον φανταστώ να μπορεί να τα αποδώσει ζωνταντά. Δεν με νοιάζει κιόλας - άλλο ένας στούντιο δίσκος, άλλο το live.

Υπάρχουν κάποι ρεφραίν που ενδεχομένως θα μπορούσαν να είναι λίγο καλύτερα, υπάρχουν και συνθέσεις σαν το “Sons Of Thunder” που είναι μεχ/φιλεράκια, αλλά πραγματικά οι όποιες ενστάσεις δεν έχουν και μεγάλη σημασία στην συνολική εικόνα.

Τραγούδια σαν το “Crown Of Horns” ή το “Fight Of Your Life” είναι ό,τι καλύτερο θα μπορούσα να περιμένω από Priest το 2024, και το “As God Is My Witness” είμαι σίγουρος ότι θα με συγκλόνιζε αν το άκουγα κάπου στο 2ο μισό των 90s.

Δύσκολα θα συκγλόνιζαν τον μουσικό μου κόσμο πλέον, αλλά αυτό δεν με αποτρέπει από το να το ευχαριστιέμαι πολύ περισσότερο από όσο περίμενα.

13 Likes

Έχει ακούσει κανείς πως ακούγεται ο Rob στα πρώτα live της περιοδείας;

Ναι δεν ακουγεται

1 Like

Προσωπικα τον βρισκω σε πολυ καλη κατασταση

2 Likes

???

1 Like

@Prowler7 Να τις χρησιμοποιείς συχνότερα. 72 χρονών γράφει το κοντέρ. ΑΝ τυχόν φτάσω τα χρόνια του, θα είμαι ευχαριστημένος αν μπορώ κ βγάζω τις μισές φωνές που βγάζει αυτός.

1 Like

4th reich is rising

1 Like

έτσι, μηδέν ανοχή στους άμπαλους.

1 Like

Εγώ θα είμαι ευχαριστημένος αν μπορώ να βγάζω και να βάζω τις κάλτσες μου.

4 Likes

Οι priest ειναι μαλακες που καταλαβαν οτι το συγκεκριμενο ηταν κακοποίηση και το εβγαλαν κατευθειαν απο το σετλιστ.
Εσεις ειστε οι εξυπνοι που ξερετε.

1 Like

Φύγε ρε σου λέω

Εχουμε και αλλον παντογνωστη.

Εξακολουθει να μ ακουγεται μια χαρα

Το επιχείρημα περί ηλικίας είναι άλλοθι μέχρι ενός σημείου μάγκες.

Είναι ο αγαπημένος μου τραγουδιστής metal αλλα τα τελευταία χρόνια είναι άθλιος στα live και πολλοί μιλάνε για προηχογραφημενα vocals σε κραυγές κλπα. Το μέτρο σύγκρισης είναι ο παλιός σπουδαίος εαυτός του και κανένας άλλοςμ

3 Likes